En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
19 Kasım 2012

Sembol SavaşlarıSembol Savaşları

 

The Walking Dead'cılar Mesaj Gönderdi!  

Oktan Keleş, semboller üzerinden savaşı konu eden bir yazı kaleme almıştı. http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=480

Oktan Keleş, sembollerin filmlerde nasıl kullanıldığının ipuçlarını vermişti bizlere. “Derûnî Devlet-Kutsal Halı” Kitabında da buna benzer pek çok örnek veriliyordu. Örneğin Zülkarneyn (as)’ın boynuzlu  olarak tasvir edilmesi, çift boynuzlu olarak adlandırılmasına karşı, Şeytan’ın da tasvir olarak boynuzlu çizilerek, dezenformasyon yapıldığı biliniyordu. Filmlerde de Şeytan boynuzlu olarak gösterilmektedir.

Aşağıdaki resimde “Yüzüklerin Efendisi” filminde Gandalf ve Şeytan karşı karşıya olarak gösterilmektedir. Dikkat edilirse, burada da Şeytan boynuzlu olarak  tasvir edilmiştir.


 


Yine Oktan Keleş SIRDAŞ yazı dizisinde “Türk Devlet Geleneğindeki Sembol: İç İçe Geçmiş Üç Ay Yıldız (Hilâl)” başlıklı yazısında  iç içe geçmiş üç hilâl ile ilgili bilgiler veriyordu.http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=22

O yazıda: “Gazi Paşa önderliğinde T.C Devleti Meclisi'ni kurmuş, Cumhuriyet'in ilanı vukuû bulmuş, ilk Meclis toplanmış, bir sene boyunca Meclis'in tüm faaliyetleri zapta geçirilmiş ve arşivi yapılmıştır.

1923- 24  yıllarındaki  Meclis'in bütün zabıtları bir  kitapta toplanmıştır. TEŞKİLAT gururla bu KİTAP'a sembolünü basmıştır.” diyerek ilk Meclis’in kayıtlarının toplandığı kitabı örnek olarak göstermiş ve üzerine basılan iç içe geçmiş üç hilâl'e dikkat  çekmişti.


 


Odin, Boynuz ve Üç Hilâl

Oktan Keleş "Derûnî Devlet-Kutsal Halı" kitabında:

“Vikinglerin Tanrı zannettikleri ODİN tasviri... O tasviri incelerseniz, göreceksiniz ki, heybetli bir adam, başında çift kanatlı bir başlık, elinde mızrak, belinde kılıç, yanında iki tane kurt var. Zülkarneyn (as)’i düşünün, Kuran-ı Kerim’de güçlü bir komutan, dünyayı fetheden ve dünyanın her bölgesine giden, bazı kavimlerce yenilmez kabul edilen bir bilge, o kavimlerin cehaletiyle Tanrı kabul edilir. Odin de Allah’ın bir kuludur. Fin ve Norveç kültürlerinde Tanrı zannedilen Odin, Oğuz Kağan’dan başkası değildir. Tıpkı Türk mitolojisinin kahramanlarından Bügü Tekin gibi. Bügü Tekin de aynı Odin gibi, yanında iki karga, iki kurt, sağ ve sol omzunda istihbaratçı kargalarla tasvir edilir.” demektedir.

Dikkat edilirse Odin tasvirleri hep boynuzlu ve yanında kurt olarak tasvir edilir. Kurt bilindiği gibi Türklerin sembolü olarak bilinmektedir. Kurt'un sırrını da kitaptan öğrenmiştik.


 


Odin’in sembolü ilginçtir; boynuzdan yapılmış, iç içe geçmiş üç hilâl'dir. Tıpkı Zülkarneyn’in çift boynuz anlamına gelmesi gibi. Odin'in başında da hep çift boynuz vardır.


 

 

Odin sembolü: http://symboldictionary.net/?p=714 


Oktan Keleş, "Zülkarneyn’in BİLGE KAĞAN olduğunu söylemişti," demiştik. Enterasandır:

Godfrey Higgins “Odin kelimesinin etimolojisi onun Woden, Wotan, Woutan ve Odinn kelimelerinden gelebileceğini göstermektedir. Bu kelimeler 'ağaç' veya 'rüzgar' anlamlarında kullanılmıştır.” diyor ve şu çarpıcı bilgiyi veriyor:

 “Suriye dilinde Odin, Adonis’tir. Fakat Suriye ve Puşto dillerinde (aynı şekilde Tamul dilinde) O sesi bir artikeldi. Bu durumda Odin, Dn, Dun veya Don olacaktır. Bu sefer de Don kelimesinin bilgelik veya bilgi anlamına geldiğini görüyoruz.” diyor. Yani Odin kelimesinin BİLGE anlamında olduğunu vurguluyor.

Buradaki Dun, Don  kelimeleri de ilginç. Mesela Bu kelime’nin  DANimarka ile bağlantısı var mı? Veya İngilizler üst düzey profesörlere DAN derler, 'en bilgili' kişi manasında vs…

...

16 Yıldız Sitesi’nin de amblemi olan bu iç içe geçmiş hilâl nasıl dezenformasyona uğratılmak  isteniyordu?

İç içe geçmiş üç hilâl ile ilgili dezenformasyonlar da var. Tıbbi atıkların ambleminde bu kullanılır. Bu "yaklaşmayın" anlamındadır.


 


Narnia Günlükleri'nde de  yine Üç Hilâl var. Aşağıda filmin o sahnesinden bir görüntüAşağıda Harry Potter ve Ateş Kadehi  filmden bir sahne görüyorsunuz. Yine aynı sembol dikkat çekmektedir. Ortadaki 'masonik göz' dikkat çekmektedir! 


 


Bizim için önemli olan bu sembolün anlamını "Derûnî Devlet-Kutsal Halı" kitabından öğrenmiştik.

Oktan Keleş, İstanbul’un altındaki şehirle ilgili bilgileri anlatırken, orada bulunan bir yapıdan söz etmişti. Türklerin ve bütün milletlerin arşivi olan bu şehirde:

“Kubbelerin kemerinde ve bu mekânın giriş kapısının üzerinde iç içe geçmiş Üç Hilâl ve yıldız kabartması vardı. İlk TBMM’in Osmanlıca tutanaklarının ilk sayfalarında da bu amblemi görmüştüm. Bu amblemin, Türk’ün devlet yapısının sırrını taşıdığını öğrenmiştim.” demiş ve yapının nasıl olduğunun çizimlerini de yaparak, o şehirle ilgili özel bilgileri bizlere aktarmıştı.


 


Şimdi gelelim iç içe geçmiş bu üç hilâl ile ilgili güncel gelişmelere:

Bildiğiniz gibi  The Walking Dead” adlı dizi hakkında birkaç yorum yazmıştık. Zombileri konu edinen bu dizinin arka planı ile ilgili  bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Zombiler meselesi Oktan Keleş’in son kitanında "Dabbet’ül Arz" ile ilgili olarak ele alınmıştı. İnsanlık için oldukça tehlikeli projelerin ayak seslerini o kitaptan öğrenmiştik. Zombiler de bunlardan biriydi. İnsanları zombi fikrine alıştırıyordu bu dizi.

Sıradan bir dizi değil, bir plan doğrultusunda çalışıyordu. Belli bir amacı vardı. Bir eğlence dizisi olarak görülmemeli.

Burada bir kısa not yazmam gerekir: Oktan Keleş, bu tip projelerle ilgili olarak zaman uyarılarda bulunuyor.

The Walking Dead dizi yapımcılarının Oktan Keleş’in çalışmalarından rahatsız oldukları çok açık. Hatta şunu söyleyebilirim: Oktan Keleş’in çalışmaları, Türkiye’den çok, yurt dışından daha çok takip ediliyor. Bu konuda zamanı gelince inşallah bir şeyler yazarız.

"The Walking Dead" dizisinin son bölümünde (3. sezon 3. bölümün 09.42 - 09.45 ) bir sahne var: Aşağıda resmini görüyorsunuz: 16 Yıldız’ın amblemini olduğu gibi almışlar.


 


Mesaj alınmıştır….

 

Emir Yıldızdan                                          

buulkem@gmail.com

 

09.11.2012Bu yazı 16,979 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,373 µs