En Sıcak Konular

Dr. Hamdi Cenk Düzgit

Köşe Yazarı
Dr. Hamdi Cenk Düzgit
2 Şubat 2019

AY-OD-IA-AY'daki TÜRKLER -3ilk bölüm için          http://www.onaltiyildiz.com/?haber,7161
ikinci bölüm için   http://www.onaltiyildiz.com/?haber,7170/ay-od-ia-ay-daki-sebe-ulkesi-2bolum

Bu bölüm üzerine çalışırken, aklıma daha önce hiç gelmeyen bazı  ipuçları buldum. İlk bölümde sormuştum size,Neil Armstrong ve onun devamındaki apollo astronotları AY'da ne arıyorlardı? Bu milyarlarca dolarlık masraf,sadece toz toprak incelemek için mi yapılmıştı? Ekonomide dünyayı sömüren abd  neden bu kadar masraflı bir çalışmaya girişmişti? Tek dertleri dünyaya güç göstermek miydi? Bunu zaten 2.dünya savaşı ile yapmışlardı.Soğuk Savaş(!) tüm hızıyla sürerken,abd ve rusya , AY konusunda neden yarışa girmişti?

Birazdan okuyacaklarınız,bir kalperen gözünden, AY yolculuklarının gerçek hikayesini anlatma çabasıdır. Arkaik Türk tarihinden kadime ve oradan da günümüze taşınan,Türkler için müstesna olan AY'ın gerçek hikayesi...Ararken buldum ve anladım ki,tefekküre attığım başlık bile eksikti! Biz Türkler için Aydaki Sebe ülkesinden çok daha arkaik çok daha önemli şeyler vardı.Sn.Oktan Keleş,Kulbak Bilge kitabında bu sırlara açılan kapıları işaret etmişti!

Bir önceki bölümden hatırlarsınız, gösterdiğimiz Lunar Orbiter yörünge uydularının fotoğraflarında hep bir sorun var gibiydi.Sanki net değillerdi,bazı yerleri bilinçli olarak siyaha boyanmış gibiydi,bize gölge diye yutturulmak istenmişti.Bazı yerlerde bulutumsu bir renk ile fotoğraflar üzerinde kapatma uygulanmış gibiydi.Her şeyden önce aklıma hep şu soru geldi.Abd'liler; 1962 Küba füze krizi sırasında U2 uçaklarıyla çok yüksek irtifadan ,dünya atmosferindeki neme ve bulutlara rağmen mükemmel netlikte fotoğraf çekmişlerdi de, 1969'da atmosferi olmayan AY'ın yörüngesinden ve iniş sırasında daha alçak irtifalardan neden net fotoğraf çekememişlerdi?
  


 
Yukarıda U2 keşif uçağı tarafından çekilmiş olan yüksek irtifa fotoğrafları var. Görüldüğü gibi daha 1960'lı yılların başında, Abd'nin optik sistemlerdeki teknik imkanları bunlar! Dünyada atmosfer olmasına rağmen fotoğraflardaki kalite ortada! AY'da ise bir şeyleri özellikle gizlemeye çalıştılar. Ama, günümüzdeki bilgi ağları sayesinde bu aldatmacayı  artık herkes bilecek...

Onlar özellikle AY'a gitmeyi seçmişlerdi. Oraların geçmişini de kısmen biliyorlardı.Yapmak istedikleri asıl şey Ay'da var olduğunu tespit ettikleri kalıntıları harabeleri araştırıp, teknolojik olarak ilerlemelerini sağlayacak arkaik bulgulara ulaşmaktı.Türklere ait arkaik sırlara ulaşmayı istemişlerdi! Ancak 1970'lerin başlarında, AY'daki bir güç tarafından durduruldular!

Bir yönüyle ; tüm Apollo astronotları aynı zamanda Arkeoloji bilimi adamıydı...

Ve nihayet yüzeye inip, AY'a ayak basan astronotlar da binlerce yüzey fotoğrafları çektiler. Bu fotoğraflardan belki yüzlercesi bilgi ağlarında herkesin kullanımına açık...
Özellikle flickr da Apollo missions yazılırsa ne kadar çok orijinal fotoğrafa ulaşılabildiğini göreceksiniz. Bölüm 3'ü hazırlarken, bazı yabancı araştırmacıların da yaptıklarını ayrıntısıyla inceledim. Bilim;  ilk olarak inspeksiyona yani gözleme dayanır. Yüzlerce resim üzerinde çalışma yaptım, tek tek en detaylı halleriyle fotoğrafları ayıkladım.Birazdan görecekleriniz sizlere, Kalperenlerin zaten bildiği ancak aşırı şüpheci insanlığa, belki de net olarak anlatamadığı bir kapıyı açacak inşallah...

Hazır olun! Çaylar da hazır olsun ! Size,AD(@bd) kavminin AY'da neyi gizlemeye çalıştığını anlatacağım inşallah...

Aşağıdaki fotoğraf Apollo 15 görevinden alınmıştır. Astronotlar, AY üzerinde kısa sürede daha çok mesafe kat etmek için Lunar Rover adlı aracı da yanlarında götürdüler.(apollo 15,16,17 uçuşlarında kullanıldı) Dikkatli bakarsanız fotoğrafın orta kısmında, astronotlara yardımcı olacak, yüzey haritaları ve uydudan çekilmiş fotoğraflar var.


 
Şimdi fotoğrafa doğru yaklaşalım.


 
Bu fotoğraf; ayın etrafındaki bir uydudan çekilme AY fotoğrafı, orası kesin! Ama resimde bazı detaylar dikkati çekiyor. Daha da yaklaşalım!


 
Fotoğrafa; ışık kontrast ayarlaması ve detaylar üzerine ışık düşürme tekniği uyguladıktan sonra,yukarda görüldüğü gibi ortaya duvarlar ve bina kalıntıları çıktı!
Dahası da var ! Lütfen sabırlı olalım uzun ve ayrıntılı yazdığım için! Uzun bir gece olacak. Uyarmadı demeyin... Aşağıda Apollo görevinden bir başka fotoğraf, sanıyorum Apollo 16...

   
    
Yine Haritaya dikkat!

   
    
Bir yığın fotoğraf üst üste konulmuş.Ve en üstteki fotoğrafta "resmen" bir duvar ve yukarısında da karargaha benzeyen bir yapı var!

Astronotların gayet bilinçli olarak AY'da bulunduğunun resmi kanıtı!

İşin ilginç yanı bu fotoğrafları gördüğümde aşırı şüpheci yaklaştım, bir kaç farklı siteden ayrı ayrı teyit ettim, fotoğrafların teknik detaylarını inceledim. Bu fotoğraflar orijinal. Bu durumda, eskiden ört bas etmeye çalıştıkları şeyleri, üzerinden 50 yıl geçtikten sonra ortaya çıkarmaya başladık. Hangi harabelere baktığımızı  tam olarak bilemeyiz elbette. Ancak yüzlerce yörünge fotoğrafı var. Bir o kadar da yüzeyden astronotlar tarafından çekilen fotoğraf taradım, çok ilginç kareler var. Hepsi yanıltmaca olamaz, bazı fotoğraflarda halihazırda -fotoğraflardan çıkarılmış- hissi veren şeyler var. Yani özellikle çekilen fotoğrafın odağında her ne var idiyse,o nu oradan silip yerine, bembeyaz bulut gibi süt gibi boyanmış hissi veren tepeler koymuşlar. Hemen bu dediğime örnek verelim.

   
    
AY yüzeyi; çeşitli boylarda kayalar,çakıllar ile dolu, yani süt gibi pürüzsüz değil. Arka plandaki tepeler ise sanki pürüzsüz ve bomboş! Bu jeolojik olarak nasıl mümkün olabilir?

Zaten; 2019'da Ay'a inen chang'e 4 robotu da benzer fotoğraflar çekmiş tam 50 yıl sonra:

   
    
Chang'e nin fotoğrafları ile 50 yıl önceki apollo fotoğrafları aynı. Peki madem Ay yüzeyi bu kadar taşlı çakıllı; neden ufuktaki tepeler çok pürüzsüz gözüküyor?

 Neden?

Neyi sürekli fotoğraftan silmeye veya değiştirmeye çalışmışlar?

Ve astronotlar neden bomboş tepelerin aynı açıdan resimlerini defalarca çekmişler?Bomboş arazide neden bu kadar sayıda aynı açı fotoğrafı var. Arkadaşlar ; aynı açıdan belki 10'larca fotoğraf karesi almış adamlar. Bana çok saçma ve gereksiz geldi. Demek ki ; az önce yukarıdaki astronot haritalarında gördüğümüz harabeleri kalıntıları fotoğraflardan çıkarmışlar. Onların bir kısmını yerinde bulmuşlar!

O "boş" sanılan tepelere daha sonra yine döneceğiz. Şimdi ilginizi çekeceğini düşündüğüm bazı  AY kayası resimlerine bakalım. Önce yorum yapmayacağım, sonra zaten acayip görüntüler göreceksiniz.Yoruma da pek gerek kalmayacak!    
                   
     

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kadar taşı toprağı Cenk neden koydu buraya diyebilirsiniz. Peki; kayaların doğal olamayacak kadar düzgün kenarlı, bazılarının oval kesimli olduğunu gördünüz değil mi?  Peki ya birazdan göreceğiniz kayalar, AY'ın gerçekten Türklere ait olduğunu kanıtlarsa? Çok mu iddialı yazdım acaba? Bence az bile yazdım. Sultanımız Sn.Oktan Keleş; bize "AY'dır bizim sırrımız" dediğinde ve kitaplarında o sırlara açılan kareler gösterince, bu konuya önem vermem gerekir diye düşünmüştüm. Ancak; bir şeyleri bulup, ortaya yazabilmem neredeyse iki yılımı aldı. Şimdi de sırada Apollo 16'nın "görevi "sırasında bulduğu bir kaya: 

   
Yuvarlak ile işaretlediğim yerlere yaklaşalım. Hazır olun :)    
    
En solda Kayı simgesine benzeyen sembolü ortada 2 adet M harfine benzeyen tamgaları  kayanın sağ üstüne doğru da net olarak gördünüz değil mi? Aşağıda bu sembollerin, Ön Türk tamgalarıyla olan benzerliklerine bakabilirsiniz...    
          
       


Yukarıda da Y ve  I harflerine benzeyen tamga şekiller mevcut! Elbette okunuşları günümüz Türkçesi gibi değil. Sonra bu konuya değineceğim. Önemli olan asıl şey AY'da çok net olarak görülen Ön Türk tamgalarına çok benzeyen şekiller olduğudur! Fotoğraflara parlaklık, kontrast ve yakınlaşma harici hiç bir şey yapmadım. O tamgalar zaten oradalardı ve biz Türklerin bulmasını bekliyorlardı. Maalesef; bu çağda oraya ilk olarak ABD'liler gitti. Onlar da gördükleri karşısında şok geçirdiler! AY, resmen kalıntılar harabeler tamgalar ile doluydu. Bazı UFO'ları 10 metre karşılarında görmüşlerdi. Bunlarla ilgili hala şüphesi olanlar sabırla okumaya devam etsin lütfen. Kısacası; AY, Türk idi! Bu gerçek ortaya çıkmamalı idi! Her şeyi sakladılar, neredeyse her fotoğraf ile oynadılar. Her bir ayrıntıyı kapatmaya çalıştılar. Şerliler dünyaya tuzak kurdular. Ancak, tuzak kuranların en hayırlısı olan Allah'ı unuttular! Bu yazıdaki çoğu bilgiyi; bilgi ağlarında hiç bir yerde göremezsiniz. Bunlar,Sn.Oktan Keleş ve Kalperenlerinin; yıllarca süren emekleri ve çalıştayları sonucu meydana gelen bilgi olgunluğu sonucu oluştu. Ben; sadece bir vesileyim. Dile getirdim. İncelemek ve oraya ayak basarak ispatlamak her Türk evladının görevidir!

Tamgaların dahası da var. Bitmedi...Çayları tazeleyelim.Ben de size o fotoğrafları hazırlayayım...
Aşağıda inceleyeceğimiz fotoğrafın linkini vereyim bu sefer. Yukarıdakilerin de her birisinin linki var.
https://www.hq.nasa.gov/alsj/a17/AS17-134-20409HR.jpg

   
    
Burada bulacağımız ilginç tamgayı, benim haricimde bir yabancı daha teyit etti.Tabi,o, Türk tamgası olduğunu anlayamamış, ancak, videosunda, resim, şekil hiyeroglif, petroglif diye bahsetmiş...Aşağıda bu videonun linki var.
https://www.youtube.com/watch?v=D1A2OGBOqtY

Fotoğrafın parlaklık, kontrast ve renk ayarlarını yapalım, biraz da yaklaşalım...

   
    
Yuvarlak içinde, adeta bir mezar kaidesi gibi hafif yassı duran kayayı gördünüz değil mi? Hadi daha da yaklaşalım...

   
    
Tamga size neyi çağrıştırdı,aşağıya bir bakalım mı?

   
    
Yukarıdaki, Tamgalı say'da bulunan Kün AY tamgası!

  
Tekrar ediyorum, bu fotolar üzerinde yeniden çizme boyama işlemi yapmadım, sadece detay yerlere parlaklık kontrast gölge  aletleri ile ışık düşürdüm! Orada zaten var olan detay daha da belirginleşsin diye de ince eleyip sık dokudum.

Bitti mi? Tabii ki hayır... Aşağıdaki kayalar insan elinden çıkma gibi duruyor değil mi?        
 
  
 
Ancak bakın fotoğrafın asıl boyutu neymiş.    

       
Önce 1 ile işaretlediğimiz yere iyice yaklaşıp  tamgaları ortaya çıkartalım Allahualem...    
    
İlk sırada; Ön Türk tamgalarına benzeyen 6 adet şekil saydım numaralandırdım sizler için...Şimdi elimdeki tamgalar ile AY kayasındaki bu tamgaları karşılaştıralım. Elbette geçen onbinlerce yıl içinde aşınmışlar,ama bize bir ipucu verecekler inşallah!

1 nolu tamga ile başlayalım

 

    2  nolu tamga

   

        
3 nolu Tamga  

  
     
4 nolu Tamga

   

    5 nolu tamga

       
         
    6 nolu tamga

   
     
    
Böylece 1.sıradaki tamgaları elimizden geldiğince yazdık. ÖnTürkçe harfler  sağdan sola yazılıp okunduğu için tamgaları ona göre sıraya koyuyorum:

UR-ÖK  BU OZ EK ON EL-AY

Şimdi rahmetli Kazım Mirşan keşke yaşıyor olsaydı dediğim an işte! Allah'ın izni, OkYAY kağanımın duası ile inşallah anlamını da bulacağız. Çayları  tazeleyelim.

Bu tamga okunuşlarının anlamlarını, elimde bulunan Kazım Mirşan, Haluk Tarcan,Turgay Tüfekçioğlu ve Tuncer Gülensoy'a ait çok az sayıda kitap ve yazıların arasında saatler geçirdikten sonra bulabildim! Ne bulduğuma bir bakalım mı?

UR-ÖK : Tanrı için mücadele eden
BU: Mezarda
OZ-EK: Öbür dünyaya geçen/geçmiş
ON: ON milletinden(KozmikKişi/Uzay Kişisi)
EL-AY: Ay halkından,milletinden olan
Günümüz Türkçesine çevirmeye çalışalım Allahualem :
 


Bu Mezarda,Tanrı için mücadele etmiş, öbür dünyaya geçmiş, ON Milletinden ve Ay Halkından olan biri Yatmaktadır.

AY'da doğal olmayan bir kaya bulduk
O kayada bir şekil yazı gördük
O yazıda ön Türk Tamgalarını seçtik
Tamgaları kitaplardaki tamga ve harfler ile karşılaştırdık
Anlamlarını tek tek yazdık
Günümüz Türkçesinde anlamlı bir cümle olacak şekilde çevirdik!

Tüm bunlar; AY'ın ezelden beri Türk Yurdu olduğunun delilli TAPU senedidir!

En doğrusunu Allah bilir.Ben yazının 2.sırasına hemen geçmek istiyorum...


    
2.sıradaki tamgaları da net olarak görebildiysek,hemen okumaya başlayalım...

2.sıra Tamga no 1

   
Yatık olarak bakılırsa ÖK tamgası    
      
2.sıra Tamga no 2

   
 Bu harf de ÜK/ÖK/K sesleri çıkaran tamgaya benziyor    
     
 
 2.sıra Tamga no 3

   
AT tamgası
     
    
2.sıra Tamga no 4

   
 İlk bakışta sanki üst üste duran 2 tamga var gibi gözükse de , UÇ tamgasına da benziyor
 

Veya OÇ tamgası
 
Her iki anlamla da inceliycez...
 
2.sıra Tamga no 5

   
ANT tamgasının ilk haline benziyor
 
Veya Ş/EŞ sesine benziyor
 
Her iki anlama da bakıcaz...
 
2.sıra Tamga no 6

   
UR tamgası
     
    
2.sırayı da sağdan sola doğru okunuşları ile yazalım. 
 

1-UR ANT UÇ AT ÖK-ÜK

   VEYA

2-UR EŞ    UÇ AT ÖK ÜK

 Her iki şekildeki okunuşu da tercüme etmeye çalışalım

1.okunuş

UR-ANT : Ant için mücadele eden

UÇ : Lider,Han

AT  ÖK-ÜK: Yaratana varmak üzere vücuttan atılan

 2.okunuş

UR-EŞ:  Mücadele veren,uğraş veren

UÇ: Lider, Han

AT ÖK-ÜK: Yaratana varmak üzere vücuttan atılan

Günümüz Türkçesi ile cümle kurarak yazarsak :

Ant için mücadele veren Lider(Lider'in Ruhu), Yaratana varmak üzere vücuttan atıldı...

Bulduğumuz Tamgalar ; gayet anlamlı çıktı!

Tüm sıraları birlikte okur isek:

Bu Mezarda,Tanrı için mücadele etmiş,öbür dünyaya geçmiş,ON Milletinden ve Ay Halkından olan biri Yatmaktadır...

Ant için mücadele veren Lider(Lider'in Ruhu), Yaratana varmak üzere vücuttan atıldı... 

Ön Türkler'de adettir. Lider(Bey,Han) adalet ile hükmettiyse,Hak yolunda olduysa,halkını mutlu ettiyse,O öldükten sonra,mezar taşlarına buna benzer anlamlarda yazılar yazarak,Lider'in ruhunun Tengri'ye varışını kutlarlar!!! Ortalık Asya'da bunun sayısız örneği var. Hatta İskandinav ülkeleri,grönland,italya,ege adaları, ingiltere kelt bölgesi,amerika yerlileri yerleşim yerleri,güney pasifik adaları...Aynı Türk adeti oralarda da yapılmış,ön Türk harfleri oralarda da bulunmuştur...

   Çıkan sonuç:

  AY , TÜRK'LERİN TAPULU ÜLKESİDİR!

Şimdi NASAnın örtbaslarını açmaya devam edelim...

Ne demiştik ? AY bu kadar kaya ve taş ile dolu iken, nasıl olur da ufuklardaki yakın tepeler pürüzsüz gözükür?

 Tabi ki Mat Boyama Tekniği ile! Bu teknik Matte Painting olarak bilinir ve sinema endüstrisinde çok uzun yıllardan beri kullanılır.Sinemada ilk örneği 1900lerin başında yapılmaya başlanmıştır dersem,1969'larda "fotoğraflarda nasıl rötüş ve değiştirme yaptılar" sorusunun cevabı olur mu?

 Aşağıdaki linkte hemen en üstte yer alan videoyu incelerseniz nasıl yapıldığını kabaca anlarsınız.

  
https://www.lynda.com/Photoshop-tutorials/What-matte-painting/117174/143475-4.html    
     


    
Nasıl, kolay değil mi? 1939'daki rüzgar gibi geçti filminde bile rahatça kullanmışlar.
 Bu yeni bilgiler ışığında AY'da iz sürmeye devam edelim.

   
    
Fotoğrafın alt yarısı aşırı kayalık bir alan iken, üst kısım ise aşırı pürüzsüz...İnceleyelim...

   
    
Bu fotoğrafın sarı çizgilerden yukarı olan kısımlarına müdahale edildiği çok açık! Sarı çizginin altındaki gölgeler ile,üstündeki gölgelerin yönü bile farklı!
Şimdi de ufukta piramide benzeyen bir yapı ile karşınızdayız

   


     
Piramite çok benziyor değil mi?

   Bu fotoğraflar da Apollo Moon Rover araçlarındaki,görev haritalarından...

   
     
NASA'nın örtbasları bir bir anlaşılıyor değil mi?

 Hatırlarsınız; "2 Aralık 2014 bir milat " demişti Erenler!

 http://www.onaltiyildiz.com/?haber,6939/2-aralik-2014-olayi
http://www.onaltiyildiz.com/?haber,7121/2-aralik-2014-olayi-video

 Linklere tıkladınız ve hatırladınız değil mi? GökTürkler; merkezi Avustralya olan şerli üssünden yollanan ışını gerisin geriye üsse yollamış ve üssü yok etmişlerdi.

Bu olayın bir benzeri de 12 Eylül 1991 yılındaki  STS 48 uzay mekiği uçuşu sırasında çekilen video görüntüsünde yaşandı...

Aşağıdaki linkteki videoyu lütfen izleyin!

https://www.youtube.com/watch?v=oDFgWt0DNEg

Gelen UFO'ya Alice springs Avustralya'dan ,yüksek enerjili bir silahla ateş açılıyor, ancak ışın UFO'yu vurmadan saniyeler önce, UFO durumu algılayıp kaçınma manevrası yapıyor!

Yani şerliler, o tarihte de Gökleri takipteler! Ne var ki hedefi vuramıyorlar.

 Tüm bu fotoğrafları ve videoları incelemek belki de yıllar sürecek, bilmiyorum. Bildiğim tek şey, OkYaY Kağan'ım başımızda olduğu sürece yani Her An, verdiğimiz ANT'ı yerine getirmek için mücadele vereceğiz!

 Gelelim bu çalışmalardan elde ettiğimiz sonuçlara...

3 bölümdür yaptığımız çalışmada ;

 1- AY'da var olan harabeleri,kalıntıları ortaya çıkardık.

2- Kuran'daki Ay ile ilgili anlatılanlara,fotoğraflı kanıt bulmaya çalıştık.

3- AY'da bir zamanlar Türklerin yaşadığına dair çok önemli Ön Türk tamgaları bulduk ve anlamları ile açıkladık.

4- Bu tamgalarda anlatılan şeylerin de arkaik/kadim Türk Töresinde yapılmış törensel olaylar olduklarını ortaya koyduk.

 5- NASAve ABD'lilerin, AY'ın Türk malı olduğu gerçeğini örtbas etmek için en az 50 yıldır çabaladıklarını deliller ile ispat ettik.

 6- 2 Aralık 2014 olayının bir benzerinin 12 Eylül 1991 yılında da  yaşandığını, dolayısıyla, şerlilerin  dünyada üsleri olduğunu ve  AYBoldı Ata önderliğindeki GökTürkler ile mücadele etmeye çalıştıklarını ve püskürtüldüklerini anladık.

  7- Belki de en önemli sonuç: Sn.Oktan Keleş Bey'in kitaplarında anlattığı ve çizdiği konuların, MASAL değil HAKİKAT olduğunu KANITLADIK, Allahualem!

 Selam ve Dua ile...

Dr.Hamdi Cenk Düzgit

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,7186/ay-od-ia-ay-daki-turkler-3bolum


Bu yazı 1,788 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 29 Aralık 2022 Adguk Perspektifinden Kiramen Katibin - Ki Ram Yazıcıları - Tanrının Kod Yazıcıları
  • 13 Ekim 2022 ADGUK-TANRININ GÖZÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİM-TANRININ YAZILIMI
  • 4 Ağustos 2022 Maddeyi İkna Gücü 2.Bölüm - Tengri Kulı Bitidim - Kulbak Ata'nın Sırrı - Tengri Kodunun Dili
  • 26 Ocak 2022 Adguk'a Göre Madde-Atomaltı Parçacıklar - Maddeyi İkna Gücü
  • 12 Ocak 2022 ADGUK Hakkında-1
  • 5 Aralık 2021 Eski Dünya Tasviri - Kuran'da Dune - Dünya İlişkisi
  • 2 Temmuz 2021 Temur Zebur İlişkisi - Demirin Sırrı - Sırlı Maden
  • 6 Mayıs 2021 Madde Nedir - Temel Kuvvetler - 4 Ana Unsur - Oz Çarkı ile Madde/Enerji İlişkisi...
  • 11 Nisan 2021 Atasagun'daki Eski Yazılar Hakkında - Ankebut - An'ı Tutuşturan Bilgi...
  • 21 Şubat 2021 Hitit - Kadeş - Nazi Adları Üzerine Tefekkür / Uzay Büyücülerinin Sakladığı Sır
  • 12 Ocak 2021 Kambala 8'deki İsimlerin Sırrı - İbrahim'in Milletine Uyun!
  • 25 Aralık 2020 Robotlar/Od Börü-Druid-Tepegöz-Kiklop-Sibernetik Konuları Üzerine
  • 13 Aralık 2020 Anunnaki-An'ın Kanı/Anak'ın Kanı
  • 8 Kasım 2020 Türk Yazıtlarında Cibril-Ülgen Adı Ve Psychike(Psişik) Kelimeleri İle Çiy Enerjisi Bağlantısı
  • 28 Eylül 2020 Altın Elbiseli Adam Yazıtı Okuması - Elbise - Altın Post Efsanesi
  • 8 Eylül 2020 Kuyuların Sırrı- Ress ve Araf Halkı- Asa Yazılımı...
  • 16 Ağustos 2020 Tengrinin Yazılımının Koruyucuları Kamlar ve Burkan
  • 14 Temmuz 2020 Dünya Tarihinden Silinmeye Çalışılan Türk Yer ve Boy Adları
  • 28 Haziran 2020 Yerlig Han-Dabbe-Ant Frekansı
  • 19 Haziran 2020 Kafesteki Cenin- Ant Geni

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,724 µs