En Sıcak Konular

Ay'daki Türbe/Gökteki Sır

14 Şubat 2019 07:39 tsi
Ay'daki Türbe/Gökteki Sır Ay'daki Türbe/Gökteki Sır

AY'DAKİ TÜRBE/GÖKTEKİ SIR

Yeni bir yazı dizisi ile Ay'daki yolculuğumuza devam ediyoruz...

Bu kez; geçen bölümde bulduğumuz "izleri" takip ederek işe başlayacağız.Hatırlarsınız,Apollo 15 görevinde bulunan iki sıralı kayanın üstünde yer alan tamgalar bize önemli deliller vermişti.

Bu kayaların üstünde doğal olarak oluşması mümkün olamayacak kadar düzenli yazılar bulmuştuk...Bu yazılardan anlamlı cümleler ortaya çıkmıştı...

Peki , Apollo 15 astronotları bu sıralı kayaları , AY'ın hangi bölgesinde bulmuşlardı?
Sn.Oktan Keleş'in; Kulbak Bilge kitabının 380.sayfasında bahsettiği AY Türbesi nerede olabilirdi?

Bu Türbenin; Türk Balballarına benzediği de Kulbak Bilge kitabında yazmaktaydı.Ayda böyle bir kaya yapısına ait fotoğraf veya iz var mıydı?

Tüm fotoğrafları zamanının teknik imkanları ile ya bozmaya ya temizleme(wash out) işlemine tabii tutan Nasa; nasıl olur da bu fotoğrafları öylece bırakmıştı?

Her şey bir kenara; araştırmam sırasında kayalar üzerinde kullandığım ışık gölge,kontrast,gri tonlama tekniği bizi yanıltmış olabilir miydi?

AY'da bulduğumuz tamgalar başka nerelerde karşımıza çıkmıştı?

Tüm bu soruları sorarak yola çıkacağız,bakalım nerelere varacağız?

Apollo 15 görevine geri dönelim...

Tarih 30 Temmuz 1971'i gösterirken Falcon(şahin) ay modülü Ay'a indi.

 

Apollo 15 görev simgesi... 3 astronotu simgeleyen 3 adet kuş,uçan nesne dikkati çekiyor.Arkadaki ay yüzeyi,inişin yapıldığı Appenine dağı eteklerindeki Rima  Hadley  bölgesine ait.

Rima Hadley= Hadley Açıklığı       
 
     
Apollo 15 astronotları,3 kere ay yüzeyinde araştırma faaliyeti yaptılar.Bizi ilgilendiren faaliyet üçüncü olanı,çünkü geçen bölümdeki sıralı tamgalı kayaları 3.faaliyet sırasında buldular.          (Yukarıdaki resimde D harfi ile işaretli kayalar)
Hadley Açıklığına park ettiler...
 

Hedef burada bir yerdeydi

APOLLO 15 EVA 3 ( extra vehicular activity) : Apollo 15 astronotlarının üçüncü araç dışı araştırma faaliyeti.Yaklaşık 4 saat 50 dakika süre boyunca Ay yüzeyinde ,moon rover aracı ile dolaştılar.Moon rover görev haritalarını yine geçen bölümden anımsayacaksınız. Tamamen bilinçli olarak yapılan bu araştırma faaliyetleri ile, aradıkları "her ne ise" onu bulmaya çalıştılar.  

 

  

Hadley Açıklığına park ettiler...        

Hedef burada bir yerdeydi

Ve bir şey buldular!  Üzerinde 2 sıralı işaretler olan bir kaya buldular! Belki bir mezar taşı veya onlara yön gösterecek bir kılavuz taşı...Bu tamgaları okutup okutamadıklarını Allah bilir, ancak, buldukları şey onları çok şaşırtmıştı...

  
    
Hemen burada küçük bir virgül koyarak, tamamen orijinal olan bu resme, ne gibi işlemler gerçekleştirdiğimi anlatmak istiyorum,zira bu konuyla ilgili bazı eleştiriler olmuştu...Yukarıdaki resme, ilgili foto düzenleme programında, parlaklık/kontrast ilave edildi.

 

Sonra, renkler dengesi ile oynanarak, tamgaların daha belirgin hale getirilmesine çalışıldı.

  
    
Gördüğünüz gibi, fotoğraf üzerinde hiç bir çizme boyama yapılmadan; tamgalar arka plandan daha net ayırt edilmeye başladılar!    Son olarak da gölge dengesi işlemi yapıldı.

  
 
 

Bu kadar basit! 

Literatürde ; beni yanıltabileceğini düşündüğüm bir tıbbi fenomen de var. Pareidolia! Bu fenomen, insan beyninin çeşitli sembollerden bir anlam çıkartma eğilimini ifade eder.
Aşağıda soldaki resim eski Mars aracına ait, sağdaki resim ise yeni mars aracından aynı bölgenin fotoğrafı. Soldakinde resmen bir yüz belirirken, sağdaki yüksek kaliteli resimde aynı yüz seçilemiyor.

  
     
 Tamam. Kabul. Olasılık var. Ancak bizim tamgalı Ay kayası resmi 4600e 4600 çözünürlülükte. Yani resmin orijinali zaten çok kaliteli bir fotoğraf. Ayrıca, hiç bir insanın beyni şu adımları  kendi kendine uyduramaz:

1- Bu resimde, doğala hiç benzemeyen 2 adet sıralı kaya var.

2- Her bir sıra üzerinde doğal olarak çatlaması mümkün olmayan yarıklar var.

3- Her biri, tesadüf olarak oluşmuş yarıklar, her ne hikmetse  harf tamgalarına benziyor.

4- Bu tamgalar da ÖnTürk tamgalarına çok benziyor ve işin en ilginç yanı, bu tamgalardan anlamlı bir ifade çıkıyor!

5- Bu anlamlı ifade,a ncak bir devlet büyüğünün mezar taşına yazılan cinsten bir yazı oluyor.

6- Ve ÖnTürk'lerin yazısından çıkan bu anlam yine bir Türk Töresine, Devlet büyüğünü ebediyete uğurlama törenine benziyor!

Sonuç: Bu tamgalar gerçekten oradalar veya oradaydılar(NASA'nın 9 Ekim 2009 Ay bombalama görevi başarılı olduysa(!) artık orada değiller. Allahualem)

 Ay'ın bombalanmasına daha sonra yine döneceğiz...

Apollo 15 astronotları, üçüncü araştırma görevinde Hadley açıklığına park ettiler demiştik.

Orada "round block" yani yuvarlak blok kaya adı verdikleri bir kaya buldular, tamgalı sıralı kaya da bu yuvarlak kayanın çok yakınında!!!

Çayımızdan bir yudum alalım, unuttuk ocakta, iyice demini aldı...

Tam da orada, NASA'nın as15-82-11184 kodlu fotoğrafını çektiler. İnceleyelim...

  
 
 

Kırmızı ile işaretli yere çok yakın bir yerde, iki sıralı üzeri yazılı kayayı da buldular.

Aynı bölgeye daha sonra Apollo 17'de gitmiş ve oranın başka açıdan fotoğrafını almışlar. Aynı bölgeye gittiğini nereden mi  anlıyoruz? Tabii ki NASA'nın kendi arşiv fotoğraflarından.

 

 
Gördüğünüz üzere, Apollo 17'de aynı kayalıkları araştırmaya gitmiş! Tam bu noktada soruyorum :

Ay görevleri o kadar masraflı görevlerdi ki, nereye ineceklerine dahi, önceden yolladıkları uydular ve Apollo 8,9,10 ay yörünge fotoğrafları ile ,çok detaylı inceleyip karar vermişlerdi. Yani zaten Apollo 15'in indiği ve 4 saat 50 dakika boyunca araştırdığı yere, ne demeye Apollo 17 ekibini de yollamışlardı?

Apollo 17 o bölgeden öyle bir fotoğraf çekmişti ki, bu bize inanılmaz bir ilerleme sağlayacak!

AS17-133-20346 (21638665096).jpg dosyası...

Foto Linki     

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/21638665096/in/album-72157658993149562/

 

Kırmızı ile işaretli alana yakından bakalım. Buna benzer bir görüntüyü daha önce gördük. Ama nerede?    
 

Yukarıdaki fotoğraf; Sn.Oktan Keleş'in Kulbak Bilge kitabında bahsettiği Aydaki Türbeye ait olabilir mi? Allahualem.

Bu fotoğraf ile sıralı tamgalı kayaların çekildiği alan aynı alan. Ve o tamgalarda da ,oranın önemli bir kişinin mezarı olduğundan bahsediliyordu. %100 ispatını ancak oraya gidersem yapabilirim.(İnşallah) En azından gelecekteki Türk astronotlarına inceleyecekleri önemli bir bölgeyi işaretlemiş olduk!   Görev haritası da hemen aşağıda:    
 


Apollo 15 astronotları aydan kuru kuru dönmediler. Aydan ayrılırken , ay yörüngesine küçük bir uydu bıraktılar...

PFS-1 adıyla anılan partikül ve alanlar uydusu. Bu "minik" uydunun görevi Ay'ın plasma, partikül ve manyetik alanlarını ölçümlemekti. Tamamen "bilimsel" bir görevi vardı...

 

PFS 1 uydusu,4 ağustos 1971'den ocak 1973'ün sonuna kadar aktif olarak "bilgi" aktardı. Ayı turlaması 120 dakika sürüyordu.2 kez elektronik arıza verdi. Sonrasında aya çakıldı, nereye düştüğü bilinmiyor.
 
Apollo 16 da PFS-2 adlı uyduyu ay yörüngesine bıraktı. Benzer bir görevi vardı...24 nisan 1972'de göreve başladı, ancak başlangıç yörüngesi kötü olduğu için 29 mayıs 1972'de aya çakıldı...

Bu uydular ; AY'daki plazma, partikül ve manyetik alanları ölçüyorlardı!

Ancak benim iddiama göre, asıl amaçları, AY'da iniş kalkış yapan dünya dışı gemilerin hareketlerini ölçmekti, çünkü oraya şerli zihniyetin üretimi ile bırakılmışlardı. Aynı şerliler, NASA'yı  zaman zaman kontrol altına alabiliyorlardı. Bunu nereden mi çıkarıyorum? Tabii ki yine NASA'nın kendi video çekimlerinden. Şerlilerin yardım ettiği bir teknoloji ile , 1991'de ve 2014'te dünya yörüngesine giriş yapan UFOları vurmaya çalışanlar yine onlar değil miydi?

12 Eylül 1991 STS 48 uzay mekiği görevinde çekilen videoyu daha ayrıntılı inceleyelim. Bakalım PFS1-2 uydularının daha gelişmişlerini dünya yörüngesine bırakan şerliler, UFO'ları nasıl tespit edebiliyorlar?

UFO'ların bir çeşit "manyetik" alan yaydıkları ve yine manyetik bir takım ışınlara karşı hassas olduklarını da , Sultanımızın Kambala sorgu serisinden hatırlayacağız.    
 


Şimdi 12 Eylül 1991'e geri dönelim ve bakalım dünyalı şerliler, teknolojide ne kadar ilerleyebilmişler?

Aşağıda linki verilen 27 saniyelik videoyu izleyelim. Sizin için; orijinal videoyu daha rahat inceleyebilesiniz diye düzenledim.Sonra yorumlara geçeceğiz...

https://www.youtube.com/watch?v=dVrEQjq1yC0


İzlediğiniz video'da en az 5 adet UFO yani tanımlanamayan(!) uçan cisim dünya yörüngesinde uçuştalar. UFO 1 numarası ile takip ettiğiniz gemi büyük ihtimalle bir GökTürk gemisi. Neden mi? Çünkü; aşağıda dünyada, bu gemiyi "bir şekilde" takip edebilen bir takip ve silah sistemi var. Videoda 2 atış izi görülüyor. Ekranın sağ altında gözüken daha yavaş bir silah olmalı ki, hızı ufolara yetişemiyor. Ancak ekranından üstünde UFO 1'e nişan alan silah çok hızlı bir partikül silahını andırıyor. Bir çeşit railgun.

  
    
Şimdi Apollo 15 ve 16'nın aya bıraktığı PFS-1 ve 2'nin manyetik ölçüm yapan bir çeşit radar algılayıcı olduğunu daha iyi görebildik mi?

Buna benzer takip sistemlerini dünya yörüngesine de bırakmışlar, başkan Reagan'ın yıldız savaşları projesi ile...

İlginç bir tevafuk üzere; Railgun kelimesinin söylenişi  ile Reagan'ın söylenişi birbirine çok benziyor...2004'te ölen Reagan,1991'de kendi başkanlığı bittikten sonra olan bu gök olayından haberdar olmuş mudur?,Allahualem.Ancak,1991'de bile UFO'yu ıskalayan dünya şerlileri; 2 aralık 2014'te uzayda öyle bir Türk Tokadı yediler ki, bunu Amerikalılar da dahil hepiniz biliyorsunuz...

http://www.onaltiyildiz.com/?haber,6939/2-aralik-2014-olayi

Bu şerliler; Türklere de, GökTürklere de, Ay'a da takmış vaziyetteler. "Ay'ı bombalamak isteyenler kim" demişti Okyay Kağanımız...

  
    
Kim olduklarını net olarak henüz bilmiyorum ,ancak göklerde de yerde de bir mücadele sürüyor, daha insan yaratılmadan önce başlayan... Rabbani olanlar ile Şerli olanların mücadelesi...

Bu mücadelede, biz Kalperenler olarak, Sultanımız Oktan Keleş'in önderliğinde, ne gerekiyorsa yapmaya talibiz. Küçük bir anekdot ile devam ediyorum:

Sultanımızın bir video sohbetinde dediği (kalperenler-4)  "içimize insan kaçmadan" cümlesini  5 yıl sonra aynı videoyu izlediğimde fark etmiş olmam beni çok farklı bir şekilde vurdu! O ana kadar, kendi adıma "ne gerekiyorsa yaparız,asarız keseriz, uçarız kaçarız" mantığını gütmüşüm. Aslında bu mücadelenin neresinde olduğumuzu anlayamamışım, kendi adıma üzülüyorum...Üzülüyordum, video'nun ilerleyen kısımlarında Sultanımızın, bize bakan o tebessümü ile kendime geldim. Bu bir yolculuktu, yer de vardı, gök de vardı. Ama önce gönül vardı, haddi bilme vardı, sabır ve metanet vardı...Hiç yorulmayan bir öğretmen/komutan gibi, bizi ,yolculuğumuzda hiç yalnız bırakmayan Sultanıma, bir kez daha tüm Kalperenler adına teşekkür ediyorum. Video Sohbette sesini duyma şerefine eriştiğim Cenk Abime de selam olsun.

Çayımı içemedim bu kez heyecandan...En kısa zamanda Derneğe gitmeliyim, soracak çok sorum var nasip olursa...

Bu şerliler, aldıkları mühlet gereğince, asla vaz geçmez biliyoruz! İyi ya, biz de zaten kolay rakip istemiyoruz. "Düşmanı takipte gevşeklik göstermeyin"  diyen sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v.)'i dinlemeli ve takibe devam etmeliyiz.

Düşmanı takibimiz bu kez bizi 2009 yılına götürecek, hazırlanalım, yeni maceramız başlıyor...

NASA LCROSS görevi 9 Ekim 2009...NASA yer ekibinin kontrol takip odası...

   
    
Adamların yüzündeki ciddiyete ve meymenetsizliğe bakar mısınız...

O da ne? Kumral saç renkli "arkadaşın" sol dirseğinin altında bir fotoğraf unutmuşlar! Hemen yaklaşalım. Yaklaşınca siz de fark ettiniz değil mi? Birbirinden ayrı duran 3 adet yerden yüksek, gölge veren bina benzeri oluşum var... Herhalde, bizim müteahhit'in kentsel dönüşüm Projesi değildir bu...

Bu şerliler; Ay'da yaşam olan bir yerleşim yerine, Lcross uydusuna monte ettikleri bir roket silahı ateşlemek üzereler...Cabeus krateri yakınlarında bir yere çarptırıyorlar o roketi! Toz duman kalkıyor. Başarısız olunca; lcross uydusunu da aynı yere çaktırıyorlar!

Açıkladıkları görev metni mealen şu: AY'da su varmış, çarpışma ile göğe yükselecek toz duman içinde buhar halinde su bulmayı planlamışlar. 2024 yılında ise; bu su bulunan yere, Amerika Ay üssü kuracakmış, mış mış mış...

Tabii ki başarılı olamadılar! Bir güç , onları engelledi. Attıkları roket başka bir şeyi vurdu! Uydu hedeflenen yere çakılmadı!

1972'de "resmi" olarak Ay görevlerine son "verdirilen" Amerika, gizli gizli, şerli teknolojisinin yardımı ile , Gök Türkler ile "aşuk atmaya " çalışıyor...

Peki aklımıza şu soru geliyor! Amerikalıları yöneten güce, hangi şerliler yardım ediyorlar?
Düşmanı takip edeceksek, en tepeyi hedeflemeliyiz. Onu tespit ettiğimizde, adamlarını ve organizasyon şemasını kurmamız daha kolay olur!

En Tepe belli zaten. Şeytan

Kuran-ı Kerim'de pek çok ayette; "şeytan sizin apaçık düşmanınızdır" mealinde bize sesleniliyor.

Son günlerde, Vatikan'ın da ,şeytan ile ilgili yaptığı açıklamalar ilginç değil mi?

Alın buyurun, kendi sitelerinden 14 aralık 2017 tarihli Papa açıklaması:

Şeytanın adı soyadı var ve canlı...

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42352200

Şimdi tepe isim belli! Biz ; elbette, Kuran'ı takip edeceğiz.

Araf 27 : Ey Âdemoğulları. Şeytan, ana babanızı, çirkin yerlerini onlara göstermek için elbiselerini soyarak cennetten çıkardığı gibi, sizi de (şaşırtıp) bir belaya düşürmesin! Çünkü o ve kabilesi, sizin onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler. Biz, şeytanları, inanmayanların dostu yaptık.

Mealen; Şeytan ve kabilesi, sizi onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler deniyor...

Demek ki bu bir numaralı şeytanın bir de kabilesi var. Kimlerdendi bu şeytan?

Kehf 50: Yine o vakti hatırla ki biz, meleklere: «Âdem´e secde edin!» demiştik. İblis hariç olmak üzere onlar hemen secde ettiler. İblis cinlerdendi, Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz beni bırakıp da İblis´i ve soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin düşmanınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir.

İblis cinlerdendi! Dikkat edilirse, dili geçmiş zaman kullanılmış...Cinlerdendi...Bir manada cinlerdendi ama artık cinlerden değil sorusu da çıkar mı? çıkar. Bu soruyu daha sonra yine soracağız.

Biz; Sultanımız sayesinde, cin isminin bir kod isim olduğunu ve yerlerde göklerde ayrı ayrı ırklara mensup pek çok varlığı kodladığını biliyoruz.

Bize yani insanlığa düşman olan bu "ana ırkı" bulmalıyız ki, İblis'in de bir zamanlar mensup olduğu ırkı bulalım! Sonra bu ırk, çok işimize yarayacak çünkü...

Arkaik Türkler; eski düşmanını mutlaka bir yerlere kodlayarak yazmış olmalı. Arkaik Türkler, kadim Türklere, onlar eski Türklere,onlar da bizim Atalarımız olan Oğuz boylarına bu sırrı aktarmış olmalılar! Hatta kuzey/güney Amerika'daki yerli kuzenlerimize de bu sır aktarılmış olmalı. O zamanlarda, bir bilgi ağı var mıydı bilemiyorum ancak, dünyanın her yerinde şerli güçler benzer şekillerde kodlanmışlar efsanelerde, mitlerde, kayalarda...

Bu arada biz, modern çağlarda Amerika'yı kuzey/güney kıtası diye tanıyoruz. Ya aslında bu iki kıta, farklı isimler ile anıldıysa kadim zamanlarda? Bu soruyu da tarihe bir not düşerek buraya yazıyorum, belki bir gün cevaplarız.

Aramaya ve takibe devam! Doğru soruyu sorarsak, doğru cevaba daha hızlı ulaşırız diye düşünüyorum. Bu takipte, tüm  Kalperenlerin bilgeliğine ihtiyacımız var!

Şerli ana ırkını takipte ; bize yardımcı olacak pek çok kaynağımız var:

1-Kuran-ı Kerim...

2-Kulbak Bilge, Kopuz Ata, Tengrinin Türkü,  Kambala...

3-Ön Türk yazıtları, Maya ve Sümer yazıtları...

4-Efsaneler ,mitler... 

Bunları gerekirse satır satır yeniden inceleyeceğiz. Bu yüzden ; kahveler çaylar bol bol içilecek...

Bu ilk bölümü kapatırken size , Mars gezegenindeki curiosity(Merak) aracının çektiği bir fotoğrafı sunarak veda etmek istiyorum...Bu fotoğrafı iyi inceleyelim, bunu çözdüğümüzde inşallah bazı sırlar açığa çıkacak!
Robotun adı Merak...:D 

 

 
İlimlerin Sahibi Alim olan Allah bize yar ve yardımcı olsun!

Hızır Ata ve Tüm Erenler Ordusu, Yerlerdeki Göklerdeki Tüm Yüceler, Sultanımız OKYay Kağan ve Tüm Kalperenleri hepimizin yoldaşı olsun!

Tengri bizmenen!

Selam ve Dua ile...

Dr.Hamdi Cenk DüzgitBu haber 11,604 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,963 µs