En Sıcak Konular

Şeytan Yeryüzündeki Fesadı Bizzat Yönetir!

22 Mart 2020 16:16 tsi
Şeytan Yeryüzündeki Fesadı Bizzat Yönetir! "Yaşasın şeytan!" sloganları attılar...


 Melekler Ağlarken Kitabı'ndan:

 ...

İlhami Abi’yi dinlemeye devam ediyordum. Şer cephesinin ne kadar ciddi bir çalışma içinde olduğu gün gibi ortadaydı.

- Şeytan aleyhillane boş durmuyor. Yeryüzünde krallığını ilan etmedikçe durmaz da. Dünyada yaşanan tüm olayların, kötülüklerin kökeninde onun parmağı vardır.

- Şeytanın bizzat kendisinin mi?

İlhami Abi bu sorum karşısında yüzüme baktı ve kaşlarını kaldırarak:

- İblis’in ta kendisi.

Bu ifadeden sonra kısa bir sessizlik hüküm sürdü. Dünyadaki kötülükleri düşündüm. Şeytanîleri, haçlıları, şeytansı insanları öğrenmiştim. Yeryüzünde fesat ve bozgunculuk çıkartanları; ama İblis’in bizzat işin içinde olduğunu ve ne kadar içinde olduğunu bilmiyordum. Bu düşüncelerle boğuşurken İlhami Abi konuşmasına devam etti:

Âdem efendi bütün din öğreticileri Şeytan’dan bahseder; çünkü bu bahsi bizzat Yüce Yaradan Kelam’ında açık açık anlatmıştır. Fakat burada dikkat edilecek husus şu: Din öğreticileri İblis’i sanal, hayalî bir varlıkmış gibi anlatırlar. Tüm hilelerinden, insanları nasıl saptırdığından bahsederler; ama bu anlatımla Şeytan insanlara mecazî bir tavır algılayışıyla sunulur. İyi anlaman için kısa ve öz anlatıyorum. İblis’i anlatırlarken ayetlerden, hadislerden örnek verirler.

Mesela: Şeytan teklif eder. Yaptırım gücü yoktur. O da hak alacak ve insanoğlunu suçlayacaktır. İşte bu konular anlatılırken insanlar sanki onu basit, farklı boyutta ve bazı filozofların iddia ettikleri gibi insanın nefsinin bir parçası vs... gibi algılarlar; yani
insanlara soyut bir varlık gibi algılatılır.

Oysa Yaradan:

“O SİZİN APAÇIK DÜŞMANINIZDIR.”

buyurur. Apaçık ibaresi bile onun ne kadar somut bir varlık olduğunu gösterir. Ayetlerde İblis’in kendini bizzat kendisinin anlatmasına, tanıtmasına izin verilmiştir. Kendisi niyetini, stratejisini anlatır:

“ONLARIN SAĞLARINDAN, SOLLARINDAN GELECEĞİM. DAMARLARINDA, KANLARINDA DOLAŞACAĞIM.” der.

Yaradan İblis’e:

- Mühlet verilmişlerdensin der.

Kısacası yeryüzünde somut olarak da bulunur. O lanete uyup tapan insanlara, Yaradan “insan şeytanı” diyerek onlardan da kendisine sığınılmasını ister. Bu insan şeytanları nasıl somut bir varlıksa, İblis’in kendisi de somut bir varlıktır. Şöyle düşünülebilir: Ama İblis Yaradan’la konuştu. Ayete geçti. Farklı bir güç gibi, dumansız ateş ibareleriyle vs... Yaradan Hz. Muhammed (sav) Efendimiz’le de vasıtasız konuştu. İblis’le vasıtalı bir muhatabiyet söz konusudur. Yani Yaradan insanla da konuştu. Nasıl bir Âdem var ve Âdemoğulları var. Bir de İblis ve onun oğulları, kavmi var. Yaradan İblis’e kıyamete kadar mühlet verdi; bu mühletin içinde de ömür. Onun için,
bu onun soyut gibi algılanmasını gerektirmez. Onun bazı boyutlarda da bulunması somut âlemde de olmaması anlamına gelmez. Efendimiz (sav) ile somut olarak karşılaşması da vakidir. Anlatılır; ama nerdeyse hayalî bir yaratıkmış gibi algılanır.

Yeryüzündeki fesadı bizzat yönetir.

.... 

Oktan Keleş

Melekler Ağlarken sh 71-72 

 "Yaşasın şeytan!" sloganları attılar

Oktan Keleş'in kitaplarında  ve programlarında sık sık dile getirdiği Şeytan ve Şeytaniler bugün artık gemi azıya almış durumdalar. Açıkça artık Meclis'ten izin alarak ayin yapıyorlar:

"ABD'nin başkent Washington'da satanistlerden oluşan bir gruba, meclis binası önünde ayin yapmasına izin verildi. 6 Mart'ta ayin yapan şeytani grup, "Yaşasın şeytan" sloganları attı."

 Ayin ve dua izninin Meclis önünde yapılmasına izin verilirken içerdeki açılışa katılıma müsaade edilmediği bildirildi.Satanist Tapınak temsilcisi Tarkus Claypool, grubun üyeleriyle birlikte yasama oturumunun herhangi birinde yer almak için eyalet meclisleriyle temasa geçtiklerini söyledi. Claypool, "Ne yazık ki, hiçbir yasa koyucu bizi odadaki açılışa davet etmedi, bu yüzden davetimizi kuzey basamaklarında, dışarıda veriyoruz." ifadelerini kullandı.Şeytani grup ayin sırasında "Yaşasın şeytan!" sloganları attı Kaynak: "Yaşasın şeytan!" sloganları attılar .

 

 https://mansetturkiye.com/yasasin-seytan-sloganlari-attilar-24426h.htmBu haber 3,689 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,726 µs