En Sıcak Konular

Mahkeme'den Tokat!

15 Mayıs 2017 00:27 tsi
Mahkeme'den Tokat! Bizden izinsiz Robot Alamet’i film-animasyon yapmaya kalkan ve fütursuzca davranan sanal kabadayılar Mahkemeden unutamayacakları bir tokat yediler.

Belgelerin efendisi Oktan Keleş SIRDAŞ Yazı dizisi çerçevesinde 4 Haziran 2009 tarihinde yazmıştı: "Abdülhamid Han ve Robot Teknolojisi"ni. 

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=18

Bu makale oldukça ilgi görmüş, pek çok gazetenin birinci sayfasına manşet olmuş ve  ana haber bültenlerine konu olmuştu. Robot Alamet ile ilgili  internette küçük bir araştırma yapılırsa  bu konuda yüzlerce habere ulaşılacaktır.

Robot Alamet'i izinsiz kullanmak isteyen ve televizyonlarda açıklamalar yapan sanal kabadayılara karşı bir açıklama yapmıştık:

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=89

Daha sonra bizden izinsiz Robot Alamet’i film-animasyon yapmak için açıklamalar yapan  http://www.mesajhaber.com/?haber,5825 sanal kabadayılara karşı hukuki bir süreç, başlatmıştık. 

 O zaman da kısa bir açıklama yapmıştık: 

"Basında yayınlanan haberimizden sonra  bazı uyanıklar Robot Alamet'i Oktan Keleş'in izni olmadan kendilerine mal edip, film bile yapmaya kalktılar.(Oktan Keleş'in bu kişilerden herhangi bir talebi olmamıştır, tek şartı: belgelerin ve yazının kaynağını belirtmeleriydi. Ancak bu şahıslar her nedense bundan imtina etmişlerdir.) Oktan Keleş bu kanunsuz girişime karşı yasal hakkını kullanmış olup, hukuki süreç devam etmektedir."
http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2555

Dava yıllarca sürdü ve nihayet sanal kabadayılar MAHKEMEDEN TOKATI yediler. Bütün medyatikliklerine  rağmen davayı kaybettiler.

O sıralar (2010) Oktan Keleş şunları söylemişti: “Göreceksin bu kardeşler birbirine düşecek, sonları iyi olmayacak.”

Gayretullaha dokunan şeyler söylemişlerdi...  

Olanlar konusunda  ve yaşananlarla ilgili şimdi yoruma ne hacet.

Bu konuyla ilgili abuk subuk çok yorum yapıldı. Ama mahkeme gerekli cevabı onlara verdi.

Şimdi sıra bize çamur atan diğer müfteriler de.

Diğer yazılarımız için de bizlere  çamur atanlara, bizi itham eden dünkü çocuklara da diyoruz ki; "Biz ne yaptığımızı ve nereye vurduğumuzu gayet iyi biliyoruz. Siz, başka ülkelerin istihbaratları elinde oyuncak oluyorsunuz."

... 

Robot Alamet ile ilgili son not: Bazı okuduğunu anlamayan ahmaklar Osmanlıca Gazete’deki resimlere takmışlar. Okuduğunu anlamayanlar için o cümleyi tekrar aşağıya aldık:

"Şunun bilinmesinde fayda vardır ki robot teknolojisi çoğunun bildiği gibi, yeni bir teknoloji değildir. 1900’lü yılların başında yayınlanan Osmanlıca gazetelerin birinde, 'robotları kullanarak dünyanın ele geçirilmeye çalışılacağı ve bu yönde çalışmaların olduğu yazmaktadır."

Burada Osmanlıca gazeteden bahsediyor  bazı robot resimlerinin o günkü gazetelerde de yer aldığını söylüyor ve kesin tarih verilmiyor. “1900’lü yılların başı” deniliyor. Bre ahmaklar 1920’ler hangi tarih aralığı?

.... 

Robot Alamet davamızı büyük bir titizlikle takip edip, bu sanal kabadayılara karşı mahkemede haddini bildiren avukatımız Abdullah Egeli’ye çok teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun.

Robot Alamet  bakarsınız bir gün Japonya'dan getirilir. Erenlerin sağı solu belli olmaz, Alamet'i bulunduğu Saray'daki sandıktan alır, getirirler...

 

Kitabı incelemek için: 

Sırdaş:Abdülhamid Han'ın Bilinmeyen Sırları http://www.kitapyurdu.com/kitap/sirdas-amp-abdulhamid-hanin-bilinmeyen-sirlari/354853.html&manufacturer_id=33474
Bu haber 7,024 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,768 µs