En Sıcak Konular

İkizi, İçinde Gelişen Bir Kız Bebek Doğdu

2 Nisan 2019 07:13 tsi
İkizi, İçinde Gelişen Bir Kız Bebek Doğdu İkizi, içinde gelişen bir kız bebek doğdu! : Bir fetüs in fetu vakası!

Oktan Keleş yaradılış sırlarını anlattığı ANT Kitabındaki  bir bölümde şöyle diyordu:

 

"Âdem’in çocuklarının birbirleri ile evlenmelerine gelelim. Kardeşlerin evlenmeleri diye bir şey yoktur. İlk olan ikizler Âdem (as)’ın zürriyetinden; yani menisindendir. İkinci olan ikizler ise, Âdem neslinin ileriki nesillerinden; tıpkı Meryem Ana’ya Hz. İsa’nın üflenmesi gibi, üflenen çocuklardır. 

“Şüphesiz Allah katında (yaratılışları bakımından) İsa’nın durumu, Âdem’in durumu gibidir: Onu topraktan yarattı. Sonra “ol!” dedi. O da hemen oluverdi.” Ali İmran / 59 

Nasıl Hz. İsa’nın meniye ihtiyaç olmadan yaratılmıştır, aynı şekilde bu üflenen çocuklar da Âdem’in menisinden değildir.

Şimdi dikkat! “İyi ama, eşinden doğduğuna göre yine kardeş olmuyorlar mı?” Yine aynı şekilde: “Süt emmişlerse süt kardeşi olmuyorlar mı?”

O üflenen ikizler var ya.. onlar Âdem’in menisinden değildi. Ama Âdem’in ilk çocukları bunlarla da evlenmedi. Eee, nasıl olur ikizler diyorsun. Şöyle olur:

O ikizler de dünyaya geldi. Ama o ikizlerin karnında da, onların ikizleri vardı. Sen hiç, karnında kendi ikizlerini taşıyanları duymadın mı? 

* Sanju Bhagat’ın  her zaman 9 aylık gibi görünen göbeği onu rahatsız etse de 1999 yılına kadar başka bir hastalıktan hastaneye başvurana kadar ne olduğu anlaşılamadı. 36 yaşında doktora gittiğinde ise ilginç gerçekle karşılaştı. Doktorlar bir tümör beklerken ikizinin içinde yaşadığını öğrenen Bhagat’a yapılan operasyonla kardeşi içinden alındı. 

* Kastamonu'dan araçla Rize'ye gelirken emniyet kemerinin karnında Ağrı oluşturması nedeniyle hastaneye götürülen beş yaşındaki Minik Büşra Duman'ın ikizini karnında taşıdığı ortaya çıktı. 

Tıbben bugün karşılaşılan bir vaka, hangi olaylara delil ve işaret oluyor? Rabbimiz abes iş yapmaz. 

Âdem’in eşinden doğan ikizlerin, yıllar sonra karınlarından iki çocuk çıktı. Yarılarak… İşte bunlar ne Âdem’in zürriyeti ne de eşinin rahminin içinde olanlardı. Eşinin rahminde olanın karnındaki çocuklardı. Yani Âdem’in ilk çocuklarının evlendikler bunlardı. Hiç düşünmedin mi:

“Yahut o çocukları erkekler, dişiler olmak üzere çift verir, dilediği kimseyi de kısır yapar. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilendir, hakkıyla gücü yetendir.” Şura / 50

“Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının.” Nisa / 1

“O, sizi bir tek nefisten yarattı. Sonra ondan eşini var etti. Sizin için hayvanlardan (erkek ve dişi olarak) sekiz eş yarattı. Sizi annelerinizin karnında bir yaratılıştan öbürüne geçirerek üç (kat) karanlık içinde oluşturuyor. İşte Rabbiniz olan Allah budur. Mülk (mutlak hâkimiyet) yalnız O’nundur. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O hâlde, nasıl oluyor da haktan döndürülüyorsunuz?” Zümer / 6 

“Yerin bitirdiği şeylerden, insanların kendilerinden ve (daha) bilemedikleri (nice) şeylerden, bütün çiftleri yaratanın şanı yücedir.” Yasin / 36 

Sen düşün… Âdem yeryüzünde topraktan yaratıldı. İnsan oldu.  “Bilmedikleri daha nice şeylerden bütün çiftleri yarattım.” buyuruyor. Demek ki, bu evlenen ikizler ne süt emmişler ne de kardeş olmuşlar. Sen Allah’a sebep mi arıyorsun hâlâ? Daha nicesi de varda… Şimdilik burada dur."   

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2484

 

İşte Oktan Keleş'in yukarıda anlattığı yaratılış sırrının bir örneği daha;

 

 
İkizi, içinde gelişen bir kız bebek doğdu! : Bir fetüs in fetu vakası!

Kolombiyalı kadın, bir kız bebek doğurdu. Garip olan ise bu bebeğin karnının içinde büyümekte olan bir ikizi olmasaydı. Bu vaka nadir rastlanan “fetüs-in-fetu” ye bir örnekti.Fetus in fetutamamıyla duyulmamış bir vaka olmamasının yanı sıra tıp tarihinde toplam 100 tane örneği bile bulunmamaktadır. Itzamara, fetal ikiziyle, Kolombiya’nınBarranquilla şehrinde dünyaya geldi. El Heraldo gazetesinde yazılanlara göre, doktorlar bu anormalliği Itzamara hala annesi Monica Veganın rahmindeyken fark etmişlerdi ki bu da oldukça sıra dışı çünkü bu vakalar genellikle bebeklik döneminde teşhis edilebilir. Tabi bunun da bir istisnası var; doktorlar 47 yaşındaki bir adama fetus-in-fetu teşhisi koymuşlardı. Hamileliğin35inci haftasında yapılan bir ultrason sırasında, bebekte bir kist olduğu tespit edildi fakat sonrasında daha detaylı bir muayene sonucunda aslında abdominal bölgede bulunan bir fetüs olduğu teşhis edildi.

El Heraldo gazetesine konuşan Baranquilla’ nın La Merced kliniğinde vakayla ilgilenmiş olan Doktor Miguel Antonio Parra Saavedra “Maternal-fetaltıpta görülen en tuhaf ama bir o kadar da büyüleyici vakalardan biri.” diyor bu olay karşısında. Itzamara 22 Şubatta 37 haftalıkken sezaryenle doğdu. Doğduğunda sağlıklı bir doğum kilosu olan 3,2 kilogramdı. Doğduktan yalnızca 1 gün sonra doktorlar, henüz biçimlenmemiş fakat hala büyümekte olan ikizi almak için laparoskopik cerrahi yapmak zorundaydılar. Doktor Parra Saavedra anneye bu durumu söylediklerini fakat onun böyle bir şeyin gerçekleşebileceğinden daha önce haberinin olmadığını ifade ettiğini söylüyor ve çoğu insanın, insan doğasında bu tür vakaların da gerçekleşebildiğinden haberi olmadığını belirtiyor. Fetal ikiz 14 milimetre boyunda, beyni, kalbi olmayan sadece ilkel biçimde kol ve bacaklara sahip bir şeydi.

Göbek bağını kestikleri anda öldü. Bilim insanları fetus-in-fetu vakasının kesin olarak neden kaynaklandığını bilmiyorlar; fakat ikiz hamileliklerinin ilk haftalarında bir fetüsün diğerini sarması sonucu olduğu düşünülüyor. Bu vaka genellikle yanlış teşhis edilerek teratoma olduğu düşünülüyor. Bu, saç, kas, tırnak ya da kemik gibi farklı tiplerde dokular barındıran bir germ hücreli tümördür. Gelişmiş teratoma, bazı zamanlar gerçek bir fetüsmüş gibi görünebilir. Itzamara’ ya gelince, şu anda gayet sağlıklı ve tam iyileşme yolunda ilerliyor. Doktor Parra Saavedra The New York Times’a verdiği röportajda “ abdominal bölgesinde küçük bir yarası var fakat şu an gayet normal bir bebek. Tabii tüm dünyanın onu konuşuyor olması dışında” dedi.


Editör / Yazar: Meltem ARSLANER
http://beyinsizler.net/ikizi-icinde-gelisen-bir-kiz-bebek-dogdu-bir-fetus-in-fetu-vakasi/Bu haber 3,198 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,521 µs