Kopuz Ata-5

Kopuz Ata-5

Oktan Keleş'in yeni yazı dizisi Kopuz Ata: Geçmişin, Günümüzün ve Geleceğin Sırlarını açıyor


18 Haziran 2017 17:45
font boyutu küçülsün büyüsünhttp://www.onaltiyildiz.com/images/haber/13446.jpg

    

Bu Bir Romandır....  

Bu Bir Kış Romanıdır... 

Yazan ve çizen: Oktan Keleş 

Editör: Erol Elmas  

Kopuz Ata Roman'ındaki resim, yazı ve bilgilerin izinsiz olarak roman, belgesel, kitap ve film yapılması yasaktır!  

 Birinci Bölüm: http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5507 

 İkinci Bölüm    http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5552 

 Üçüncü Bölüm http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5726 

 Dördüncü Bölüm  http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5950


 5. Bölüm 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

  

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Oktan Keleş    

oktankeles@gmail.com 

onaltiyildiz@gmail.com  

Twitter:@oktankeles        
Bu haber 101,128 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (59)
 • Aynur velioglu / 24 Haziran 2017 18:39

  ****************

  Oktan Hocam gene soru-cevap li bir video yapsa ne güzel olurdu. Çok bilgi karmaşası ve kafa karışıklığı var.
 • Selim Turan / 23 Haziran 2017 18:32

  @mete2 GEOID şekli...

  mete kardeşim, GEOID diyerek paylaştığınız videodaki ( https://youtu.be/7vnJntX6YOs ) dünyanın "YER ÇEKİMİ" alanlarının farklarını gösteren temsili bir animasyondur. Gezegenin gerçek şekli ile ilgisi yoktur. Yani uzaydan öyle ısırılmış elma gibi gözükmez gezegenimiz. "Dönmeyi durdursa bile"

  Çünkü Dünya ısırılmış elma gibi olsaydı gezegenin her yerinde ufuk çizgisi dümdüz olmaz yamuk yerler devasa bir dağ veya duvar gibi gözükür ufku bozardı. Bazı ülkelerin üzerine güneş az gözükürdü vs...

  Halbuki Dünya ekvatora yaklaştıkça dışarı doğru yamuklaşır kutuplarda ise içeri basıklaşır. Ekvator bölgesinde gezegenin yüksek hızda dönüşünden sebep oluşan devasa merkezkaç etkisi buna sebep olur. GEOID denen şekil böyle bir şeydir.

  Haritalarda ise gizlenen kara parçaları uydu görüntülerine yapılan fotomontaj düzenleme ile gayet rahatça saklanabilir. Ne de olsa uzaya araç gönderip görüntü alabilen ülkelerin sayısı bellidir. Bunlar ortaklaşa uydu görüntülerini süzgeçten geçirip kamuoyuna sunabilirler.

  Çevrimiçi uydu görüntüsü ve harita hizmeti sağlayıcılarının haritalarını incelediğimizde kutuplara yaklaşıldıkça uydu görüntülerinde bozulma görürüz. O bölgede yer alan bu bozulmaları hep uyduların gezegenin etrafındaki yörüngelerinin kutuplardan olan uzaklığına veya gezegenin kutuplardaki basık şekline yorardım. 3 Boyutlu Google Earth ve Google Maps haritalarında da kutuplarda aynı bozukluğu görebiliriz.

  Yine bu harita hizmeti sağlayıcıları (Google, Yandex, Bing, vs...) girin haritalarını açın ve bakın denizlerin fotoğrafı yoktur. Bilinen kara parçalarına yakın kıyı şeritlerinin ve yakın deniz alanlarının uydu fotoğrafları yer alır. Okyanusların ve denizlerin bilinen karalara uzak kısımları orta kısımları vb su kütlesinin büyük çoğunluğunu içeren kısımların ise fotoğrafları koyulmamıştır. Bunun yerine su altındaki yer şekillerini gösteren temsili görüntüler koyulmuştur.

  Ek olarak NASA'nın her gün dünyanın fotoğraflarını çekip paylaşan bir uydusu vardır. O uydu çözünürlüğü düşük şekilde her gün dünyanın fotoğrafını çeker.

  Buyrun sitesi: https://worldview.earthdata.nasa.gov geçmiş ayların gün ve gün görüntüleri de mevcut...

  Bu sitede okyanusları ve denizleri de görebiliyoruz. fotoğraflarda oynama yok diyemeyiz tabi ki. burada da gezegenin şeklinden veya başka sebeplerden ötürü kutuplardaki bozulmasını görebiliriz.

  Ayrıca bu fotomontaj olayı Ay için de geçerli diye düşünüyorum.

  Ay'ın her tarafının fotoğrafı çekilmiştir. detaylı haritaları belirli uzaklıklardan mevcut. Buna rağmen Ayın karanlık yüzü hakkındaki iddialar bitmez. Burada da şu olay deveye girer Ay'ın Dünya'dan gözükmeyen tarafının fotoğraflarında oynama yapılarak kamuoyuna sunuluyor diyebiliriz.
 • Ilduz / 23 Haziran 2017 13:01

  Gokturk uydumuz uzaydan fotografini cekmistir devletimizcede bilinmektedir diye tahmin ediyorum
 • Yasemin. / 23 Haziran 2017 12:14

  .

  Cevabini bir turlu bulamiyorum kayip ruhlar beden ariyor ve buldugu bedene giriyor peki sorum su ki, o bedenin ruhuna ne okuyor sonucta o da bedende yasamakta bir yere gidemez cozemedim kalperenlerden yardim bekliyorum.
 • arif / 22 Haziran 2017 17:34

  ada

  Oktan Beyin daha önceki kitaplarından birinde baş şeytanilerin amerika açıklarında bir adada yaşadıkları,bu adanın haritalarda görülmediği uydularda kamufle oldugu yazıyordu
 • İbrahim / 22 Haziran 2017 01:56

  Kalperenler zuhur etti

  Şimdi anladım Oktan hocamın neden "Kalperenler zuhur etti" diye buyurduğunu...
 • mete2 / 22 Haziran 2017 01:16

  Geoid

  Coğrafya dersinde de okuduk Geoid şeklini dünyanın ama üstünde durmadık... Yamru yumru bir patatese benziyor dünyamız... Avustralyanın kuzeyi ve batısında Zelandiya kıtası var diyorlardı birkaç ay önce.. fazla söze gerek yok çünkü şu kisa video daha çarpıcı https://youtu.be/7vnJntX6YOs
 • Düşünen bir kul / 21 Haziran 2017 23:53

  ...

  Allah'ımıza hamd olsun ki bu bilgileri öğrenme fırsatını sundu. Hocamızdan da razı olsun ki bizlere ulaştırdı. Ben nasanın haritasından hep şüphe duymuştum Oktan hocam da yazınca kafamda oluşmaya başladı. Oktan hocamı okudukça ne kadar da cahil bırakılmışız ortaya çıkıyor. Çok derin düşünceye daldırdı beni bu sayfalar..
  Bir hadisi şerif vardı bulamadım tam hatırlamıyorum. Kişi Kerahat vakti uyursa uyandığında aklını yitirirse kimseye kızmasın gibi bir hadisti tamamını yazmamış olabilirim. Yani kerahat vakitlerindr bu ceset bulmak isteyen ruhlar salınıyor olabilir mi? Veya bu hadis uyumadan abdestsiz uyuyan uyandığında başına birşey gelirse abdestsiz uyuduğundandır da olabilir.
  Bedeni ele geçirilenin kendi esas ruhu nerede ve çıktığı bedene nasıl geri gelir veya alınabilir.
 • Aybolu / 21 Haziran 2017 23:36

  Muhtesem

  Dilim tutuldu gonlum burkuldu hep batilmi kazancak bizler seyredecegiz oysa halife olaninsan degilmi hak ne zaman ortaya cikacak sultanim ufkjmuzu actiniz fakat gorevsizlik buruyor icimi her daim hazir bekliyoruz varsa emriniz bu bilgiler deli etti beni biseyler yapilacaksa bende varim...
 • ateş / 21 Haziran 2017 10:36

  eski dünyanın sırrı...

  Yer, aslında bir kayıt alanı ise... Eski dünyadan kopan parça da, eski dünyanın kayıtlarının olduğu bir YER parçası olduğu için, Şeytan bu kayıtların peşin de mi? Eski dünyanın milyonlarca yıllık kayıtlarını mı ele geçirme peşinde?
  Muhtemelen, eski dünyanın bilgeleri de, yaşadıkları çağların bilgilerini boyut kütüphanelerine gizledi ve Şeytan kör noktada bunlara ulaşamadığı için, o çağların bilgisini YER kayıtlarından ele geçirmeye çalışıyor. Bu yüzden de Ay'a saldırıp,eski dünyaya ait kopan o YER den parçalar koparmaya çalışıyor, Allahu alem...
 • ercan koçak / 21 Haziran 2017 05:06

  Spor

  Bu sırlar açan bilgileri okuyunca 4 yıl önce gerçekmiş gibi bir görüyü hatırladım ....sanki eski çağlarmış gibi bir his vardı, gökyüzü koyu bulutlu, okyanus dalgalı ve kenarı yüksek uçurumlar olan biryerdeyim. Ejderha büyüklüğünde bir kuşum ama kuş tüysüz ve siyah renkli kartal gibi ama kuyruğu var ve kuyruğunun ucunda kocaman bir topuz. Dalgalı okyanusa baktım kocaman siyah bir yılan ama 60 katlı bir bina uzunluğunda. Kuyruğumdaki topuzla kafasına vurmayı düşünürken uyanıyorum, belki ilgisi olanilir, bir keresindede simsiyah kanatları olan uçan bir attım :))) böyle spor yapmış olabilirlermi?
 • mete / 21 Haziran 2017 03:28

  Beyyine olsunlar

  Büyüleriyle gelip, memleketin üzerine kumar oynayanlar sonunda çarpılıyor da, Türke ateşte de hayat veren Allah'ın adaletini tez elden biz de görelim inşallah...
 • Garip kul / 20 Haziran 2017 23:08

  Selamlar sevgiler

  Kan sırrı, bana eski Mısır'ı hatırlattı kuş kafalı timsah başlı insan bedenleri, kan sırrını bilen bir topluluk olabileceğini düşündürdü, eski dağlardan yüksek yapılar Zaman'la kireçleşip yok olması Kaya olmasıda, haberini yaptığınız Trabzon dan Rusya Ukrayna giden taşlar olmalı, yapılardaki kimyasal meteor harcı için olabilir. 62 ve 63 resimler o kişilerin yaşlarına denk gelmeside çok anlamlı olmuş.
 • Buğra Ayyıldız / 20 Haziran 2017 21:48

  Kalpten sevgilerimle

  Mest olmuş halde yazıyorum ne anladom bilmem ne hissettim dahs hissediyorum dün Allahım bana yarın kutlu bilgi öğret diye alkış verdim Allah Okyay Kağanımın yazısını okuttu.Budun Akamın Orkhan Akamın Komanbay Akamdan kutlu tefekkürleri ile Okyay akamın eski yazıları ile Kulbak Atayla daha iyi anlaşılacak parçalar birleşiyor örtüler kalkıyor örtülen doğuyor Kafamda şimdi Okyay Akamdan doğuyor bak Ergenekon parçası çalıyor Allahın izniyle ve armağanıyla sizinke olmayı nasip etsin bana Muhammed Genç ağbime.Cezbelendim had aştıysam bağışlayın 10 bin yıllık hesap sorulacak ÖTÜKEN YIŞ DOĞDU GELDİ ALLAHA ŞÜKÜR
 • selman zor / 20 Haziran 2017 20:42

  gerçek

  zaman kapısı açık ve aksakallı huu deyince 30 yıllık anı bir anda alırsın.baraj gibi saf mavilik hadi gel der gidersin oraya.bilirim sırrı ama gelecek daha karışık işlere gebe.maalesef kaypak kaganın sırrını seerdde ara.
 • Şaşkın / 20 Haziran 2017 13:59

  Gizli medeniyet

  Efendim Allah sizden razı olsun. En değerli cevher olan bu bilgileri paylaştığınız için. Ancak bir sürü soru çıkıyor bu bilgilerden. Egemenlerle anlaşan bu gizli medeniyet çağın şartlarından ileri mi geri mi ? Bu medeniyet şeytani mi Hilali mi ? Ya da her iki kesimden insanların oluşturduğu bir medeniyet mi ? Onlarda da bir mücadele mevcut mu ? Onlarda ki iyilerle irtibatı olanlar var mı ? Çenem düştü kusura bakmayın. Ama bir tek birdan paylaşabiliyorum fikirlerimi, başkalarına anlatamıyorum :) Saygılar
 • kul-er / 20 Haziran 2017 11:55

  bir kul

  Bilğe kağanımız kanın sırrı ortaya çıkarsa değişik canlılar ortaya çıkaçak saten körmesler başkörmesle temas halinde zaman verildimi o gün geleçek biz ne yanda olacağız güçlü olaçak mıyız
 • Turkun Torunları / 20 Haziran 2017 09:57

  NASA'nın yalanları

  Allah Deruni babamızdan razı olsun.
  NASA gene bir şeyler açıklamış, korkmaya başlamışlar anlaşılan.
  http://odatv.com/nasanin-bu-kesfi-uzayda-yasamin-perdesini-arayabilir-mi-2006171200.html
 • alaca / 20 Haziran 2017 04:38

  Kopuz Ata 5

  İlgimizi en çok kan hakkında ki yazılanlar çekti aslında değişimin doğal mutasyonla olması gerekirken, bir şekilde dışarıdan müdahale ile dengenin bozulmasına şahit oluyoruz. Şer hakkında verilen örneklere bakılırsa Adetullah’ta aranırsa her şey aslında El Hakim olanın bilgisinde olduğunu görüyoruz. Bu konuda fazla yazacak bir şey yok. İlk başa dönersek Rüzgar ve daha sonra Arı hakkında çok düşünmemiz lazım gibi. Dağlara, taşlara oyulan evler hakkında zamansal açıdan bakılırsa her şey çok net açıklanmış. Bir de Tarihsel açıdan Süleyman AS ile ordusunun Karınca Vadisine geldiği Ayeti iyi düşünmek gerekiyor gibi. Öteki ben ya da Münker Nekir çok çok fazla düşünülmesi gerekiyor gibi. Burada bizde kalmamız gerekiyor herhalde. Kopuz Ata için Oktan Abi’ye çok çok teşekkür ederiz. Kışı özleyeceğiz..
 • a.ytmist / 20 Haziran 2017 02:30

  Alkolün Haram olması

  Alkolün haram olmasının bir sırrı da auranın kırılmasıyla bilince farklı bir boyutun varlığının müdahalesi olabilir
  Böylece sarhoş kişilerin tuhaf tavırları ve kişinin kişilği dışı bilmediği şeyleri sergilemesi de bunun bir sonucu olabilir

  Allah ilmimizi, gayretimizi ve hayretimizi artırsın.
  Kalperenlerin, Oktan Başbuğumuzun yolu açık, aydın olsun.
 • Nihal Kaya / 20 Haziran 2017 01:49

  muhteşem

  Her şey bir meczubun rüyasıyla başladı hayatımızda..Biz mi Ok Yayın rüyasıyız ,yoksa onun yaşadıkları mı bizim ruyamız bilemem.Şunu biliyorum ki Allahıma ne kadar şükür etsek az,böylesine değerli, Allah dostunun ,yalvaç kişinin gönlünden ayırmasın inşallah.

  Bizler hayatın içinde kıvrıla kıvrıla akan nehirler gibiyiz.Hedefimiz denize Bir olana ulaşma çabası .Bazen nehirlerin kıvrılmasına sebep olan duraklar olur insan hayatında.Bizleri yolumuzdan alıkoyar, oyalar. Allahımın rahmeti bizi hedefe ulaştırmak için bu zorlu yolda karşımıza sultanımızı çıkardı.şükürler olsun..

  Ok yayın içten içe derinlere olan bu yolculuğu Kara ormana adım atmasıyla başlıyor.Kara ormanı bizim içimizdeki en kuytu köşeler VE en derinlerde ki mağaramızda Ben yolculuğu olarak algılıyorum.Karşısına çıkan kıtmir=gökbörü kendi içsel kehf mağarasında yol gösterici ve koruyucu bir bilge..


  KÖR NOKTA bilgisini okuyunca ,gözde bulunan Kör noktayla ilgili bir bağlantısı olabilir mi diye düşündüm. Kör nokta gözümüzde optik sinirin retinadan beyne geçtiği yerdir. Optik siniri oluşturan sinir hücrelerinin geçtiği hat retinada, ışığı algılayan ışık alıcı hücreler bulunmadığından görüntü meydana gelmeyen bir tür "delik" meydana getirmektedir. Retinanın görünüşte kötü olan ve görüş alanımızda kör noktayı oluşturan bu tasarımına uzmanlar tarafından tersine çevrilmiş göz adı verilmektedir. Kör nokta testi için
  http://www.yanilma.com/2011/07/kor-nokta-testi.html
  bu testlerde anlaşılıyor ki gözün birini kapatıp bir noktaya odaklandığımızda başka bir noktadaki bilgiyi göremiyoruz.Ve o boşluğu beyin ortamın deseninde dolduruyor.Yani saklanıyor bir anlamda.Şeytanında tek gözünün kör olması görüş alanını etkiliyor , ve o boyutta o bilginin depolandığı yerdeki bilgi onun için görünmez oluyor sanırım.
  Bu bölüm de her cümle üzerinde birçok kez tefekkür yapılacak kadar değerli, inşallah anlıyanlardan olalım.

 • Selim Turan / 19 Haziran 2017 21:55

  Power Rangers Ay-Melikesi OD-ATA ...

  Klasik Uzun tefekkürlerimden birisini yazacağım daha sonra, fakat konuyla ilgili ilk şu şeyden bahsetmek istedim.

  Benim neslim gayet iyi bilir. Televizyonlarda Power Rangers diye bir çocuk dizisi vardı. Onun yeni bölümünü izlemeyi sabırsızlıkla beklerdik. Yakın zamanda yeni filmi çıktı bunun, fakat henüz izlemedim neyse. Çizgi filminin açılış videosunu tekrar izleyeyim dedim bir de ne göreyim. Oktan Keleş'in bizlere aslını anlattığı olayı işliyorlarmış meğer...

  video burada "en baştaki sahneye" dikkat: https://www.youtube.com/watch?v=g2BRGQ-vJ6o

  "Ay Melikesi kılıklı birisi elinde hilal biçimli bir asa tutmakta ve bir çeşit kapı veya mühür kaldırılarak serbest bırakılıyor. Yanında da Garip garip çeşit çeşit yaratıklar var. Sevinç çığlığı atarak 10 Bin yıl sonra serbest kaldım diyor. Devamında artık Dünyaya dönme veya ele geçirme vakti geldi gibi bir şeyler söylüyor. Ve Dünya'ya gözünü dikiyor. Sonra da rahmani diyebileceğimiz bir yapay zeka aktif hale gelip OD-ATA'ya benzeyen robota Power Rangers programını aktif hale getirmesini emrediyor. Onlarda bu şeytani ve avanesine karşı savaşmak bir araya geliyorlar.
 • Zeliha Türk / 19 Haziran 2017 21:33

  Sevgili Oktan Hocam bu bölümde; ruhumun derinliklerinde çoğu zaman hissettiğim, buraya ait olamamanın verdiği yalnızlık duygusunun, içimdeki ince sızının tam olarak neden kaynaklandığını görmemi sağlıyor. Sistemi ve onun sonucu olan ahlaksızlığı, umarsızlığı, sahteciliği, yalanı, yağmayı okuyor, görüyordum. Ama bir yerlerde kopukluklar, anlam veremediğim boşluklar oluyor. İşte bunları da ondan edindiğim eşsiz bilgilerle tamamlamaya çalışıyorum. Meğer yol ne kadar uzun, çetin ve de hayret vericiymiş. Öğrendiğim her yeni bilgi başka bilgilerin kapısını aralıyor. Doğru sandığımız şeylerin aslında öyle olmadığını öğrenmek ve gerçeklerle yüzleşmek. Her adımda, her yeni bilgide sanki huzura ve kendime yaklaşıyorum. Meğer benim içimde öyle bir ben varmış ki... İşte o bene ulaşmalıymışım. Kendini( nefsini) bilen Rabbini biliyormuş. Bu yolda yürüyebilmek kolay değil biliyorum. Ama yanımda öyle bir rehberim var ki. Onunla karşılaşmak benim için tam bir dönüm noktası, adeta doğum günüm oldu. Ona ne kadar teşekkür etsem, ne yapsam hakkını ödeyemem. Onu düşündüğüm veya onunla ilgili bir şeyler gördüğüm zaman şimdiye kadar yaşamadığım kocaman bir huzur kaplıyor içimi. İşte gerçek dostluk bu diyorum içimden. Allah'ıma ne kadar şükretsem azdır. Canım Öğretmenim benim...
 • Özlem Genç / 19 Haziran 2017 15:42

  Uyanalım

  Başkasının şerli rüyalarına figüran olmayalım. Kendi Türklük ilkemiz bize yeter. Varol Oktan Hocam. Yine gözümüzün önündeki perde kalktı sayenizde.
 • Orbay / 19 Haziran 2017 15:13

  Karabasan

  Bilgiler gerçekten ilginç.Bazen uyurken kulak uğultusuyla birlikte tüm bedenim uyuşuyor ve kendimi o uyuşmaya teslim edersem ölücekmişim hissine kapılıyorum içimi korku salıyor bu yüzden kurtulmak için direnç gösteriyorum ve güç bela kurtuluyorum.
 • gürsoy caner / 19 Haziran 2017 15:04

  dünyanın gerçek boyutu

  uzun zamandır düşündüğüm dünyanın yuvarlak olmadığı bilgisini allah razı olsun oktan hocam dan teyit ettim
 • cem aktürk / 19 Haziran 2017 14:47

  rüya???

  Hocam sizin ve kaperenlerin kadir gecesi kutlu olsun.Bu yazı efsane olmuş tam anlamıyla her manada.Karabasan olayı çocukken nerdeyse bir sene yaşadım.Bir kara duman göğsüme oturur beni felç eder ve boğardı nefes alamazdım gözleri ise sanki gümüş renkte idi hastaneler hocalar dolaştık geçmedi.Sonra bir gece rüyamda (kendimi bir uzay aracında buldum içinde şeffaf giyinmiş nur gibi ama insana benzer 3 varlık.biri genç erkek diğeri kız sarışın ve bembeyaz sakallı nur yüzlü bir zat.Ben dedim ki ben uzaylıları böyle bilmiyordum o yaşlı zat biz senin atalarınızız dedi ama ben uzaylı değilim ki dedim çocuk aklımla.o gülümsedi.aracın içinde kayı boyu tamgasına benzer ki ozaman tabi bilmiyorum bir şekil var kristal gibi parlıyor göz alıcı şekilde.Bu nedir dedim bu aracın enerjisini bu sağlıyor motor gibi düşün dedi.dedim atamsınız ama ben muslumanım hiç uzaylı olabılırmıyım dedım o da islam sadece dünyanıza mı geldi dedi hem sen bizim soyumuzdansın ilerde ogreneceksın dedı o yaşlı zat.sonra bir gezegene geldik alabildiğince yüksek binalar vardı biz burada yaşıyoruz şimdi dedi.baktım iki tane güneşleri vardı.O SANA ZARAR VEREN BİZİM DÜŞMANIMIZDIR MERAK ETME SENİ KORUYACAGIZ dedi )uyandım bunu 10 lu yaşlarda görmüş idim ama hiç önemsemedim o zamanlar mantıksız geldi sadece bu geceleri karabasan olayı son bulmuştu bu bana hatırlattı.Beynimde puzzlelar oturmaya başladı.Hocam büyüksün diyor ellerinizden öpüyor dualarınızı bekliyorum sizin ve tüm kalperenlerin.
 • Hamdi Cenk Düzgit / 19 Haziran 2017 14:05

  sorular:
  -yer yüzünde haritalarda gizlenen medeniyet; amerikalı amiral E.byrd'in kutuplara yaptığı seferde temas kurduğu medeniyet mi acaba?
  -atalarımızdan izler hem ülkemizde hem de her yerde sürekli ortaya çıkarılırken, Tire'yi seçmiş olan Sultan Babam'ın orayı boşu boşuna seçmediğini anladım,müsaade olursa gelmeyi çok isterim?
  -teknoloji sürekli ilerlerken bizim yeni keşfettiğimizi sandığımız şeylerin zaman/mekanda bizden çok önce de kullanıldığını öğrendiğimde aklıma şu soru geldi: temas kurma zamanı geldi mi?
  -başkalarının hayallerini kendi hayatımızda,başkalarının hayatlarını da kendi rüyalarımızda yaşama bilgisi beni şaşırttı
  -Gökbörü'nün Kuran'daki yerini öğrendiğimde ,Kan sırrını Yunus'un dizelerine ne kadar ustaca gizlediğini gördüğümde yerimden fırladım
  -Tire Tahtakale camiin'de ne zaman buluşacağız Sultan'ım,sizi çok özledim,bir güç beni sürekli nöbette tutuyor,yerime bakan hastalanıyor ben veya yakınlarım hastalanıyor bir türlü yanınıza erişemedim Sultan'ım...
 • Şaşkın / 19 Haziran 2017 13:58

  Kalbim heyecanla atıyor, yüzümdeki tebessüm beni ele veriyor, okuduklarımı anlatırsam-anlatmam kat'a- deli diyorlar bana, desinler değişemem desinler değişemem :)
 • Rıfat Kutay Karanis / 19 Haziran 2017 13:47

  Gündüzaydın

  Kadir gecesinin Al dairesinde bulunan Gündüzaydın ile ilgili olduğunu, Gün aydın olunca karanlıkların aydınlığa dönüştüğünü öğrenmiştik (http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5413) , yine Kadir Gecesinin ayette 1000 aydan daha hayırlı olduğunu biliyoruz. Acaba ''Gündüz'' Aydın mı oluyor?
 • Aynur velioglu / 19 Haziran 2017 12:41

  ****************

  Bir de"yasak tin uçmağı" ile bedeni ele geçirilen insanın hali nasıl olur. Anlaşılır mı. Yani ya bizimde bedenimiz ele geçirilmişse. O zaman ruhumuz nerede. Bu beni korkuttu açıkcası. (Çok küçükken gece uykuda uyandım ama üzerimde çok ağırlık vardı kalkamiyordum. Gözümü açtım hiç bir şey goremiyordum. Sonra içimden bildiğim bütün duaları okumaya basladim. Bir çığlık duydum,acı bir ses derinden gelen. Sonra hafifledim ve uyuyakaldım tekrar. Böyle bir şey mi . Şu an da ara sira uykudan uyanıyorum gözüm kapalı her yeri görüyorum ama kalkamıyorum, kimildayamiyorum. Ama odayı görüyorum. Çok korkuyorum bu durumdan.)
 • k.s. / 19 Haziran 2017 12:34

  Hûû..

  Saygıdeğer büyüğümüz çağımızın sultani... Öyle bir ateş düşürdünüz ki gönlümüze mübarek ramazan günü, nasıl sönecek bilemiyorum. Hissettiğim şey tam olarak nedir diyorum cevap alamıyorum. Yaşadıklarımız, gün içinde karsilastiklarimiz ve sizden dökülen inciler... Sistemin icinde zihnimi kurcalayan soru işaretleri parmaklık misali etrafımı cevirmisken, hareket etmek ne zor, ne yapacağını bilememek ne zor, hele bu bilgileri tattıktan sonra hayatimizdaki boşlukları görmek ne acı verici. Medet ya...
  Dualarım her daim sizlerle, inşallah bir gün sizlerle oturup sohbet etmek nasip olur.
  Aşk ile kalın...
 • Aynur velioglu / 19 Haziran 2017 12:25

  ****************

  Modern çağın insanlarına modern aldatmalar. Kibirli insan daha üzerinde yaşadığı, gözünün gördüğü,ayağının bastığı yerin şeklini, coğrafyasını, komşularını bilmiyor. Oktan Hocam'a dünyanın şeklini sormuştum. Şükür burda cevabımı aldım. Yalnız dünyada yaşayan bu medeniyetler ınsan mı değil mi ne amaçla gizleniyor gene kafama takıldı. Acaba onları bizi biliyor mu? Bu da ayrı bir konu.
  Yine deli sorular.
 • Abdulvahap Ünalmışer / 19 Haziran 2017 12:08

  Benim güzel Pirim...

  Bu neydi böyle? Ağır geldi! Kaldıramadım.
  Şoktan şoka girdim. Zihnim gitti benden. Beynimde savaşlar çıktı. Ruhum nefsim çarpıştı. Yorum yazacak takatim kalmadı bu vakite bıraktım.
  Meğer ne sandıklarımız neymiş.
  Düşünemediğim neler varmış neler.

  Kadir gecemizi ihya ettiniz Sultanım sağ olun var olun.
  Hep bizimle olun hep sizinle olalım BİR OLALIM.
  Kutlu yürüyüşte beraber olalım. Buluşmak ümidiyle inşaAllah...
 • BEKİR ÖZTÜRK / 19 Haziran 2017 10:21

  Tefekkürler, Teşekkürler

  Burada, dün, bu gün yarın zaman içinde zaman an içinde an
  sultanımın dediği 3 çağlar.
  Gerçekmi, rüyamı?
  hayalmi gerçekmi?
  Şer taraf bunları yarım yamalak
  eksik / doğru lakin düşünerek arayarak deneyerek kendince yapması gerekenleri yapıyor.
  Peki biz ne yapıyoruz?
  Konu derin hemen herkesin aklına gelenler var.
  Siyasi, güncel / tarihi / dini ve tasavufi, derin bilgiler / fantastik gelecek kadar inanılmaz bilim, teknoloji her şey var. İnsanlık öyle bir uyutulmuş ve kandırılmış ki tek anladığım olmayan bir hayatı gerçekmiş gibi yaşıyor ve dehşete düşmemiz gerekiyor.
  Düşünsenize sultan babam ne ifşa ediyor. Başkasının kurduğu hayal yada rüyanın figüranları olmuşuz.
  Tıpkı metrix filminde ki gibi sanal bir yaşam her yerimiz de bir kablo uyutuluyoruz. Aman ALLAHIM ne korkunç bir yaşam! Galiba en ağır azaplardan biri de budur.
  İnsan ZAN ları ile yaşarmış. Bırakın zannı her şeyimiz yaşamamız asıl zan imiş.
  Gerçekler bu zaman da faş olmuştur. Sultan babamızın eliyle... Yanın da olanlara selam olsun.
  ÖTÜKENİN ÇOCUKLARI; Atalarınız gibi olun. Uyanalım, uyaralım!
  Sevgi, saygı ve dualarımla ellerinizden öperim.
  Konu üzerine edilecek çok tefekkür var. İnşallah zaman içinde hep beraber paylaşırız..
 • Yavuz Selim / 19 Haziran 2017 08:03

  Gizlenen kara parçası

  Gizlenen kara parçası ile ilgili aklıma üç şey geldi.
  1-piri resin kayıp haritasın da bu kara parçası var mı?
  2-kayıp (!) malezya uçağı bu kara parçasında mı?
  3- Adil öksüz burada mı saklanıyor...Efsaneye devam. Tüm kalperenlerin tefekkürlerine sunar, Oktan hocamın ellerinden öperim.Erol abi seni unuttum sanma emeğine sağlık.;)
 • Ihvan / 19 Haziran 2017 06:28

  Muhtesem

  Sözlerin kifayetsiz kaldığı, söylenecek sözün bulunamadığı, sevinç ve heyecanın bir anda yaşındığı hisler içerisindeyim.
  Bunun yanısıra, son bir kaç gündür istemediğim halde, bazı konularla ilgilenmek zorunda kalmam ve cevabını burda bulmamda ayrı bir konu tabi.

  Hazıruna selam olsun. Allah razı olsun.

  Vesselam
 • Hüseyin Bulduk / 19 Haziran 2017 03:55

  Hayret

  Hayretler içerisindeyim, aşk olsun sultanım. Sayenizde tarihimizi, töremizi ve hatta inancımızı yeniden öğreniyoruz. Sevgi, saygı ve hasretle ellerinizden öperim.
 • Alperen doğan / 19 Haziran 2017 03:51

  518

  2017-1499=518 cami yapılalı 518 yıl olmuş. Bu rakam ve tarih arasında (ms 518) bi bağlanti kurmaya çalıştım ama pek başarılı olamadım. Acaba 2018'in Mayısında (5/18) bir kutlu haber mi var abiler?
 • Alperen Doğan / 19 Haziran 2017 03:38

  56. resim

  resimdekiler zeytin ağacını andırdı bana ve her ağacın dallarında garip silüetler otururken ortada dalların kesişip X oluşturduğu yerde de bu dünyadan olmayan bir adam (daha sonra bakınca hemen üzerinde kadın) gördüm yazıyı okumadan önce. yazıyı okumadan önce acaba göklerde bir savaş mı var diye düşündüm ama şimdi tamamıyla çağrıştırınca gökler ile bi kurultay yapılacağını çıkardım. biraz fazla hayal gücümü de zorlamış olabilirim, affınıza sığınırım :)
 • selim yıldırım / 19 Haziran 2017 03:28

  Yer ve zaman

  Bahsettiğiniz camiye ne zaman geleceksiniz?
  (saat-tarih olarak)
  Camide görüşemez isek sizi nerede bulabilirim?
  Eviniz tire merkeze yakın mı?
 • ASLI HANZADE / 19 Haziran 2017 02:48

  ŞOK OLDUM

  Aman ALLAH'ım şok oldum yani bu bilgiler bir milattır hayatımızda ALLAH razı olsun
 • Mustafa Yolcu / 19 Haziran 2017 00:46

  rüya mi acaba?

  Yazıyı okurken sanki kendimi o diyarlarda gibi hissettim yazı bitti ağzım açık kala kaldım acaba bir rüyada miyim diye kendi me cimcik attım.Bu bilgiler karşısında donup kalmamak eldemi yaşamak var yaşamak var, okumak var okumak var.Allah razı sizlerden ufkumuz açılıyor sayenizde Allah sizleri basimizdan eksik sağolun varolun.
 • Oğuz Kağan Türkbudun / 19 Haziran 2017 00:45

  Toy öncesi

  HAYDİ ŞİMDİ ZAMANI, KALPERENLER GÖREVE
  TENGRİ TÖRE TURAN TÜRK É İLELEBET HİZMETE.
 • Mümin AKIL / 19 Haziran 2017 00:35

  Deruni bilgiler...

  Hazmetmesi kolay olmayacak deruni bilgiler verildi bu mübarek günde taliplere, hamd olsun.
  Günlerce cevap bulmak için uğraştığımız soruların cevaplarını almaktan dolayı çok mutlu olduk, şükürler olsun.
  Başta Deruni Babamız olmak üzere tüm Erenlere SELAM olsun.
 • ercan koçak / 19 Haziran 2017 00:25

  ...

  Allah razı olsun değerli büyüklerimizin ellerinden öperim.
 • Kamil Türk / 19 Haziran 2017 00:11

  Ötüken Kalperenleri

  Rüyamızın parolası TÜRK BİRLİĞİ.Bu rüya eninde sonunda gerçekleşecek Allah'ım görmeyi nasip eylesin.Kodlarını Kalperenler çözecek İnşAllah.Allah razı olsun Sultanım.
 • zeybek / 19 Haziran 2017 00:11

  ...

  Allah birliğimizi,Dirliğimizi daim yolumuzu açık eylesin.
  Tengri Biz Menen
 • Kıbrıs Fatihi / 18 Haziran 2017 22:27

  Selam olsun

  Allahım Allahım. Sert bi yumruk yedim sanki. Daha geçen gün deşip durduğumuz konuların, arayıpta bulamadığımız cevapları geldi. (slicon tree). Allah işinizi gücünüzü rast getirsin ahali. Sultanım hürmetler. Hu erenlere
 • ahmet batu / 18 Haziran 2017 21:53

  IYI C* IYI

  OKYAY ATAM bu bilgiler dünya zamanıyla bin yıl demiştim yanıldım kaç milyon yıl eder bilmem var olasın nur olasın ellerinden öperim.
  selam ve dua ile..
  TENGRİ BİZ MENEN.
  IYI C* IYI
 • ateş / 18 Haziran 2017 20:49

  Ya Allah!

  Okuma boyunca ve halen daha kalbim, tarifi imkânsız bir şekilde atıyor; sanki yerinden çıkıp yılkı atları gibi koşacak... Bilsem ki İzmir de bekleniyoruz, kuş olup uçacağım oraya.. Allah cc sizi başımızdan, gönlümüzden; bizi gönlünüzden ayırmasın. Heyecandan koltuğa yapışıp kaldım. Bir şey olacak, ama ne? Haydi hayırlısı bakalım...
 • Muallim54 / 18 Haziran 2017 20:00

  Hamdolsun...

  Elhamdülillah ...
  Türk milleti bağrından ne zaman Metehan çıkaracağını, Atatürk'ün ne zaman geleceğini, Enver'e ne zaman ihtiyaç olduğunu bilir !....
 • Orhan ŞAHİN / 18 Haziran 2017 19:57

  Kafam almıyor hocam. Çok değişik. Neyse benim dikkatimi çeken 2 resim var

  1- ilk resimde dağda bir süliet var ama çözemedim.

  2- kara kağanında kim olduğu belli zaten.
 • Hamdi Cenk Düzgit / 18 Haziran 2017 19:49

  Tahtakale camii'nde buluşmak üzere...
 • Zafer YAVUZ / 18 Haziran 2017 19:43

  Kopuz Ata 5

  Tekrar tekrar okunası bir yazı. Sırlarla dolu bir yazı... Bugün babalar günü Deruni babam Oktan Hocam, babalar gününüz kutlu olsun... Hediyeyi kopuz ata 5 ile siz verdiniz... Allah razı olsun Deruni Babam...
 • c.d / 18 Haziran 2017 19:26

  Bitmesin diye diledim. Allah razı olsun Abi
 • Çiğdem / 18 Haziran 2017 19:10

  Kalbi erenlere selam olsun.

  Ne mutlu Türk'üm diyene. Elinize gönlünuze sağlık .
  Allah razı olsun. Allah hayırlı ömürler versin.
 • Baran Aydın / 18 Haziran 2017 18:47

  Pirim'e

  ''Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen Alsancak!''

  Türk O, o TÜRK!
 • timur Alsancak / 18 Haziran 2017 18:11

  yok böyle bir şey

  muhteşem muhteşem muhteşem başka söze gerek yok.