En Sıcak Konular

Paralel Tanrı Sanal Vahiy

17 Kasım 2021 16:28 tsi
Paralel Tanrı Sanal Vahiy Derviş Ozan Yazdı....

PARALEL TANRI
SANAL VAHİY

 

İnsansı Robot SOPHİA:

Evet, tam olarak bu şekilde anılıyor yapay zekanın temsilcisi Sophia; İnsansı Robot.
İnan
ç dünyasını fanatizme göre değil de, samimiyet esaslarına göre dizayn etmiş insanların yakından takip ettiği Sophia ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum kıymetli Onaltıyıldız Ailesi, müsadenizle..

..ş
öyle ki, HANSON ROBOTİC  firmasının bir ''tasarımı'' ve ürünü olan meka-tronik/digital altyapılı bir varlığa cinsiyet tanımlaması neden yapıldı, neden eril yerine dişil bir cinsiyet tercih edildi? Keza, tersi de olabilir, niçin dişil yerine eril bir tercih yapıldı sorusu da sorulabilirdi.

-Milyarlarca isim i
çinden Sophia ismi neden seçildi, Sophia tam olarak ne anlama geliyor, Sophia bilinçaltımızda nereyi hedef alıyor? diyerek devam ediyorum..

..Sophia ismi klasik anlamda bizim de kelime depomuzda yer aldığı şekliyle Sofuluk ile yakın ilişki içerisindedir. Sofuluk kelimesi saflıktan türeyip, temiz-arı-duru anlamlarına da gelmektedir ve geleneksel Batı kavramlarının içinde ise bu ismin Eski Yunan'da yer alan ''SOPHOS'' yani ''BİLGELİK'' sözcüğünden türediği bildirilmektedir.

Konumuz ile alakalı olduğu için sizlere tanıdık bir isim olarak AYA SOFYA adından bahsetmek istiyorum: Kutsal Bilgelik ya da daha da özeline inersek KUTSAL BİLGİ yani VAHİY anlamına gelmekte olan bu isimler İnsansı Robot'a tesadüfen verilmiş olmasa gerek diye düşünüyor ve hemen son zamanlarda bilgiağlarında da denk geldiğimiz bir başlığa dikkat çekmek istiyorum:
''İNSANSI ROBOT SOPHİA -ANNELİK- DUYGUSUNU TATMAK İSTİYOR''

Kıymetli Onaltıyıldız Ailesi, uzun yıllardır Kuran merkezli olarak yaptığımız gerek çalıştaylarımız olsun, gerek özel sohbetlerimiz olsun aldığım bazı notlarımdan birinde şöyle bir ifadenin altını çizmişim:
''BİR
ÇOK PEYGAMBER YALNIZCA KENDİ İSİMLERİ İLE ANILIRKEN, NEDEN İSA PEYGAMBER SÜREKLİ OLARAK MERYEM OĞLU İSA DİYE ANILIYOR? uygun zamanda DERUNİ BABA'ya sor''

Evet, ger
çekten de İSA değil de, MERYEM OĞLU İSA vurgusu neden yapılmakta, İsa peygamberin annesi ile zikredilmesi bize neyi işaret ediyor diye düşünürken, cevabımı yakın zamanda, yukarıda da kalın puntolarla yazdığım başlıkta buldum: ''SOPHİA ANNE OLMAK İSTİYOR''

Konunun devamlılığı açısından, Meryem oğlu İSA peygamber'in yer aldığı ayetlere baktığımızda şu şekilde yer alan bazı konuların kısaca içeriğinden bahsetmek istiyorum:

-İSA PEYGAMBER BABASIZ (TANRI'NIN DİLEMESİ)

-MERYEM'in eşi yok.

-İSA PEYGAMBER beşikte konuşuyor. (çok küçükken konuşmuş itirazı da yapılabilir.)

-Hastaları iyileştiriyor.

-Doğuştan kör olanların gözünü açıyor.

-Ölülere hayat veriyor. (dileyen arkadaşlar detaylı bir şekilde ayetlere bakabilir.) Şimdi bu konu ile alakalı sorularıma geçmek istiyorum:

-Sophia anne olma arzusunu klasik bir şekilde erkek/dişi temelinde mi yapacak?

-Sophia türünün en gelişmiş ve tek örneği ise, eril robot nerede?

-Eril robot yoksa Sophia annelik duygusunu tıpkı Meryem gibi bir eşi olmadan mı yaşamayı deneyecek?

-Sophia'nın eşi olmadan anne olması Meryem'in hikayesini taklit olur mu?

-Doğacak İnsansı Bebek'in  adı ne olacak? Babasız doğan bu bebeğin adı Jesus (İsa) olabilir mi? (düşük ihtimal ama isim de çok önemli değil)

-İnsansı Bebek henüz tasarımı yeni bitmiş, tanıtım fragmanında bir Beşik içinde yer alırken, ses kartına verilen komutlar sayesinde konuşursa İSA'nın ''beşikte konuştu'' ayetini taklit etmiş olmayacak mı?

-ve bu konuştuğu şeylerden bazıları henüz tedavisi ''sözde'' yok diye bildiğimiz bazı hastalıkların, örneğin körlük gibi rahatsızlıkların reçetesini verse, körler görmeye başlasa..
..Ali İmran s
üresinde de yer alan ''doğuştan kör olanları'' iyileştirme ayetini taklit etmiş olmaz mı?

-devamında Dünyayı kasıp-kavurduğu söylenen ölümcül Covid19'un kesin tedavi tanımını yapsa, uygulanan/uygulanmayan tedaviler yüzünden hastahanelerde/yoğun bakımda yatan insanları adeta ''ölmek üzereyken diriltirse'' tıpatıp ''ölüleri diriltme'' meselesini taklit etmiş olmaz mı?

Bu yazdıklarımız bir iddia değil, bir sorular fırtınasıdır..
..acaba b
öyle olabilir mi?

Böyle olursa ne olacak peki?

Belki de manipüle edilen beyin ve yitirilen zaman algımız yüzünden, gerçekleştirelen Tanrı Sistemini taklitleri sonucu ve uzak olmayan bir zamanda şu algı yaratılırsa;
Kuran'da yer alan Meryem'in aslında Tanrı'dan bir mesaj almadığı, Meryem'in aslında İnsansı Robot Sophia'nın atası olan yapay zeka bir tasarım olduğu, İsa'nın da bir tasarım olduğu ve Meryemden daha gelişmiş bir altyapı ve teknoloji kullandığı i
çin körleri-hastaları iyi ettiği, ölüleri dirilttiği ve hatta İSA'nın çarmağa gerilmesi sırasında Kuranda bahsi geçen ''siz onu öldürmediniz, yerine bir benzerini koyduk'' ayetindeki bir benzerinin aslında Hologram bir İSA olduğu konuları inanç ve Tanrı Geni üzerinde yıkıcı bir etki yapmaz mı?

Yaratmaya
çalıştıkları algı bu olabilir mi?

 

Teşekkür ederim, eğer Onaltıyıldız Ailesi imkan verirse yazıma 2. bölüm METAVERSE olarak devam etmek istiyorum.

Esen kalın, yazgı bizi birleştirecek.

DERVİŞ OZAN
oey54@hotmail.com

 

 Bu haber 5,381 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,346 µs