En Sıcak Konular

Emir Yıldız'dan Altın Vuruşu Yaptı mı?

5 Ekim 2012 18:39 tsi
Emir Yıldız'dan Altın Vuruşu Yaptı mı? Emir Yıldız'dan Altın Vuruşu Yaptı mı? Eğer aşağıdaki haber doğru ise bu soruya 'evet' diyebiliriz. Değilse yazımızdaki iddiamız devam ediyor...

EMİR YILDIZ'DAN: Kimler 'Altın Vuruş' Yapmak İstiyor? Başlıklı yazımız’a çok eleştiri almıştık.  Böyle bir şey olmaz diye! http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1020

 Aşağıdaki haberin doğru olup olmadığını henüz bilmiyoruz. Eğer doğru ise altın artık değersiz metaller sınıfına inecektir. Haberin yalan olma ihtimalini de gözardı etmiyoruz. Değerlenen altını düşürmek için uydurulmuş da olabilir. 

Ancak, bu haber ister doğru, ister yalan olsun biz o yazımızdaki görüşlerimizin arkasındayız.

O yazımızda: “Yeni dünya ekonomik sisteminde altının değeri: Orta sınıf metaller sınıfına alınacaktır. Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi; tarih içinde hisse senedi ve para gibi değersiz konuma gelecektir. Büyük bir ekonomik güç olarak değer gören, büyük önem atfedilen altın, yerini yeni bir “materyale bırakacaktır.” Demiştik.

İşte gündemi sarsan haber:

Dünya ekonomisini altüst edebilir!

Amerikalı bilim adamları, kimyasal maddeyi som altına çeviren bir bakteri buldu.

Michigan Eyalet Üniversitesi Mikrobiyoloji ve Moleküler Genetik Bölümü’nden Prof. Kazım Kashefi ile Elektronik Sanatlar Bölümü’nden Doç. Dr. Adam Brown, ürettikleri "kompakt" laboratuvarda "Cupriavidus metallidurans" bakteriler ile doğada bulunan zehirli bir kimyasal sıvı olan ve hiçbir maddi değeri olmayan altın klorürü bir araya getirdi.

Bakterinin altın klorürdeki zehirli ve atık maddeleri yediği ve bir hafta içinde kimyasal maddenin yüzde 99,9 oranında som altın külçesine dönüştüğü gözlemlendi.

Laboratuvarda üretilen altının gerçek değeri henüz bilinmiyor.

Kashefi ve Brown, kompakt laboratuvarlarında yaptıkları keşfin, doğada sürekli meydana gelen bir olay olduğuna inandıklarını belirtti.

İkilinin "Metal Severin Büyük Eseri" adını verdikleri ve daha çok enstalasyon sanat eserine benzeyen kompakt laboratuvarı, dünyanın en önemli dijital kültür, elektronik ve interaktif sanat festivali kabul edilen Prix Ars Electronica’da mansiyon ödülüne layık görüldü.

"Mikrobik Simya" olarak tanımladıkları sürecin büyük miktarda altın üretimi yapılamayacak kadar yüksek maliyetli olduğuna işaret eden Kashefi, değersiz maddeleri altına dönüştürme hayali peşinden koşanların ise şansı olmadığını sözlerine ekledi.

A.A

http://haber.gazetevatan.com/film-senaryosu-gibi/485319/7/Manset

 

Erol Elmas

buulkem@gmail.com

NOT:  Biz o yazmızda kısa vadeli bir plandan değil uzun vadeli bir plandan bahsettik. Şimdi diyelim ki, kredi kartı çıkmadan evvel, böyle birşey olacak, insanlar plastik para kullanacak deseydik aynı tepkiyi vereceklerdi.

Acaba Altın erkeğe neden haram edildi? 

Büyükleriniz acaba bu soruya nasıl cevap veriyorlar? Veremiyorlarsa Deruni Devlet'te açıklaması var...

 Bu haber 8,395 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,137 µs