En Sıcak Konular

Mevziiyi Terketmeyin

18 Mayıs 2020 09:42 tsi
Mevziiyi Terketmeyin Dünya salgınla uğraşırken, ABD harıl harıl “PKK devleti”ne çalışıyorlar...

Oktan Keleş 7 Mayıs 2020 tarihindeki Kambaladan Selamlar-3 sohbetinde uyarılarda bulunarak şöyle demişti:

"Arkadaşlar işte Amerika çöküyor mu? Avrupa gidiyor mu? Hayır. Mevziiyi terk etmemek gerekiyor. Mevziiyi korumak gerekiyor. Neden? Amerika YPG alçağına yardım ediyor. Güney Kore ile ilişkileri hat safhada. Pasifik'te gemiler gezdiriyor. Şimdi Rus denizlerine 4 gemi göndermek gibi bir planları var vs. Dünyada ki bütün programlarını, planlarını jeostrateji, jeopolitik bütün hamlelerini devam ettiriyor. Bekasını sürdürüyor. BOP devam ediyor...."


https://www.onaltiyildiz.com/?artikel,609/kambaladan-selamlar-3/oktan-keles

Oktan Keleş'in on gün önce yaptığı uyarının ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı.

İşte konuyla ilgili bugün yayınlanan haber: 

 Dünya salgınla uğraşırken, ABD harıl harıl “PKK devleti”ne çalışıyorlar


ABD, ülkesinde virüsle mücadeleye harcamadığı mesaiyi, “çekiliyorum” dediği Suriye ve Irak’a harcıyor.Dünya korona salgınıyla uğraşırken, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, PYD-YPG ile Kuzey Irak'taki Barzani yönetimi etkisindeki Suriyeli Kürt grupları bir araya getirmeye çalışıyor.PYD-YPG ile ENKS arasındaki görüşmelerden henüz sonuç çıkmamasına rağmen, Amerikalıların bastırmaya devam ettiğine dikkat çeken Sözcü yazarı Zeynep Gürcanlı, “Amaç; Suriye'nin kuzeyindeki PYD-YPG kontrolündeki bölgelerde yönetime, Barzani'nin etkisindeki Kürt grupları da sokmak, böylece Ankara'daki AKP hükümetinin bu alana yönelik tavrını yumuşatmak” dedi.YA PKK, YA “KÜRDİSTAN”!ABD'nin bir kolunun da hâlâ Irak’ta olduğunu hatırlatan Gürcanlı, “PKK’yı bitirdik” havucunun perde arkasındaki planı yazdı:


Kuzey Irak'ta da yine Barzani üzerinden Kandil'de üslenen PKK terör örgütünü “enterne etmeyi” planlıyorlar. Barzani'nin peşmergelerinin Ankara'nın tüm taleplerine rağmen yıllardır yapmadıklarını yapıp, Kandil'in tam karşısına düşen Zine Werte bölgesine üs kurması bunun en somut göstergesi. Kuzey Irak'taki Barzani yönetimi bunun “COVID-19 salgınıyla mücadele” kapsamında bir hareket olduğunu açıklasa da bunun PKK teröristlerinin hareket kabiliyetini sınırlandırmayı amaçladığı açık. ABD'nin hem Irak'ta, hem Suriye'de Kürtler üzerindeki oyun planını hayata geçirebilmesi halinde, Ankara'nın karşısına “PKK terör örgütü artık etkisiz. Kuzey Irak'ı tanıdın. Neden şimdi Kuzey Suriye'deki oluşumu tanımayasın?” talebiyle gelmesi muhtemel.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/dunya-salginla-ugrasirken-abd-haril-haril-pkk-devletine-calisiyorlar-279807h.htmBu haber 2,391 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,649 µs