En Sıcak Konular

Dinazorları Kim Yok Etti?

16 Şubat 2021 09:58 tsi
Dinazorları Kim Yok Etti? Dinozorları Yok Eden Göktaşı ile İlgili Yeni Bir Teori Ortaya Atıldı

Dinozorları Yok Eden Göktaşı ile İlgili Yeni Bir Teori Ortaya Atıldı

Bu sıralar bu tür haberler sık çıkıyor. Ortada teoriler uçuşuyor. Teoriler bir gün Oktan Keleş'in dediği noktada buluşacak.

Ne demişti Oktan Keleş  Kambaba-1    videosunda konuyla ilgili:

"Bilim hipotez, tez olarak bugün dünyaya göktaşı çarpmış ve dinozorların yok oluşunu böyle açıklamaya çalışmışlardır tabi karşı tezlerde bununla alakalı birçok konu gündeme yıllardan beri gelmektedir. Oysa bizde ki inanç Türk atalar tekrar dünyanın hayat bulması açısından insan ırklarının ve diğer canlıların tekrar türemesi için bu canlıları ateş toplarıyla diğer geldiğimiz gezegenden görevli olarak yok etmişlerdir ki zaten sadece dinozorlar yok olmuştu. Öyle bir göktaşı çarpmış olsaydı dünyadaki birçok hayat yok olacaktı fakat birçok canlı türü fosillerinden anlaşıldığı gibi bugün dahi süregelen hayvanlar varlığını sürdürmüştü. Eğer böyle bir göktaşı çarpsaydı sadece dinozorlar değil tamamen dünyanın birçok hayat sahibi varlığı yok olması gerekirdi. 

.... 

Toparlayalım dinozorları Türk atalar yok etmiştir. Gök taşları dedikleri odur. Yoksa bildiğimiz göktaşları falan  onları yok etmemiştir."

https://www.onaltiyildiz.com/?haber,8027

 

Dinozorları Yok Eden Göktaşı ile İlgili Yeni Bir Teori Ortaya Atıldı

Avi Loeb ve Amir Siraj tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, Dünya'ya çarparak dinozorların sonunu getiren göktaşı ile ilgili yeni bir teori ortaya çıkardı. Buna göre söz konusu göktaşı, Güneş Sistemi'nin en uzak noktasından gelirken parçalanarak bir felakete neden olmuş olabilir.

Harvard'ın tartışmalı fikirleriyle bilinen astronomu Avi Loeb ile astrofizik öğrencisi Amir Siraj, Scientific Reports’ta yayınladıkları yeni bir çalışmada dinozorların Dünya üzerindeki hakimiyetini sona erdiren göktaşı ile ilgili yeni bir teori ortaya attılar. 

Buna göre Dünya’ya çarparak dinozorların sonunu getiren göktaşı sanıldığı gibi Mars ile Jüpiter arasındaki Asteroit Kuşağı’ndan değil, Güneş Sistemi’nin kıyısındaki Oort Bulutu’ndan geldi ve bu tip göktaşlarının Dünya’yı uğrama sıklığı sandığımızdan çok daha yüksek.

Söz konusu göktaşının nereden geldiğini hesaplamak için istatistiksel analiz ve yerçekimi simülasyonlarından faydalanan ikili, Oort Bulutundaki göktaşlarının Güneş Sistemi’nin içine doğru ilerlerken Jüpiter ve Güneş’in kütle çekim etkisiyle felaketle sonuçlanan bir yola girebildiklerini tespit etti.

Jüpiter’in kuyruklu yıldızları Güneş’e çok fazla yaklaştırabildiğini ifade eden Siraj, bu kuyruklu yıldızların Güneş’in etkisiyle parçalanabileceğini ve bu parçaların da Dünya’ya çarpabileceğini belirtiyor. Araştırmaya göre bu senaryonun gerçekleşme ihtimali sanılandan çok daha yüksek ve dinozorların büyük yok oluşuna neden olan göktaşı çarpmasının nitelikleriyle de uyuyor. Loeb’e araştırmanın dinozorları neyin öldürdüğünden ziyade uzaydaki doğal “trafiği” anlamaya odaklandığını belirtiyor.

https://www.webtekno.com/dinozorlari-yok-eden-goktasi-ile-ilgili-yeni-teori-h106342.html

 https://www.indyturk.com/node/316756/bi%CC%87li%CC%87m/uzayl%C4%B1lar%C4%B1-2017de-bulduklar%C4%B1n%C4%B1-s%C3%B6yleyen-harvard-profes%C3%B6r%C3%BC-dinozorlar%C4%B1n-yokBu haber 2,752 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,627 µs