En Sıcak Konular

Ruslar Ölüler Ordusu Kuruyor

17 Nisan 2021 14:10 tsi
Ruslar Ölüler Ordusu Kuruyor Ölüler ordusu! Rusya'dan akılalmaz plan...

Ruslar Ölüler ordusu kuruyor

Rus lider Putin'in en güvendiği isimlerden Rusya Savunma Bakanı, Sibirya'da bulunan donmuş mezarlıklardaki antik savaşçıları kopyalayacaklarını açıkladı.

Rusya'dan gelen 'yeni ordu' açıklamasına duyanlar inanamadı. Herkes Ukrayna'ya kilitlenmişken, gözler Sibirya'ya çevrildi.

Rusya'nın savunma bakanı, eski kraliyet savaşçılarını ve onların ödül atlarını, donmuş toprakta korunan DNA'larını kullanarak klonlamak istediğini açıkladı.

Vladimir Putin'in en yakın müttefiklerinden biri olan Sergey Şoygu, Sibirya'da bulunan dağlık yerli Tuva'daki 3 bin yıllık olağanüstü İskit mezarlarının potansiyeli hakkında konuştu.

Göçebe savaşçıların çoğu zaman atlarıyla birlikte gömüldüğü antik Tunnug mezar alanı, Tuva'daki Krallar Vadisi olarak bilinen bir bölgede bulunuyor.

65 yaşındaki Şoygu, üç yıl önce burada Rus-İsviçre arkeolojik kazılarını başlattığında, kazıların ruhları kızdırmamasını sağlamak için modern bir şaman bile hazır bulundurdu.

Savunma Bakanı, Çarşamba günü Putin'in de uzaktan katıldığı Rus Coğrafya Derneği'nin bir oturumunda şunları söyledi: "Tabii ki, organik maddeyi bulmayı çok istiyoruz."

Şoygu, Zvezda TV tarafından yayınlanan bir yayında "Bundan sonra ne çıkacağını anladığınıza inanıyorum" dedi.

Mezarlar donmuş topraktaydı ve bilim insanlarına göre organik madde orada muhafaza edilmiş halde duruyor. Şoygu, "Oraya zaten birkaç kez gittik, bu büyük bir uluslararası sefer. Pek çok şey onaylandı ancak daha yapılacak çok şey var."

Mezar, daha önceki İskit kalıntıları arasında bulunuyor. M.Ö. 5'inci yüzyılda Yunan tarihçi Herodot, İskitlerin zaferden sonra kurbanlarının kafa derilerinden pelerin yaptığını iddia etmişti.

Vahşi savaşçıların düşmanlarının kafataslarını bardak olarak kullandıklarına inanılıyor. Efsane, yenilmiş düşmanlarının kanını içtiklerini söylüyor.

Vadi, İskit döneminden kalma "çar" höyüklerini içeriyor. Şoygu, bilim insanları tarafından DNA için araştırılabilecek 'organik' maddeyi bulmaktan da ilk kez bahsetmiyor

Heyecan verici kalıntılar bulunsa da, höyüklerde daha derine inme ve Sibirya'nın Altay Dağları'ndaki bir höyükte keşfedilen dövmeli bir prensese benzer kalıntılar bulma umutları hala var

https://www.milliyet.com.tr/galeri/son-dakika-oluler-ordusu-rusyadan-akil-almaz-plan-6483548/12

http://www.turkishdailynews.net/haber-ruslar-oluler-ordusu-kuruyor-19703.htmlBu haber 3,245 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,674 µs