En Sıcak Konular

İçimdeki Tanrı: (Böyle Kula, Böyle Allah)

12 Mayıs 2021 11:16 tsi
İçimdeki Tanrı: (Böyle Kula, Böyle Allah) Olcay Dede yazdı...

İçimdeki Tanrı: (Böyle Kula, Böyle Allah)

Çok kıymetli Sultanım, değerli başkanım başta olmak üzere tüm Kalperen dostlarımı ve bu yazının ulaştığı tüm dostları en derin saygı, sevgi, hürmet ve muhabbetlerim ile selamlıyorum. Tüm büyüklerim ve kardeşlerimin önümüzdeki bayramlarını şimdiden tebrik ediyorum.

Kam Babamın son eseri olan “İçimdeki Tanrı” adlı eserini de diğer eserleri gibi soluksuz okudum. Eserin giriş kısmında ıslık örneği üzerinden öyle ufuk açıcı, öyle muhteşem bir başlangıç, öyle bir temel atılıyor ki! Hayran olmamak elde değil. Kitabın içeriğinde samimi olan her kesimin ciddi istifade edebileceği; sorulmamış, düşünülmemiş, sorulmaya korkulmuş hatta düşünmekten korkulmuş sorulara verilen tatmin edici cevapları bulmak mümkün. Beni kitabın tamamı etkiledi desem yanlış ifade etmiş olmam. Çünkü kitabı okuduktan sonra maalesef bizi Yaratan o her nasıl ifade etmeye kalksam eksik kalacak olan o yüce Yaratıcıyı, üstelik İslam beldesinde doğmuş ve orta yaş grubuna gelmiş biri olarak tanımadığımı üzülerek fark etmiş oldum.

Sultanım, her ne kadar bu kitabı ateistlere bir cevap olarak yazmış olduğunu ifade etse de inandığını söyleyen biz inananlara da ciddi bir cevap olmuş. Allah kendisinden razı olsun. Meğer farkında olmadan nasıl inançlara sahip olmuşuz. Yanlış kader bilinciyle yaptıklarımızın bedeli olan yanlışlarımızı ve hatalarımızı nasılda Yaratıcıya yüklemiş ve psikolojik olarak kendimizi rahatlatmışız. Sultanımızın bir sohbet esnasında ifade ettiği gibi “Böyle kula, böyle Allah.” O zaman tam anlamamıştım şimdi daha iyi anladığımı düşünüyorum. Meğer gerçekte sevmemenin elde olmadığı, öyle muhteşem, öyle mükemmel hangi kelime ile ifade etmeye kalksam eksik kalacağı müthiş bir yaratıcımız varmış.

Kitap ile ilgili aslında burada ifade edebileceğim çok not almıştım ama kitabı okumamış olanlara haksızlık etmiş olmak istemem. Bir de bunu paylaşmadan edemeyeceğim. Normalde böyle bir eseri akıl ve mantıken din adamlarının yazması beklenir. Ama kitapta da geçtiği şekliyle “Din adamlarını dinden çıkarın sorun kalmayacaktır.” Sözünü hak eden din adamları olduğu sürece böyle muhteşem eserleri yazma işini de Türkiye’nin baş Kamı, en kıymetlimiz “Oktan KELEŞ” beyefendi (Sultanımız) daha çook üstlenmek zorunda kalacaktır.

Bu arada sultanımın çalışma azmini, üretkenliğini, kabiliyetini, on parmağında on marifet olduğunu onu tanıyan ya da onun hakkında birazcık araştırma yapan herkes bilir. Kam babamın ayrıca bunca yoğunluğunun arasında bizim gibi insanların elinden tutması, seviyeli seviyesiz her sorumuza büyük bir dikkat ve ilgi ile cevap vermesi, kısaca bizlere vakit ayırması ve bizleri karşılıksız sevmesi bunu gönlümüze hissettirmesi eserinde de bahsetmiş olduğu Tanrı Ahlakıyla ahlaklanmanın bir tezahürü olduğunu düşünüyorum. Kendisini çok seviyor ve ellerinden öpüyorum.

Olcay DEDE

11 Mayıs 2021Bu haber 1,726 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Selkinçek-Salıncak

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,419 µs