En Sıcak Konular

Space Delta 18

2 Temmuz 2022 12:38 tsi
Space Delta 18 Space Delta 18

Space Delta 18 

 

Geçtiğimiz günlerde, Amerika Birleşik Devletleri Uzay Kuvvetleri’ne bağlı istihbarat birimi olan Space Delta 18 kuruldu. https://en.wikipedia.org/wiki/Space_Delta_18

 


Kurulan yeni birimin amblemi üzerinde müsaadenizle kısa bir analiz yapmak istedik.

İlk olarak Space Delta 18’in sayısını ele almak istedik. Bu birimin 18. birim olarak kurulması ve ambleminde firavunun yer alması, bizi Antik Mısır Medeniyeti tarihine götürdü. Antik Mısır tarihinde Yeni Krallık adı verilen dönem 18. Hanedanlıkla başlamaktadır. Bu dönem Antik Mısır’ın refah olarak yükseldiği dönemdir ve “Altın Çağ” olarak adlandırılmaktadır. Bize ilginç gelen bir başka bilgi ise yine 18. Hanedanlık döneminde hüküm süren Tutankhamun isimli firavunun; kraliyet ailesinden gelen sonuncu lider olmasıdır.

Ayrıca yine İstanbul Sultanahmet’te bulunan dikilitaş ilk olarak Mısır firavunu 3. Thutmose tarafından MÖ 15. yüzyılda  yaptırılmış ki bu da 18. Hanedanlık dönemine denk gelmektedir. Bu dikilitaşa çıplak gözlerle güneş tepedeyken belli bir noktadan bakıldığında piramidin gözüktüğünü Oktan abi ilgili yazısında bizlerle paylaşmıştı: 

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,4734

Amblemin tepesine baktığımızda sekiz köşeli yıldız yer almaktadır ve

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,8596/bozok-un-sir-ogretisi-kun-ay-yildiz-3 linkteki yazıda Deruni Baba’nın bahsettiği üzere bu yıldız, Türk yıldızıdır ve Demirkazığın sembolüdür. (“Kökümüz Demirkazık’tadır”. Deruni Baba)

 

Amblemde Firavun başını bu yıldıza doğru çevirmektedir. Ayrıca Firavunun taç kısmının ortasında normalde yılan başı bulunmaktadır fakat bu kısmın yılan başına benzetilmek yerine Kayı Tamgasına benzer bir şekilde tasarlandığı görülmektedir. 

Firavunun alt kısmında dikkatli bir fil sureti gözüktüğünü söyleyebiliriz.  Alttaki görselde amblemin firavun kısmını filin daha net görünmesi için çıkardık:

 

Fil kodundan yola çıkıldığında Hindu tanrısı Ganeş aklımıza geldi. Amblemde görüldüğü üzere Ganeş hortumunu dünyaya doğru uzatmaktadır. Oktan Abi, Kulbak Bilge 14’te Ganeş’e dikkat çekmişti:

 

 

Firavun bilindiği üzere bir semboldür ve tarihte her sistemde firavun makamını temsil eden kişiler yer almaktadır. Bu bilgi ışığında Ganeş ve firavunu sentezlediğimizde Ganeş, emellerini firavun makamını temsil eden kişiler üzerinden gerçekleştirmeye mi çalışıyor sorusunu sorabiliriz. Ayrıca amblemde dünyanın yarısı koyu yarısı aydınlık olarak gösterilmiştir. Bu da kendilerince karanlık gücün firavun ve Ganeş el birliğiyle dünya gezegeninde belli bir aşamaya kadar geldiğini esas hedefin ise firavunun başını çevirdiği ve kökümüzün bulunduğu Demirkazık yıldızı olduğunu gösteriyor olabilir. 

Son olarak Mısır’da yapılan “Firavunların Altın Geçidi” töreninin bu amblemle bir ilgisi var mı bu soruyu da ehillerine bırakıyoruz. 

 

Kamercan Beşikci

Orbay Şekercioğlu Bu haber 4,692 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,272 µs