En Sıcak Konular

Piri Reis Kitab-ı Bahriye Hakkında Bilinmeyen Gerçekler 3

18 Mart 2021 10:02 tsi
Piri Reis Kitab-ı Bahriye Hakkında Bilinmeyen Gerçekler 3 Piri Reis Kitab-ı Bahriye Hakkında Bilinmeyen Gerçekler 3

Piri Reis Kitab-ı Bahriye Hakkında Bilinmeyen Gerçekler 3

 

Piri Reis’in Kitab-ı Bahriye kitabının içindeki tarihi gerçekleri anlatmaya çalıştık. Kitap, Ortaçağ’ı bir fener gibi aydınlatması ve en ince olaylara bile değindiği için biz sadece çarpıcı olanları anlatmaya çalıştık. Yoksa Akdeniz’de ki Palma De Mallorca’da, Tapınak Şövalyelerinin kalbi olan Bellver Kalesine Kemal Reis ile birlikte saldırmış oldukları yine aynı şekilde Tapınakçıların İtalya’nın Napoli Kentinde bulunan Saint Elmo Kalesine saldırarak çok büyük bir savaşçı olduklarını kendisi yazar. Nedenleri ise bambaşka bilgileri bizi açar. Bunlardan en önemlisi 1500’lü yıllarda Osmanlı’nın gücünün bize gösterilenden çok daha büyük olduğunu hatta o kadar büyüktür ki, sadece Akdeniz Türk Gölü olarak değil, Hint Okyanusu ve (Pars) İran Denizinin de Türklerin elinde olduklarını Kolomb’un Moğolistan’a gitmek için Atlas Okyanusuna yönlenmesinden anlaşılıyor. 

 

Bir önemli olan ise bilinen Piri Reis’in haritasının gerçekte hala O’mu çizmiş yoksa başkaları mı çizmiş olduğunu dile getirmektedirler. Oysaki Yavuz Senemoğlu’nun yapmış olduğu düzenlemede sayfa 53’te Rubu Meskün diye bir şeyden bahseder. Rubu Meskün denilen şey Dünyayı 4’e bölüp her bir bölümüne denilen isimdir. Piri Reis’in ünlü haritası dikkat edersek Rubu Meskün’ün 4’de 1’ni kapsar. Bu bilgiyi kendi aklımla buldum der kitapta. Yani dünyayı bu şekilde 4’e bölüp haritası çizilen başka bir harita görmüş müdür? haritanın acaba Piri Reis’mi vs diyen kişiler. Piri Reis’in çizmiş olduğu haritanın sadece bir parçasıdır o harita onun gibi üç parça daha kayıptır. Aynı ölçekte üç tane daha parça olsa Dünya Haritası meydana çıkacağı ortadadır. 

 

 

Bu çalışmada Kolomb’un aslında 1492’de ilk kez Amerika’ya gitmediğini oranın zaten bilindiğini Kitab-ı Bahriye’de yazmış olduğunu anlattık. Macellan’dan önce Dünyanın yuvarlak olduğu zaten bilindiğini sanki coğrafi keşiflerden sonra bütün bilgilerin keşfedildiğinin yalan olduğunu görmüş olduk. Filipinlerin Kitab-ı Bahriye yazılırken keşfedildiğini, Antik haritalarda deccal, tek boynuzlu hayvanlar, yılanların ne anlama geldiğini anlattık. Çin’de Ming Hanedanının halkı gütmek için, dini kullandıklarını ellerinde bir put ile dolaştıklarını ve o putun yapıldığı Çin Balçığının kitapta mavi çamur denesinden Lapis Lazuli olduğunu ve nasıl yapıldığını bir Portekizliden öğrendiğini ve sadece o çamurdan vergi alınmadığını öğrenmiş olduk. Piri Reis’in Dünyayı dolaştığını yine kendi söylediğiyle ispat ettik. Yine Dezenformasyona uğramış olan Dünyanın Merkezi Bahr-i Kolzum’un yerinin Nil Nehrinin başlangıcı olan Viktoria Gölü olduğunu kitapta tespit ettik. Asıl ilmi burada aramak gereklidir. Neden orası olduğunu, önemini anlamamız için Oktan Abi’nin açıklamasını dikkatle dinlenmesi gerektiğini ve o çizgilerin gelişi güzel değil bir zaman zarfıyla o noktalara gelmesi o ilmin zaman aralığının nasıl hesaplanacağını anlatır. Piri Reis’in Kitab-ı Bahriye’de hesabı rüzgar gülünün bir çentiğini 750 mile endekslemek suretiyle Dünyanın çevresinin 24.000 mil olarak hesaplaması ve bu hesabın neticesinde coğrafya ile tarihi eşitlemesi üzerine dayanır. Derinliğini Oktan Abi daha iyi bilir bizim tespit ettiğimiz bu kadardır. Bize Kitap’ta böyle bir ilim olduğunu ve yön göstererek onu anlamaya çalışmamızı sağlayan Oktan Abi’ye sonsuz teşekkürler.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0eUKeXRuT2I

 

 Kadir SevencanBu haber 2,554 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,186 µs