En Sıcak Konular

Üç Kardeş Tatbikatı

15 Eylül 2021 09:05 tsi
Üç Kardeş Tatbikatı Türkiye-Azerbaycan-Pakistan askeri tatbikatı Yunan basınında… "Tehlikeli" buldular, orduyu uyardılar

Türkiye-Azerbaycan-Pakistan askeri tatbikatı Yunan basınında… "Tehlikeli" buldular, orduyu uyardılar

12-20 Eylül arası devam edecek olan Türkiye-Azerbaycan-Pakistan ortak askeri tatbikatlarını, bölge ülkeleri yakından takip ediyor. Yunan medyası, Yunanistan askeri kuvvetlerine bir çağrı yaptı ve Türkiye'nin ilişkilerinin derinleşmesine dikkat çekti.

Son dönemde Türkiye ve Azerbaycan askeri güçlerinin düzenlediği ortak tatbikatlar bölgede ciddi yankı buluyor. Yunanistan en son Pakistan'ın da katıldığı Bakü'deki ortak tatbikata dikkat kesilmiş durumda. Yunan medyası, askerine bir çağrıda bulunarak bölgede Türkiye'nin gerçekleştirdiği işbirlikleri ve ortaklıkları masaya yatırdı.

Milliyet'in Yunan basınından aktardığı haberde, "Türkiye-Azerbaycan askeri ittifakı, Yunanistan için tehlikeli bir şekilde derinleşiyor." denildi.

"Türkiye ile askeri bir çatışma durumunda Yunanistan'ın da Azerbaycan'ı potansiyel bir düşman olarak görmesi gerekiyor." ifadesinin yer bulduğu yapılan haberler, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan askeri yakınlaşmasının ses getirdiğini gösterdi. 3 ülkenin tatbikatları 20 Eylül'e dek devam edecek.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı "Üç Kardeş 2021 tatbikatlarının amacı, özel kuvvetleri arasındaki işbirliğini geliştirmek ve bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmaktır." sözleriyle ortak tatbikatı duyurmuştu.

En son 12 Eylül'de Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Korgeneral Karim Valiyev, Türkiye'ye yaptığı resmi ziyarette Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk mevkidaşı Yaşar Güler ile bir araya gelmişti. Tarafların görüşmesinde, askeri, askeri-teknik, askeri-eğitim, mühendislik ve diğer alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi ele alındı.
https://www.aksam.com.tr/dunya/turkiye-azerbaycan-pakistan-askeri-tatbikati-yunan-basininda-tehlikeli-buldular-orduyu-uyardilar/haber-1203576


Bu haber 1,908 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,384 µs