En Sıcak Konular

Oktan Keleş Uyarmıştı: Balkanlara Dikkat!

11 Ocak 2022 13:34 tsi
Oktan Keleş Uyarmıştı: Balkanlara Dikkat! Oktan Keleş Uyarmıştı: Balkanlara Dikkat!

 Oktan Keleş 22 Eylül'de BALKANLAR konusunda uyarılarda bulunmuştu: 

 -Şöyle dikkat etmek lazım balkanlarda ivedilikte Türk etkenleri tedbir almalıdırlar.

-Şimdi dolayısıyla balkanları karıştıracaklar belli.

 -Balkanlar hadisesi var ve Kosova’yı Sırbistan üzerinden kaşıyacaklar. Yani olası balkanları kaşımalarının sebebi yine göç politikaları.

Balkanlardaki bir kıvılcım direkt Türkiye’yi etkiler. 

-Aslında birçok ülkeyi de sayabilirim de ben daha elzemli olanlara dikkat çekmek istiyorum. Oradaki işte Gürcistan’ın NATO’ya girme emelleri vs. Amerika’nın orayı kaşıması gibi düşünelim. Birçok emeli var. Şimdi Kosova, balkanlar yani Kosova’nın karışması dediğimiz zaman bir anda Bosna’yı da karıştırabilirler. 

 https://www.onaltiyildiz.com/?artikel,768/kambaba-16--dis-tehditler-/oktan-keles

 Tıpkı Oktan Keleş'in dediği gibi Balkanları karıştırmaya başladılar:

AB'den Sırp Cumhuriyeti yöneticilerine yaptırım uyarısı

AB, Bosna Hersek'te Sırplar tarafından anayasaya aykırı olmasına rağmen kutlanan 9 Ocak Sırp Cumhuriyeti Günü'nde Sırp yöneticilerin bölücü ve kışkırtıcı söylemlerini kınadı ve Sırp yöneticilere yaptırım uygulayabileceği uyarısında bulundu.

AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, "AB, 9 Ocak'taki kutlamalarda Sırp Cumhuriyeti liderlerinin kullandığı olumsuz, bölücü ve kışkırtıcı söylemi kuvvetle kınamaktadır. Bu tür söylemler ve eylemler ülkedeki topluluklar arasında gerginliği yükseltmiştir ve devam eden siyasi krizi daha da artırmaktadır." ifadesini kullandı.

AB'nin Sırp Cumhuriyeti yönetimine bu tür söylemlerden ve eylemlerden vazgeçmesi çağrısını yineleyen Stano, Bosna Hersek'teki kurumların çalışmasının engellenmemesini istediklerini vurguladı.

Stano, "Durumun daha da kötüleşmesi halinde AB, mevcut yaptırım çerçevesi ve yardımların gözden geçirilmesi dahil olmak üzere elindeki araçları kullanacaktır." ifadesini kullandı. Bosna Hersek'in Banja Luka şehrinde anayasaya aykırı olmasına rağmen "9 Ocak Sırp Cumhuriyeti Günü" kutlamaları yapılmıştı.

Kutlamalara Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Sırp üyesi Milorad Dodik, Sırp Cumhuriyeti Başkanı Zeljka Cvijanovic'in yanı sıra Sırp Cumhuriyeti emniyetinin 800 mensubu, Sırbistan Meclis Başkanı Ivica Dacic, Sırbistan Başbakanı Ana Brbanic, Rusya Büyükelçisi İgor Kalbuhov ve aşırı sağcı Fransız milletvekilleri dahil 2 bin 700 kişi katılmıştı. Bosna Hersek Anayasa Mahkemesi, "9 Ocak Sırp Cumhuriyeti Günü"nü anayasaya aykırı ilan etmişti.

Karar üzerine Sırp Cumhuriyeti Halk Meclisi, "9 Ocak Sırp Cumhuriyeti gününün" tanınması için 25 Eylül 2016'da referandum düzenlemiş ancak Bosna Hersek Anayasa Mahkemesi bu referandumu tanımamış ve bu günün kutlanmasına yönelik eylemlere yasak getirmişti.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3181345-abden-sirp-cumhuriyeti-yoneticilerine-yaptirim-uyarisiBu haber 2,159 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,344 µs