EMİR YILDIZ'DAN: Kimler 'Altın Vuruş' Yapmak İstiyor?

EMİR YILDIZ'DAN: Kimler 'Altın Vuruş' Yapmak İstiyor?

Emir Yıldız'dan Romanının 7. Bölümü


13 Eylül 2011 09:04
font boyutu küçülsün büyüsün


Osman Baba,Teksas ve Yeni Özgürlük Heykeli” ile ilgili konuşmasını bitirmişti. Vakit gece yarısını çoktan geçmişti. Benim ise uykudan göz kapaklarım kapanmak üzereydi. Osman Baba’nın  uykusunun geldiğine dair hiçbir emare yoktu. “Acaba hiç uyumuyor mu?” diye içimden geçirdim.  Yavuz Selim  ise çoktan dışarıdaki kanepenin üzerinde uyuya kalmıştı. Kapının aralık kalmış bölümünden Selim’i görüyordum.

Ben ise uykuya direnmeye çalışıyordum. Gece 02 gibiydi. Osman Baba’nın hâli birden değişmişti. Bakışlarını bana çevirdi, mânâlı mânâlı baktı.  Boncuk boncuk terlemişti. Osman Baba’nın bu hâlini görünce telaşlanmıştım.  “Acaba hastalandı mı?” diye düşündüm. Hiç konuşmadı. Bir süre sonra:

“Evladım, sen Yavuz Selim’in yanına geç bekle, biraz sonra inşallah seni çağırırım,” dedi. Ben de denileni yaptım. Osman Baba arkamdan odanın kapısını kapattı. Yavuz Selim uyumaya devam ediyordu. Benim ise heyecandan kalbim küt küt atıyordu. Acaba Osman Baba beni neden dışarı çıkarmıştı?

Bir süre sonra odadan ‘konuşmalar’ duymaya başladım. İçerden sanki ‘metalik’ bir ses geliyordu. Konuşulanları tam olarak anlamıyordum. Zaman zaman  da Osman Baba konuşuyordu. “Herhalde Osman Baba telefonla  biriyle konuşuyor?” diye içimden geçirdim.

Aradan bir yarım saat kadar  geçti geçmedi, odanın kapısı açıldı. Osman Baba beni tekrar içeri davet etti. Hiç konuşmuyordu. Eliyle işaret etti, "geç otur" mânâsında. Ben ise heyecandan ölüyordum, denilen yere oturdum. Osman Baba koltuğuna oturmuş, derin bir tefekkür halindeydi. Bir süre öyle kaldı. Hiç konuşmuyordu. Ben de gözlerimi ona dikmiş, öylece bakıyordum. Osman Baba koltuğundan kalkarak masaya yöneldi. Masanın üzerinde bulunan siyah kadifeden bir tespih çıkararak bana uzattı:

“Bu senin, bak bu tespih Osmanlı kehribarı. Sıkma kehribar. Her yerde bulamazsın. Bunu yapan ustalar artık yok” dedi.

Ben Osman Baba’nın elini  öperek tespihi aldım.


Osman Baba'nın hediye ettiği tespih.


Az önce ne olmuştu? Osman Baba bu tespihi neden bana verdi? Benim aklımda bu sorular vardı. Osman Baba ise:

“Bugün nasipliymişsin… Uykun gelmediyse biraz daha çalışalım mı” dedi. Bu son yaşanan olaylardan sonra bende uykudan eser kalmamıştı.

“Hiç uykum yok Osman Baba, hazırım” dedim.

Osman Baba yine derin derin düşüncelere daldı. Bir süre yine konuşmadı. Odada bulunan saatin tıkırtıları duyuluyordu sadece. Yavuz Selim ise hiç uyanmamış, uykusuna devam ediyordu.

Sessizliği Osman  Baba bozdu:

“Şimdi de başka bir konuyu ele alalım Eren evladım. Bak son günlerde altın fiyatları aldı başını gidiyor. Bunun sebeplerine bir bakalım” dedi.

Ben de birkaç gündür bu konuyu düşünüyordum. Tevafuka bak. Gerçekten de altın neden bu kadar yükselmişti? Acaba bunun perde arkasında ne vardı? Osman Baba’nın bu konuyu anlatacağına çok sevinmiştim. Çünkü işin hakikatini öğrenmiş olacaktım.

“Hazır mısın?” dedi Osman Baba.

“Hazırım” diyerek kalemi ve not defterimi elime aldım.

Osman Baba anlatmaya başladı:

“Global dünya ekonomisinin krize girdiği yazılıp çiziliyor. Avrupa ve Amerika başta olmak üzere, bazı ülkelerde de krizin etkileri açıkça görülmektedir. Hatta Amerika’nın ekonomik olarak çöküşün eşiğinde olduğu bile iddia edilmektedir. Özellikle  ABD’nin ekonomik çöküşünün belirgin hale gelmesi ile dünyada  ‘ekonomiye hükmeden  güçlerinin’ çözüm arayışlarına girdiğini görmekteyiz.

Altının engellenemez bir şekilde fiyatı sürekli yükselmektedir, dedik. Tüm dünyada ekonomi haberlerinin ilk sırasında ‘altın’ yer almakta ve tüm ülke halkları altın almaya  yönlendirilmektedir. Peki yapılan bu çığırtkanlıkların altında yatan gerçek nedir?

Dünya ekonomisinde bir zamanlar altın rezervlerinin para karşılığı ‘dolar’ idi. Doların birçok sektörde ‘karşılık’ olarak kullanıldığı malûmdur. Fakat dolar, artık  tüm dünyada ‘karşılığını’ yitirmeye başlamıştır. Dünya ekonomisini elinde bulunduran güçler, doların ciddi anlamda değersizleştiğini, itibar kaybettiğini ve bir kâğıt parçası hâline dönüştüğünü görmüşlerdir. Bu güçler, doların küresel mücadeleler sonucunda potansiyelini iyice kaybettiği için yeni arayışlara girmişlerdir. Dünyadaki diğer para birimlerinin kaderi de farklı değil ki. Doların yaşadığını diğer para birimleri de yaşadı. Dolar da diğer para birimlerinin yaşadığı kaderi aynen yaşıyor evladım. Bunun için küresel güçler, paranın yerine başka bir ‘sembol’ arayışı içersine girmişlerdir.” Dedi Osman Baba.

Ben ise bir yandan hızlı hızlı not alıyor. Bir yandan da gözüm Osman Baba’nın az önce bana verdiği tespihe kayıyordu. Osman Baba, tespihe baktığımı gördü:

“Tespih koleksiyonu yapıyormuşsun? Bu da koleksiyonuna bizim hediyemiz olsun”  dedi. Ben ise Osman Baba’nın koleksiyon yaptığımı nereden bildiğine şaşırmıştım. Bir ara Yavuz Selim ile bu konuda kısa bir sohbetimiz olmuştu Ankara’ya geldiklerinde. “Acaba o mu söyledi, Osman Baba’ya koleksiyon yaptığı mı?"  

Osman Baba  tekrar altın meselesine döndü ve anlatmaya başladı:

“Bilindiği üzere para, karşılığı bulunan değer gücünün sembolüdür. Lidyalıların parayı tarih sahnesine çıkarmalarından yıllar sonra Rönesans ile birlikte   Hollandalılar deniz ticareti yollarıyla ve kurdukları bankalarla depoladıkları tüm ticaret mallarının karşılığı olarak hisse senedini icat etmişlerdir. Öyle ki, dünyanın öbür ucundaki Hindistan ile ortak şirket kurmuşlar ve hisse senetleri ‘sembol’ bir güç haline gelip tüm dünyada kullanılır olmuştur. Borsanın kökeni bu devirlerde başlamıştır. Örneğin bir hisse senedi, 500 kilo ipek böceği kozası ediyordu yani değerini taşıyordu. Zamanla birçok ticari mal, bu hisse senetlerine değer olarak atfedildi ve zamanla bu hisse senetleri tüm dünyada dolaşır oldu. Artık tüm dünyada mal alım-satımı, hisse senetleriyle yapılır hale geldi. Araziler, tarladaki ürünler bu kâğıt parçalarıyla alınıp satılıyordu. İlerleyen dönemlerde, kâğıt paralar tekrar tarih sahnesine, gücün sembolü olarak girdi.

Paranın gücünü o ülkenin merkez bankası belirliyor. Merkez bankasının gücünü de, tüm dünyayı sömüren, sömürgeci ailelerin elinde bulundurduğu, sömürdükleri ülkelerin; yer altı ve yer üstü tüm kaynakları ve hatta insan güçleri belirliyordu. Çağımızda bu güç, farmason şeytani Amerika, İngiltere ve İsrail merkez bankalarında karşılığı kan ve sömürü olan ‘dolara’ atfedilmişti. İşte bu doların güç kaybetmesi, değişen dünya konjonktürü ve bu konjonktüre bağlı olan enerji merkezlerinin değişimi zaten çoktandır bir karşılığı olmayan doların sembol değerinin yitirilmesine neden oldu. Şu günlerde dünya ekonomisini elinde bulunduran şeytani güçlerin (ailelerin) önlem olarak yeni kararlar aldığını biz biliyoruz. Yeni planı anlatmadan evvel, önce kalpazanlık hakkında bir kaç söz edelim:

Paranın icadından beri kalpazanlar da vardır. Hatta hiç bilinmez ama ilk kalpazan, parayı bulan adamın ta kendisidir. Bulduğu paranın gücünü bağlı olduğu kralına atfedince, sahtesini de kendisi için basmıştır.

Grek Roma’da kalp para, yani sahte para çok revaçtaydı. Daha sonra hisse senetlerinin de sahteleri yapıldı. Kâğıt paranın kullanımından sonra kağıt paranın da sahtesi yapıldı. Öyle ki 2.Dünya savaşında Nazi Almanyası, Yahudi birçok kalpazanı toplama kamplarından toplatmış, ayrı bir birim kurdurmuş ve milyonlarca sahte sterlin bastırmıştır. Sonuçta bu işten İngiliz ekonomisi çok zarar görmüştür.  Almanya ne zamanki sahte dolar basımına geçmiş, işte Amerika’nın Almanya’ya o zaman müdahalesi başlamıştır. ABD’nin müdahalesinin aslında işte bu sahte dolar basımı yatar. Gerisi teferruattır. Bunlar tarihte gizli kalmış, gizli tutulmuş bilgilerdir.” Dedi Osman Baba.

Benim ise uykum artık iyice açılmış, anlatılanları hızlı bir şekilde not ediyordum. öğrendiğim bu yeni bilgiler karşısında şaşkınlığım iyice  artmıştı. Osman Baba, bugün yine çok önemli, tarihi bilgileri benimle paylaşıyordu. Bunun için kendimi çok şanslı hissediyordum. Ne kadar şükretsem azdır. İyi ki, bu ‘erenler’ ile tanışmışım. (Yada tanıştırılmışım)

Osman Baba konuşmasını sürdürdü:

“Şimdi  tekrar dönelim bugüne. Bugün altının yükselişi dünya ekonomisini elinde tutan ailelerin geçici bir süre için insanlığı altın ve diğer değerli metallere yönlendirmesidir. Sebebi çoktur, fakat en önemli ve can alıcı sebebi:  Amerika karşılıksız olarak dolar basmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi doların karşılığı konjonktür gereği bir değeri olmadığından, artık eski gücünde değildir. Sembol olma özelliğini kaybetmiştir.

Çin, bilindiği üzere dünyanın tüm ürünlerinin birebir taklidini yapan ve dünya piyasasına süren bir ülkedir. Çin, artık dünya ekonomisinde birinci sıraya yükselmiştir. Beyaz Saray, bu işi engellemek için dünya piyasasına durmadan dolar sürmektedir. Gelişmiş ülkelerin, “bu dolarların karşılığı nedir?” sorusuna Amerika; silah sektörünü, elinde bulundurduğu enerji sektörünü ve depoladığı madenleri göstermektedir. Gelişmiş ülkelerin, ekonomist şeytanileri, gösterilen bu karşılığa zaten ortak oldukları için, bu teminattan tatmin olmuyorlar. Bunun için dolardan memnun olmayan bu şeytaniler, dünyadaki halkları altına yönlendirmektedirler.

 İşte burada yine dünya halkı kandırılmaktadır! Neden mi? Paranın firavunu Wall Street’te, “dokuzlar” toplantısında birtakım karar alınmıştır: Dünya halkları, altına yönlendirilip, altın aldırılacaktır. Sonra ne yapılacaktır? Altın fiyatları belirli bir düzeye gelince satılacaktır. Yani, yine paraya dönüştürülecektir. Bu zaten yapıla gelen bir aldatmacadır.

Şimdi gelelim asıl plana: Yeni dünya ekonomik sisteminde altının değeri: Orta sınıf metaller sınıfına alınacaktır. Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi; tarih içinde hisse senedi ve para gibi değersiz konuma gelecektir.  Büyük bir ekonomik güç olarak değer gören, büyük önem atfedilen altın, yerini yeni bir “materyale bırakacaktır. Çünkü dünyada ihtiyaçtan fazla altın rezervlerinden çıkarılmıştır.”

Osman Baba’nın verdiği bu dehşet verici bilgilerden sonra sordum:

Peki Osman Baba, “takı, süs ve para karşılığı olarak çıkarılan altın halen dünyada doğal denge bozularak yine çıkarılıyor, bunun sebebi nedir?”

Osman Baba:

“Bunun sebebi evladım; takı, süs ve para değeri için değil, ileri silah teknolojisinde kullanılmak için çıkarılmaktadır. Altından sonra daha az değerli olan gümüş, nasıl bol miktarda silah sanayii ve  diğer sanayi dallarında kullanılıyorsa yine bakır, nasıl gümüşten  daha az değerli  bir madense ve  aynı amaçlar için kullanılıyorsa işte altında tıpkı bakır ve gümüş gibi olacaktır bu yeni  ‘materyal’ karşısında. Bu materyali şimdilik söylemiyoruz Fakat bir özelliği var ki, taklidi yapılamıyor. Kalpazanlık, bu materyal karşısında işe yaramıyor. Bu materyalin diğer bir özelliğini de; insan eli değdiği zaman, hafif ovuşturulduğunda hafif parlayacak ve gerçek olup olmadığı böylelikle anlaşılacak. İnsan ile  bu materyal arasında da bir bağ var. Bundan sonra tüm ekonomik değer ve güç bu yeni materyale yüklenecek!  İnsanların yeni güç sembolü bu "materyal" olacaktır! Bu materyal üzerinde çalışmalar hızla sürmektedir. Şimdilik bu konuda bu kadar bilgi yeter Eren evladım.Lidyalılar parayı tarih sahnesine çıkarmışlardı demiştik. Ancak son yapılan arkeolojik kazılarda Asurlular’ın ilk parayı bulduğu tezi savunulmaya başlandı. Bu tezi savunanlar,  Asur Kralı Sanherip' in " Tanrıdan aldığım ilhamla kilden bir kalıp yaptım, içine bronz döktüm ve yarım şekel paraların basımında olduğu gibi, mükemmel bir biçimde onların(çeşitli hayvanların) figürlerini yaptım "  sözlerini kaynak göstermektedirler.

Bu araştırmalar, ilerledikçe belki başka  yeni bulgular da ortaya çıkabilir. Yani, şu an ki arkeolojik bulgulara göre bildiklerimiz bunlardır. Yarın ortaya çıkabilecek yeni arkeolojik bulgular şimdiki bilgilerimizi değiştirebilir.

İlk sikkeler, altın ve gümüş karışımından meydana gelen elektrondan yapılmıştır. Bu doğal elektronu ilk kez altın ve gümüşe ayırarak sikke bastıran Krezüs'tür.

Lidyalılar, altını ayırma becerisini elde ettikten sonra altın artık ayrı bir maden olarak dünya sahnesine çıktı. Bu ayrışım olmadan önce basılan paralara ‘elektron para’ denilmekteydi. Arkeolojik kazılarda hâlâ bu paralar çıkmaktadır. Bu paraların özelliği, altının diğer madenlerden ayrıştırılmadığı halde basılmasından dolayıdır. Bu tür çalışmalar, yeni materyal için  de şu anda sürdürülmektedir.Evet, altının para etmeyeceği çağa girmiş bulunmaktayız. Bu da bize Mehdi  (A.S)’ın çağında gerçekleşecek bir rivayeti anımsatıyor adeta. ‘Mehdi zamanında, altının hiç bir değeri olmayacak.’ 

Osman Baba, bana milyarlarca dolar değerinde bilgiler anlatıyordu. Bu bilgiler karşısında insanın dili tutuluyordu. Osman Baba’ya, “bu bilgilerden Devletimizin haberi olup olmadığını” sordum:

“Sen yazınca olacak evladım. Bizim işimiz söylemek, gerisi onlara kalmış, biz vazifemizi yaptık” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

Taklitçi Çin, bol miktarda doların tıpkısını basmış ve bankalarında depolamış olup, bu dolarları piyasaya sürmesi halinde, ABD ekonomisini çökerteceğinden, dünya şeytanileriyle pazarlık içerisindedir. Zaten kendisi de bir şeytani olan Çin, anlaşma sağlanamazsa,  Amerika tarafından sahte dolar basmakla suçlanacaktır. Anlaşma sağlanırsa, dolara biraz nefes aldırılıp, altın bir müddet daha değer gücü olarak dünya sisteminde tutulacaktır.

Şu anda kalpazanlık sadece paralar için geçerli bir terim değildir. Kalpazanlığın alanı oldukça genişlemiştir. Kredi kartlarından, diplomalara, kimliklere, sigorta kartlarına kadar geniş bir alanda yapılmaktadır. Dijital kalpazanlık şimdilerde oldukça modadır. Kalpazanlıkla, bir kişiye adeta sıfırdan bir hayat kurulmaktadır. Bunu da istihbaratçılar gayet iyi bilirler.

Şimdi gelelim yine esas konumuza Eren evladım. Bak, bir de şöyle  düşün: Dünyanın en kıymetli mücevherleri, altınları, madenleri gücünü nerden alıyor? Bunların hepsi sanal güçlerdir. Tonlarca altının olsa, mücevherin olsa bir bardak suyun olmasa, bunların ne değeri olabilir? Güç, mutlak Allah'a aittir. Ne diyordu Ayet’inde Cenab-ı Allah:

“İNSANLARA ALTIN VE GÜMÜŞLER SÜSLÜ, ÇEKİCİ KILINDI. BUNLAR DÜNYA HAYATININ GEÇİCİ METALARIDIR. HALBUKİ ESAS GÜZEL VARILACAK YER ALLAH KATINDADIR.” Al-i İmran / 14

Gerçek güç, sahte gücün üzerindedir.  Allah'ın gücünden gayri güç zannedilen her şey sanaldır. İnsanların zihnine sihirdir.” Dedi Osman Baba.

Uzaklardan ezan sesleri gelmeye başlamıştı. Bu gece, çok önemli bilgileri Osman Baba yine benimle paylaşmıştı.

Osman Baba’nın dediği gibi:  Bugün nasibimiz varmış…

Benim ise aklım hâlâ Osman Baba’nın odada tek başına kaldığında içeride neler olduğunda kalmıştı. Kim bilir, belki bir gün, Osman Baba orada yaşananları da anlatır…

 

NOT - 1: Buradaki analiz hemen bugünden yarına olabilecek değişiklikleri değil, uzun vadeli bir planı açıklamaktadır. Yatırımcıları yönlendirmek amaçlı hazırlanmamıştır. Bu konuda kişiler, kendi kararlarını kendileri vermelidir.

NOT-2 :Bu yazı dizimizdeki konular, hiçbir kitap, dergi ve senaryolarda izinsiz olarak kullanılamaz. İnternet siteleri kaynak göstermek şartıyla kullanabilirler.

Bu yazımızı hazırladığımız tarihteki altın fiyatları:

http://altin.doviz.com/arsiv/2011/09/13/#arsivliste

 

   

Emir Yıldızdan 
  

buulkem@gmail.com              

               

 

Birinci bölümü okumak için: http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=45

İkinci bölümü okumak için :http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=211

Üçüncü bölümü okumak için: http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=237

Dördüncü bölümü okumak için: http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=401

Beşinci bölümü okumak için :http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=489

Altıncı bölümü okumak için :  http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=954
Bu haber 39,612 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (46)
 • orhan şahin / 22 Ocak 2018 00:22

  Şimdi, dahada sanalını yaptılar bitcoin vs.
 • ATMACA GOCA / 13 Ekim 2015 01:21

  KEHRİBARRR

  İlerideki o değerli madde kehribar ,,,!!!!!!
 • hüseyin avlayici / 5 Eylül 2013 04:56

  materyal

  tarih 04.09.2013
  altin onsu 1100 geldikten sonra -firlatilacak- maksat dolari güclendirmek-cine zayiflatmak-göreceksiniz altin 3000 cikacak 05/2014 kadar-evimin borcunu ozaman kapatmis olacam
 • Ahmet.Faruk / 8 Ekim 2012 01:31

  Bu önemli materyal "kehribar" olabilir..

  ben de bu materyalin kehribar olabileceğini tahmin ediyorum. kimyasal özelliğine yeni baktım, ve bir yere sürtünce parladığını öğrendim. olabileceğini düşünmemin asıl önemli sebebi, şeytanilerin planlarını ve manifestolarını sergileyen "fringe" dizisinde önemli bir yer tuttuğu için.
 • Ali Yorguni / 3 Aralık 2011 22:07

  katılamıyorum

  "Ahir zaman gelince insanlara mutlaka altın ve gümüş para gerekir ki, onunla kişi, hem dinini, hem de dünyasını ayakta tutabilsin." (Taberani'den, R. Ehadis, no: 815)
 • mahmut kul / 22 Ekim 2011 20:51

  HADİS İ ŞERİF ne kadarda bu anlatılanları destekliyor

  OKTAN ABİ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN, HADİSİ ŞERİF TE BUYURULDUĞU GİBİ MEHDİ ZAMANINDA ALTIN IN YERDE GÖRÜLSE ALINMAYACAĞINI OKUYUNCA BU NASIL OLACAK DİYE BAYAĞI BİR DÜŞÜNMÜŞTÜM. ŞİMDİ ŞABLON YERİNE OTURDU,ERENLERİMİZİN VE SİZİN ANLATTIKLARINIZIN HAKLILĞI İLERLEYEN ZAMANLARDA ORTAYA ÇIKACAĞINDAN ŞÜPHEM YOK ÇÜNKÜ HADİS YERİNİ BULMASI GEREKİYOR, ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN, BİZDE SİZLERLE BİRLİKTE BU YAZILARI DOSTLARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ, BUNUN BİR VAZİFE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM,ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
 • hsahıner / 7 Ekim 2011 23:56

  izin

  erol hacam merhaba ,bizi aydınlattığınız için Allah sizden razı olsun.Yazınızın sonunda belirtiyorsunuz ama yinede hakkınızı helal etmeniz dileğiyle;Kaynak göstermek suretiyle yazılarınızın daha geniş kitlelere ulaşması maksadıyla kendi sitemde yayınlamak istiyorum.müsaadelerinizle.slm.
 • saim / 6 Ekim 2011 20:47

  Doları tekrar coşturdular..
 • bekir öztürk / 4 Ekim 2011 18:13

  zikir ve kart sanal para!!!

  ahir zamanda deccalın hakim olduğu zamanlarda müslümanlar ZİKİRle karınlarını doyuracak. demekki deccal tüm para değerleri elektronik ortama taşıyarak herkesin ne kadar nasıl kazandığını kontrol edecek o halde buna karşı yazıdada tesbihin vurgusundan şunu anlıyoruz...ZİKİR= TESPİH İSE, o gün geldiğinde müminler zikirle nafakalarını zikirle elde edeceklerdir. bu sanal para her şeyin bir computurle idaresine karşı zikirle tespihle müminler hayatta kalaçaktır. hz. İsa a.s. ve havarilerine gökten sofra indiren ALLAH c.c. Musa a.s kudret helvası ve bıldırcın hediye eden yüce ALLAHc.c. deccale karşı mücadele eden müminlere zikir ehline mücahidlere kimbilir zikrin hürmetine nasılikramlarda bulunaçaktır. Alahu alem.
 • S.OĞUZ / 29 Eylül 2011 11:53

  Soru

  "Toronto borsasına kayıtlı Kanadalı altın maden firması Semafo INC., 10 yıl içinde altın fiyatları altın fiyatlarının ikiye katlanmasını beklediğini açıkladı.

  Firma bu yılın ikinci yarısına 63 bin 800 ons altın ürettiklerini, satışlarının
  yıllık yüzde 15 artışla 100.4 milyon dolar olduğunu açıkladı.

  Firmanın CEO'su Benoit la salle, insanların euro, Japon yeni ve ABD dolarına güvenlerini kaybettiklerine, pek çoğunun portföyünde altın bulundurmaya başladığını ve altının emtia değil, para birimi olarak değerlendirileceğini söyledi"
  Bugünki açıklamalar bu şekilde acaba önce daha da mı değerlendirilip sonra birden düşürecekler yoksa o düşürme süreci başladımı bu konu da Emir Yıldızdan bilgi rice ediyoruz....
  Selam ve Dua ile...
 • Recep / 22 Eylül 2011 00:03

  Osman Babaaaaaaaaaaaaa,bizde isteruk
 • Yahya / 19 Eylül 2011 10:18

  çin -krom - türkiye!!!!!

  Çin'in Krom Aşkının Nedeni--http://www.madenciyim.com/forums/showthread.php?1092-%C7in-in-Krom-A%FEk%FDn%FDn-Nedeni

  Kromun içindeki platin
 • Asım / 18 Eylül 2011 10:31

  büyük ! türkiye

  16 eylül tarihinde İstanbulda zalim ve işgalci ruslar tarafından gazi Çeçen komutanlar öldürülmüştür ve bir süredirde öldürülmektedirler.
  bu müslüman Türk-Kafkas halkları ve özellikler Çeçenler, dünya hakimi Türk milletinin tarih boyunca sadık destekçileri ve dava yoldaşları olmuştur.
  tarihi biraz bilenler İslam halifelerimizin en ufak bir isteği ile şehadete koşan bu temiz halkın farkındadırlar...
  şimdi ise din ve namus mücadelesi veren bu kardeşlerimiz adice öldürülmektedirler...
  şimdi bize yakışan dedemiz Sultan 3.Ahmed Hanın yaptığını yapmaktır... büyüklüğümüzün ! gereğini yapmak zorundayız. bu tarihin ve geleceğin bize yüklediğini ve asla kaçamayacağımız bir sorumluluktur...
 • nuray / 16 Eylül 2011 09:56

  bu siteye bayılıyorum iyiki varsınız..
 • yafes / 15 Eylül 2011 23:23

  Kehrıbar

  . Bu materyalin diğer bir özelliğini de; insan eli değdiği zaman, hafif ovuşturulduğunda hafif parlayacak ve gerçek olup olmadığı böylelikle anlaşılacak. İnsan ile bu materyal arasında da bir bağ var. Bundan sonra tüm ekonomik değer ve güç bu yeni materyale yüklenecek! Arkadaslar materyal diyor bence kehrıbar zor olabılır ama bence platin latin, yüksek aşınma ve kararma direncinden ötürü ideal bir hassas kuyumculuk metalidir. Platin altından daha kıymetlidir. Platin fiyatları, piyasadaki arz-talep dengesine göre değişmekle birlikte normalde altının iki mislidir. Dünya'da bilinen en değerli 2. maden olduğu bilinmektedir. 18. yüzyılda platinin nadir bulunur oluşu, Kral XV. Louis'nin onu, "krallara layık tek metal" olarak tanımlamasına neden olmuştur.
 • shems19 / 15 Eylül 2011 04:35

  sabir

  Selam aleykoum,
  deme nedir bu böyle, yerindedir o Öyle, bekle sen sonunu sabr'eyle, Mevlam görelim neyler, neylerse güssl hayr eyler...
  Selam ve dua ile...
 • metin / 14 Eylül 2011 15:20

  @Selim Turan

  Sadece masum bir soru sordum:) Yoksa bende bu yazılanlara canı gönülden inanmak istiyorum..
 • emel yiğit / 14 Eylül 2011 10:12

  yorum

  bor madeni olabilirmi?
 • Selim Turan / 14 Eylül 2011 02:08

  @metin

  bakınız: http://i56.tinypic.com/1zwgpaf.jpg

  Bu dizi de kurgu olmasına rağmen büyük bir kesimce gerçek olarak nitelendiriliyor.

  Ve buna inanmayanı da falakaya yatırmıyor hiç kimse :)

 • orhan şahin / 13 Eylül 2011 22:59

  ne diyebilirim çok güzel bir yazı Allah razı olsun
 • hasan / 13 Eylül 2011 22:06

  madem öyle, abd ve avrupa bizim gizli düşmanımız,bizim yüzümüze gülüp,bizi her zaman arkamızdan hançerlediler.
  Bende sevgili devletimize diyorumki, çin gibi gizli olarak dolar ve euro basın ve bankalara doldurun (zafere ulaşmak için her yol mubahtır unutmayalım) şimdiye kadar bize yaptıkları kötülüklerin karşılığını çaktırmadan,yüzlerine gülerek verelim.
  Bir de şunu söylemek istiyorum, Türkiye de yerin altında bulunan altın miktarı, Türkiye de yeri üstünde bulunan altından kat be kat fazladır, yer altındaki altınlar sahiplidir,hepsinin başında Hz. Mehdi nin askerleri beklemektedirler, ancak o zuhur ettiğinde çıkarılacaklar,osmanlıdaki gibi ,altın paralar basılacak, adı islam lirası olacak, dünyanın her yerinde geçecek :)
 • ilbay erak / 13 Eylül 2011 20:38

  kehribar ile ilgili bilgi

  buyurun size kehribar ile ilgili bilgiler...
  http://sikmakehribar.com/
 • Recep / 13 Eylül 2011 19:50

  Sahte guclere, Rezzak yerine yaratilan rizga yonelen ve onlardan medet umanlar, umduklari seyle yikiliyorlar,ne garip,Allah Ademiyetimize verdigi susleri razi oldugu sekilde kullandirsin insallah.. Ya Hak
 • mavi ay / 13 Eylül 2011 18:31

  Huzeyfe b. el-yemaniden nakledilmis . 72 haslet var ki kiyametin yaklastigini gösterir .
  bunun biride altinin cogalmasi, gümüsün aranmasi
  alinti kitab :kiyamet alametleri
  müellifi muhammed b.resul al hüseyni
 • hüsamettin Avcı / 13 Eylül 2011 18:19

  muhteşem,osman babaya saygılar selamlar,ellerinize sağlık erol bey.
 • sinan yıldırım / 13 Eylül 2011 18:09

  ALLAH CC SELAMI VE BEREKETİ HEPİMİZİN ÜZERİNE OLSUN.
  ALLAH CC RAZI OLSUN.İLMİNİZİ ARTIRSIN.
  SELAM VE DUA İLE.
 • metin / 13 Eylül 2011 17:32

  Roman diyorsunuz. Bunlar nedir ? Kurgu mu, gerçek mi???
 • Aysun / 13 Eylül 2011 15:27

  Tam emin olmamakla beraber, yazının başında hediye edilen kehribardan yapılmış olan tespih, bizlere bir ip ucu verdiğine inanıyorum.
 • bekir öztürk / 13 Eylül 2011 14:45

  kehribar ve X bilinmeyen 116 . element

  evet verilen işaret kehribar olmakla beraber yabancıların özellikle Pisrail,abd, ingilizlerin doğu karadenizde 116 X elementi bulduklarını ve oralarda döndürdükleri araştırma dolaplarınıda unutmadan dikkatli olarak analiz yapalım. ayrıca ülkemizde son on yılda 700 olan maden sahalarının 50 binin üzerine çıkmasına dikkat diyorum. ağzınıza yüreğinize sağlık iyiki varsınız. teşekkürler.
 • ali ihsan / 13 Eylül 2011 13:40

  yeni material

  evet yeni materyal muhterem yazar yazıda önemle işaret edien malzeme kehribardır..
  wikipedide kehribarla ilgili bilgiler şunlardır:
  Parlaklık ve renk açısından onu hiçbir saydam taş ile kıyaslamak mümkün değildir. Kehribara yapışan fosilleşmiş böcekler, yabani bitkilerin fazla oluşu, diğer taşlarda görülmeyen önemli özelliklerdendir.

  Avrupa'da kehribar yatakları en çok Ukrayna, Romanya, İsveç, İngiltere, Hollanda ve Sicilya'da görülmektedir. Kehribar ortalama 25 ile 40 m arasında değişen bir derinlikte ve eski devirlerde meydana gelen denizaltı çökeltilerinin iki tabakası arasında damarlar şeklinde bulunmaktadır. Buna mavi toprak denilmektedir. Bu kehribarın ikinci vatanıdır. Birinci vatanı ise bugünkü İskandinav ve Polonya Baltık Denizi'nin büyük bir kısmını içine alan sahalardır
 • nurettin yazci / 13 Eylül 2011 12:43

  ?

  bu yazida aciklanmayan sey amerikanin Çinle anlasamamasi durumda ortaya cikacak durum nedir,almanyaya vurdugu gibi amerika Çin,e mi saldiracak acaba bunu cok merak ediyorum,,,
 • Emine / 13 Eylül 2011 12:19

  ......

  Analitik düsünce yapinizi her zaman takdir ve hayranlikla takip ettik ama bu kadarini beklemiyorduk hocam. Selametle...
 • Sedat / 13 Eylül 2011 12:15

  Altin ve Gercekler

  Altin yükseliyor cünkü Avro ve Dolar deger kaybediyorlar ve önümüzdeki günlerde her ikiside tarih olacaklar.
 • S.OĞUZ / 13 Eylül 2011 11:57

  iNŞALLAH bu metaryalin ne olduğu en kısa zamanda bildirilir.İnsanla alakalı olması toprağı, suyu akla getiriyor ama...En GÜZEL HABERLERDEN BİRİDE HERKESİN GÖZDEN KAÇIRDIĞI HZ. Mehdi a.s 'mın zuhur vaktinin yakın olması inşallah...Bu konudada aydınlatıcı bilgi verirseniz seviniriz.
  Selam ve dua ile
 • vezir / 13 Eylül 2011 11:30

  Allah razı olsun sizlerden
 • yorumekledim / 13 Eylül 2011 11:15

  Altın cennet takıları arasında değil mi?

  Spekülasyon, maniplasyon sadece altında değil herşeyde yapılıyor. Hurmada da yapılıyor, buğdayda da, gümüşte de, petrolde de, çiçekde de, balıkta da yapılıyor. Herşeyin borsası kurulmuş. Altında yapılması da çok normal....

  Altın tarihin ilk devirlerinden beridir bütün insanlar tarafından para (paradan kasıt kıymet olarak) olarak kabul edilmiş. Bundan sonra da edilecektir. ABD' batarsa paraları sadece kolleksiyoncular tarafından kabul görür. Ama altın öyle değil, her devirde ve dünyanın her yerinde geçerli olmuştur ve olacaktır.

  Yazıda dünyada ihtiyaçtan daha fazla altın çıkarıldığı söylenmiş. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü piyasada fiziki altından daha çok kağıttan (sanal altın) satılıyor. Dünyanın bilmem neresindeki bilmem ne altın madeninin 30 sene sonraki üretimi bile kağıt üzerinde satılmış durumda. Bu sanal (kağıttan) altınlara sahip insanlar bunları satanların kapılarına gidip de bana gerçek altın ver derlerse o kadar altını nereden bulacaklar? Mümkün değil.

  Mehdi (a.s.) geldikten sonra (ulaşırsak Allah (c.c) bizleri ona tabi olan kullarından eylesin) kavuşacağımız huzur, saadet altın ile değişilir mi? Onun zamanında şimdiki teknolojinin de susacağı söyleniyor. Hem onun zamanında taşa tohum atıldığında başak verecek. Herşey bollaşacak yada bereketli olacak. Altının yüzüne kim bakar (takı olması haricinde). Altının her daim takı özelliğini taşıyacağını söylemek bilmem yanlış olur mu? Bazı ayetlerde cennet takıları arasında altın da sayılıyor çünkü....

  Altının yerine yeni bir metaryel ortaya çıkarmak isteyebilecekleri çok mantıklı geldi. Bu metaryel büyük bir ihtimal doğal değil labaratuvar ortamında ve yalnızca kendilerinin bileceği bir formül ile elde edilebilecektir büyük ihtimal. Böyle birşeyi de bütün dünyaya kabul ettirebilmeleri çok zor. Çok lazımlı bir metaryel olması gerekir. Yani olmaz ise olmaz gibisinden.....
 • murat / 13 Eylül 2011 10:39

  nutkum tutuldu
 • serdal yılmaz / 13 Eylül 2011 10:34

  yeni metaryal

  arkadaşlar yeni metaryali metal olarak düşünmeyelim , yazı yı iyice okursanız , ayrıntılara ve resimlere oadaklanırsanız bulacağınızı tahmin ediyorum.
 • Aydın Adıyeke / 13 Eylül 2011 10:32

  Kehribar Taşı

  Yeni materyal Kehribar Taşı olmasın :) O da çok değerli bir taş..
 • eaglepaw26 / 13 Eylül 2011 10:28

  YENİ METERYAL ?

  Yeni meteryal sizce ne olabilir arkadaşlar ?
  Fikri olan var mı acaba ?
 • ali ihsan / 13 Eylül 2011 10:23

  yeni maden

  yeni madenin tarifi insan eli tarafından okşadıkça parlayan maden aynı zmanda latınla fiatı başbaşa veya bir miktar fazla olan platindir..sanırım son tahlilde güzel bir uyarı olmuş..muhtrem yazrı tebrik ederim..hadisleirin de işarteityle altın sadce sanayide kullanılan bakır ve gümüş gibi hasass iletken malzem konumuna düşecektir....tekrar tebirkler
 • fehmi İNANOĞLU / 13 Eylül 2011 10:23

  korkunç bilgiler bizi darmadağın ettiniz.muhteşem.
 • KEMAL / 13 Eylül 2011 10:16

  ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN

  ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER SUNDUNUZ İNSANLIĞA RABBİM SİZE GÜÇ KUVVET VERSİN KOLAYLIKLAR İHSAN ETSİN HER İKİ CİHANDA
 • serdal yılmaz / 13 Eylül 2011 10:01

  yeni materyal

  sanırım yeni materyalı tahmin edebiliyorum yazıda çok iyi şekilde mesajını vermişsiniz .
 • SERDAL YILMAZ / 13 Eylül 2011 09:55

  HARİKA

  Harika bir yazı dizisi yine çok güzel olmuş devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.
  Selamlar
 • aliihsan yelboğa / 13 Eylül 2011 09:35

  s.a.

  allah razı olsun. ilminizi dahada arttırsın.selam ve due ile.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar