En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
17 Ekim 2014

Başını Kendi Kılıcı ile Kestiğimiz Şeytan 

Rolls Royce firması neden 10.000.000 Dolar ile Dracula Untold  filmine sponsor oldu ve neden bu sponsorluğunu gizledi? Bu bilgi neden basında yer almadı?

Şimdi bir özet yapalım:

Dracula Filminin tanıtımında şöyle deniliyor:

3 Ekim 2014’te  gösterime giren   Dracula Untold  filminde, Dracula'nın Fatih Sultan Mehmet'le olan savaşı anlatılıyor. Fantastik öğeler taşıyan filmde Dracula'nın, doğaüstü güçlerin de yardımıyla Türk ordusuna karşı topraklarını savunmasının hikâyesi anlatılıyor. "Bazen dünyanın yeni bir kahramana değil, bir canavara ihtiyacı olur" cümlesiyle başlayan filmde, Dracula'nın ailesini ve topraklarını korumak için vampir olduğu anlatılıyor. Kazıklı Voyvoda olarak bilinen Eflak valisi 3. Vlad'a dayanan hikâye, Bram Stoker'ın yazdığı Dracula hikâyesinden yola çıkıyor. Film tüm Dracula hikâyelerini tarihi ve fantastik bir bakış açısıyla harmanlıyor." 

Filmin yönetmenliğini ilk yönetmenlik tecrübesine imza atan Gary Shore gerçekleştirirken, başrollerde Luke Evans, Dominic Cooper ve Sarah Gadon bulunuyor.

Genel bilgiler böyle. Ya gerçekler?

Hollywood  yapımı  Dracula Untold  filminin Pentagon destekli olduğu o kadar sırıtıyor ki, bunu görmemek için aptal olmak lazım.

Film baştan sona Türkler’i kötü göstermek üzerine kurulu ve hiçbir tarihi gerçekle uyuşmuyor. Yani ard niyetli olarak işe başlandığı o kadar belli ki…

Komedi filmlerinde bile görmediğimiz şu cümleye ne dersiniz: Dracula, Fatih Sultan Mehmed’e  “seni tarih kitaplarından sileceğim” diyor. Başkası olsa neyse, hem de Fatih’i silecekmiş. Batı’nın Fatih’e olan düşmanlığının altında hala İstanbul’u alması var. Yani Bizans’ı tarih sahnesinden silmesi… Eee onlar da Fatih'i, filmlerle tarih sahnesinden silmeye uğraşıyorlar...

Film, baştan sona Fatih Sultan Mehmed'i  zalim ve  kötü adam olarak gösteriyor. Üstelik komedi bir adım öteye taşınarak; Vampir  olan  Vlad'ın ısırığıyla Fatih Sultan Mehmet ölüyor.

Şimdi;

Macarlar'ın  Drakul (Şeytan), Türkler'in de "Kazıklı Voyvoda” dedikleri bu şahıs kimdi?

EMİR YILDIZ'DAN Romanımızın  Hz. Yahya’nın (as) Kol ve Kafatası Kemikleri ile Stefan’ın Kılıcı” http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1955 başlıklı  bölümünde Kazıklı Voyvada (Drakula)’yı ayrıntıları ile anlatmıştık.

İşin içine artık Hollywood girdiğine göre demek ki, Türk’ün yükselişinin önünü önce filmlerle kesmek isteyecekler ve belli ki Türk düşmanlığını içeren filmler de peş peşe gelecek.

Dizi yazımızda özetle;

“Kazıklı  Voyvoda 1476 yılında kellesini kaybeder. Burada Voyvoda’nın başı, kendi kılıcı ile kesilir ve kesik başı İstanbul’a getirilir. Voyvoda’nın kellesini uçuran bu kılıç, kuzen Stefan’a geçer. Stefan’ın kılıcı olarak anılmaya başlanır. Bu kılıç Topkapı Sarayı’nda ve o kılıcı bizden sürekli istiyorlar.

Bu kılıcı isteyenler, Voyvoda’nın şimdiki akrabalarıdır.” Demiştik. Akrabalarından biri de, “İngiltere Kraliyet tahtının ilk sıradaki varisi Galler Prensi Charles.” http://www.milliyet.com.tr/kazikli-voyvoda-prens-charles-in-akrabasiymis/dunya/dunyadetay/27.10.2011/1456013/default.htm

Şimdi anlaşıldı mı Rolls Royce firmasının  neden 10.000.000 Dolar ile Dracula Untold  filmine  bağış yaptığı.

 Yine  Topkapı Sarayı’nda Mukaddes Emanetler  bölümünde sergilenen ve Hz.Yahya’ya (as)  ait olduğu iddia edilen kafatası ve kol kemiği ona ait değil! Düpedüz uydurma bu Voyvoda III. Vlad’a yani  meşhur Kazıklı Voyvoda’ya  ait!” demiş ve hikayesini anlatmıştık:

“Birçok vahşete imza atan bu Voyvoda Vlad’ın Osmanlı’ya karşı bir kini vardı. Bunun sebebi ise babasının, küçük Vlad’ı Osmanlılara rehin vermesidir. Yani bir esir olarak büyüdü Vlad. 

 III. Vlad, daha sonra Eflak Beyliği’nin voyvodası (prensi)  oldu. Bu beyliğe karşı Voyvoda, Fatih Sultan Mehmet’e her yıl vergi ödeyecekti. Başlarda her şey iyi gidiyordu. Voyvoda bu görevini  1456'dan 1462'ye kadar  sürdürdü. Ancak Voyvoda bir canavar haline geliyordu. Rakiplerini, esirleri kazığa oturtması ile ün salmaya başlamıştı. 1459 yılından sonra da Fatih’e vergi vermeyi reddettiği gibi, Fatih’in elçilerini de kazığa oturttu, elçilerin  başlarındaki kavuklarını başlarına çiviletti.”  

 Fatih Sultan Mehmet bu olayları duyunca Osmanlı ordusu ile 1462 yılında Eflak voyvodasına karşı sefere çıktı.  

III. Vlad'ın ordularının yenilmesiyle Eflak yeniden Osmanlı Devleti'ne bağlanmıştı. Vlad  bu saldırı sırasında Macaristan'a bağlı bir beylik olan Erdel'e kaçtı. 

 Macar kralı Osmanlı’dan korktuğu için Vlad’ı korumadı, hapishaneye attı. Ancak Vlad’ın bu hapis ve sürgün dönemi 1474 yılında sona erdi. 1476 yılında kuzeni Stefan Cel Mare (Büyük Stefan) ile birlikte Eflak'a döndü ve voyvoda ilan edildi.  

Vlad'ın kuzeni Ştefan'ın cel Mare (Büyük Stefan)  Türk mahkûmları 1473 yılında birbiri üzerine göbeklerinden çaprazlama olarak şişlediği bilinmektedir. Ve ardından kutsal bir kişi olduğu ilan edilmiştir. Şimdilerde övülen işte bu Stefan.  

 “Halkının, 'Şeytan' anlamına gelen 'Drakul' adını verdiği Voyvoda’yı, yazar Bram Stoker,   Dracula adlı romanı  ile –kendilerince- ölümsüzleştirmişlerdir. Böylece Vlad, meşhur vampir Kont Drakula'ya dönüşerek birçok efsane türetildi, sinema filmi yapıldı.”

Şeytan’ın yeni filmleri acaba niye yapılıyor?

Zihinlerde ise; Zalim, kan döken; Türkler-Müslümanlık- İşid arasında bağlantılar kuruluyor?

Türkler’in yükselişe geçtiği dönemde Pentagon destekli Hollywood filmleri de işte böyle atağa geçiyor.

Vampirle ilgili National Geographic’in hazırladığı belgeseller var, onlar izlenebilir.

Bazı light sinema yazarları : "ee ne var canım bunda, fantastik bir film" diyorlar ya... İşte ben bunlara ne diyeyim...

  

Emir Yıldızdan  

buulkem@gmail.com
Twitter: @emiryildizdan  

8 Ekim 2014 Bu yazı 7,224 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,470 µs