En Sıcak Konular

Ankara'da Kırgız-Türk Hanı Er Manas'ın heykelinin açılışı gerçekleştirildi

2 Eylül 2021 09:45 tsi
Ankara'da Kırgız-Türk Hanı Er Manas'ın heykelinin açılışı gerçekleştirildi Ankara’da Kırgız-Türk Hanı Er Manas’ın heykelinin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış töreni, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçiliği ve Keçiören Belediyesi iş birliği ile Kırgızistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümü kapsamında yapıldı.

Ankara'da Kırgız-Türk Hanı Er Manas'ın heykelinin açılışı gerçekleştirildi

Ankara’da Kırgız-Türk Hanı Er Manas’ın heykelinin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış töreni, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçiliği ve Keçiören Belediyesi iş birliği ile Kırgızistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümü kapsamında yapıldı.


Ankara Keçiören’de dün Kırgızistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümü çerçevesinde Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçiliği ve Keçiören Belediyesi iş birliği ile Kırgız-Türk Hanı Er Manas heykelinin açılışı yapıldı. Törende, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, çeşitli ülkelerin büyükelçileri, diplomatlar ve çok sayıda davetli yer aldı. Diğer taraftan, açılış konuşmalarının yanı sıra Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’un tebriklerini ileten video mesaja yer verildi. Etkinlikte konuşan Büyükelçi Ömüraliyev, “Bu heykel iki kardeş halkın yüzyıllarca devam eden ebedî dostluğunun bir simgesidir.” dedi.

Ömüraliyev, Manas heykelinin Ankara’da dikilmesine katkı sağlayan bütün Türk ve Kırgız vatandaşlara, girişimi destekleyip teşvik eden Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan ve Sadır Caparov’a, heykelin dikilmesini destekleyip yardım eden Keçiören Belediye Başkan Turgut Altınok’a teşekkür etti.

ÖMÜRALİYEV: BAĞIMSIZLIĞIN 30. YIL DÖNÜMÜ İKİ HALKIN TARİHİNDE BÜYÜK BİR BAYRAM

Öte yandan Ömüraliyev şunları kaydetti:

“Kırgız Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümü iki halkın tarihinde büyük bir bayramdır çünkü Kırgızistan Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası ve Türkiye’nin stratejik ortağıdır. Manas atamızın Ankara şehrindeki heykelinin iki ülke arasındaki iş birliği, birlik ve beraberliği yeni bir aşamaya yükselteceğine dair umudumuz büyüktür.”

 

Haber Linki: www.qha.com.tr Bu haber 725 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,639 µs