En Sıcak Konular

Mavi Vatan Kırmızı Su

25 Eylül 2020 19:04 tsi
Mavi Vatan Kırmızı Su Oktan Keleş Yazdı...

Mavi Vatan Kırmızı Su

Mavi vatan kavramı Yüce Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için bugünkü Dünya konjekteründe ortaya koyduğu ve arkasında durduğu en kutsal ve dâhiyane bir stratejidir

Devleti ve Milletinin ve gelecek nesillerin bekası için elzemdir. Jeopolitik, jeostratejik, jeoaskeri ve hatta jeobilimsel ve jeoloji; geleceğimizi  ilgilendiren 100 sene sonraki torunlarımızın bile teşekkür vesilesidir. Uzun uzun yazmaya gerek yok. Denizlere hâkim olmanın önemini burada uzun uzun anlatmaya gerek de yok. Son günlerde Mavi Vatan Kavramını görsel ve yazılı medyada eleştirenleri görüyoruz.

Eleştiri lafı biraz nazik aslında. Bilgisizce diyemeyeceğim aslında bilgili bir şekilde bu eleştirilerini Mavi Vatan üzerine yoğunlaştıranlar var. Bilgilice demem,  bu işi bilen emperyalist güçlerin kendileri açısından ne kadar önemli olduğu konusudur. Daha önce de söyledik. Mavi Vatan kavramı birilerinin gözüne batmıştır. Neden? Neden birilerinin işine gelmemektedir ve kimlerin?

Mavi Vatan bilinci eğitim sistemine girmelidir. Konunun önemi Türk Milletine bilimsel nitelikte ve ne kadar önemli olduğu anlatılmalıdır. Zira yazılı ve görsel medyada Yüce Türk Milletinin bu konu da aklını karıştırmaya çalışanlar bulunmaktadır.

Hiçbir şey olmasa, deprem ülkesiyiz. Bırakın enerjiyi, güvenlik, şunu bunu Mavi Vatan bize kazandıracağı avantajlardan jeoloji araştırmaları bile yapmamız için gereklidir. Yerkabuğunun deniz dibindeki jeolojik faaliyetlerini biz yapmazsak; düşünün, emperyalist güçlerin dedikleriyle yetinir olası bir deprem veya daha büyük bir jeoloji felaketi önleme, önceden anlama, tedbir alma dışında her konuda elimiz kolumuz bağlanır. Sadece bu konuda bile milleti ilgilendiren bir konudur Mavi Vatan kavramı. Çok geniş bir yelpazesi vardır.

Düşmanların insafıyla Türk Milleti geleceğini tayin edemez!

Gazeteci Enver Aysever yazdığı köşesinde şöyle diyor "Mavi Vatan diye uydurulan kavram bir türlü sorgulanamıyor örneğin. Kim, neden şimdi önümüze koydu bunu?” diye. Enver Aysever'e Mavi Vatanı önümüze kim koyduğunu bilmiyorsa söyleyeyim: Tarih koydu, geçmiş koydu, gelecek koydu, bugün koydu!

Ali Macar Reis koydu, Burak Reis koydu, Çaka Bey koydu: Çaka çaka! Kaptanı Derya Barbaros Hayrettin Paşa koydu, Kaptanı Derya Gazi Hasan Paşa koydu, Kaptanı Derya Kılıç Ali Paşa koydu, Kara Mürsel Bey koydu, Kemal Reis koydu, Mezamorta Hüseyin Paşa koydu. Murat Reis koydu, Oruç Reis koydu, Piri Reis koydu. Piyale Paşa koydu, Salih Reis koydu, Seyidi Ali Reis koydu. Turgut Reis koydu, Umur Bey koydu ve Mustafa Kemal Atatürk Alman bir gazeteciye şu açıklamayı yaparak "Karada kıstırılmış durumdayız tıpkı Ruslar gibi boğazları tıkamakla Rusları Karadeniz'in içine tıkamış olduk ve eninde sonunda onları çökmeye mahkûm ettik çünkü müttefikleri ile bağını kesmiş olduk ama dikkat bizde çökmeye mahkûmuz hem de aynı sebepten. Akdeniz’in Karadeniz'in ve Hint Okyanusu’nun eteklerindeyiz. Fakat herhangi bir okyanusa açılamıyoruz. Deniz Kuvvetinden yoksun bir kara kuvveti olarak yarımadamızı Kara Kuvvetlerini çekinmeden getirebilecek olan bir Deniz Kuvvetine karşı savunamayız hiçbir zaman" diyerek Atatürk koydu.

Dumlupınar’ı bilirsiniz, Dumlupınar şehitlerinin kanları Mavi Vatanın sularını kırmızıya boyadı. Daha sayalım mı Enver Aysever ve gibileri ve gibi düşünenler…

Şimdi de Ataların torunları olarak biz koyduk. Türk Milleti Mavi Vatan sularının daha mavi gözükmesi için kanını Mavi Vatan sularında kırmızıya boyamak için daima hazırdır. Mavi Vatan Kırmızı Su bence hazmedin.

Yüce Türk Ordusu, Yüce Türk Devleti, Yüce Türk Milleti ÇOK YAŞA!

Tengri Biz Menen.

Saygılarımla.

Oktan Keleş

 oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

Twitter:@oktankelesBu haber 5,544 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,297 µs