En Sıcak Konular

Göklerin Antlaşması

11 Ekim 2019 18:02 tsi
Göklerin Antlaşması Hamdi Cenk Düzgit Yazdı

GÖKLERİN ANTLAŞMASI

"Yerdekilerin başı ne zaman derde girse, bizler soyumuza yardıma geliriz" 

- Gök Türklerin konuşması - Tengri'nin Türkü-,Oktan Keleş.

Hava soğumaya başladı , artık geceler daha serin,
Beni iyi dinleyin, anlatacağım şeyler derin...
Unutmadan söyleyeyim,

Çayları demleyin...

1.BÖLÜM,OZ ÇARKI= En az 2000 yıllık olan Türk'ün ilk kırmızı kitabının çevirisi ve çözümlenmesi tamamlanmıştı. Kulbak Bilge'nin bir nevi özet olan açıklamalarından yola çıkarak Tengri'nin Türkü kitabını yine okumaya,okumaya başladım...

 

GökTürk komutanı Ozmış Tigin...

Ozmış kelimesini ele alalım. Ozmak kelimesi TDK'na göre büyümek,yükselmek,büyük adam olmak olarak anlatılmış. Uygurcada ozmak kelimesi geçmek,ileriye gitmek anlamında kullanılmış.

Yani Ozmış Tigin adı ; yükselmiş,ileriye gitmiş bir yiğit soylu kişi anlamına geliyor.

Oz tamgası , Türklerin en eski tamgalarından birisidir. Dünyanın çeşitli yerlerinde ; Türklerin bizzat yaptığı veya Türklerden esinlenerek yapılan oz tamgaları mevcuttur. Gelin bunları çay eşliğinde inceleyelim.

 

 Orta Asya(M.Ö.15-20000yıl önce)

 

  Snoldelev-Danimarka( M.S. 9.yüzyıl)

 

 Cengiz Han yüzüğü

 

 Germen mızrak ucu.(M.S. 1.yüzyıl)

 

  Norveç (M.S. 9.yüzyıl)

 

 Konya Karatay medresesi...Oz tamgalarına dikkat!

 

 Sivas Şifaiye medresesi...

 

 Vaerlose havaalanı yakınlarında bulunan oz tamgası

 

Hoca Ahmet Yesevi Türbesi (Selam olsun O güzel insana)

Yukarıdaki örnekler çoğaltılabilir. Aşağıda ise Sn. Oktan Keleş Bey'in eski dünya tasviri... 

 

Dünyanın etrafındaki Oz çarkına dikkat ettiniz değil mi?

Sultan Babam , buraya bir sırrı açmış, anlayana... 4 adet Arkaik Irkı, Kara Yer'e sırlamış...

 

 Neden Oz tamgasını anlatıp duruyorum bilmiyorum ,bilmiyordum.İçimden bir his birazdan hepimiz anlayacağız diyor. Allahualem...

 

 
4 tane Oğul mu!!!??  ÖG ve UL tamgaları birbirinin ayna kopyası gibidir.

Üstüne üstlük ; Ön Türklerde Oğul anlamı hem doğan erkek çocuk anlamına geliyor hem de temsilci,nesil,vekil anlamına geliyor! İngilizcesi de descendant.Aynı anlamı var.

4 tane Nesil

4 tane Temsilci vekil

Kelime etimolojisine de bakalım,yani tamgaların kendi anlamları ile yazalım
Ög-Ul-------------Ög-Lü
yani  düşünce,bilince ,felsefeye sahip olanlar! Bilinçli Varlıklar
veya
Ökü-ol------------------Ök-Lü
Krallık Halkları ! Kendine ait Krallığı olan Halktan.Tanrı bilinçli Halklar.
veya 
Og-ıl--------------------Og-Lı
bildiğimiz ; oğlan çocuk,vekil,temsilci...Türkler Kişi-ogli (Kişioğlu) deyimini kadim zamanlardan beri kullanırlar.
Bu bilgiler ışığında Oz tamgası/çarkı bize dünyanın görünmeyen yerindeki 4 adet arkaik nesli,ırkı anlatıyor olabilir mi? Buraya açılan kapıları tarif ediyor olabilir mi?
Oz çarkının ; dönüşme,Tanrıya erişme,yükselme,ilerleme anlamları aslında, Kara Hayata ve Ak Hayata erişmeyi tarif ediyor olabilir mi? Tengrinin Türkü'ne bakalım:
 
  

 


2.BÖLÜM, UZAY ANTLAŞMASI=  Sn.Oktan Keleş Beyin Tengrinin Türk adlı kitabından bir resim sunuyorum size,inceleyelim.

 

 

Töreci Türk Komutanı (İlhami Abi) ; zaman aşıcı Iropiyona ,Uzay Antlaşmasına aykırı hareket ettiklerini söylüyor. Peki nedir bu Uzay Antlaşması?

Kitapta(bkz.Tengrinin Türkü) bahsi geçen uzay antlaşmasının dışında ; birleşmiş milletler de geçmiş yıllarda bir takım uzay antlaşmaları yapmış! İnceleyelim:

  
  

Yukarıda görmüş olduğunuz belgeler, söz konusu Uzay Antlaşmalarının bazı sayfalarıdır.

Peki ne üzerinde antlaşmış bu birleşmiş milletler ?

Toplamda yaklaşık 100 sayfalık bir İngilizce metni okudum,özetle konu şu:

Mahalledeki abilerin anlayacağı dilden anlatayım.Hele bir oturun çay içerken dinleyin...

Uzaya çıkan devlet/devletler veya özel-tüzel kişi-kurumlar ; Birleşmiş Milletlere uzayda yapacakları  tüm faaliyetlerin raporunu sunmak zorundalar.Tüm insanlığın ortak menfaatleri doğrultusunda hareket edeceklerini taahhüt etmek zorundalar.Kesinlikle uzayı,ayı "nükleer" silahlar ile silahlandıramazlar,ancak  diğer tüm silah türleri bu kapsamın dışındadır...

Ay hiç bir devletin,kurumun şahsi malı değildir(Hoop! orda bir durun.Ay bizim abicim)

Ayın yüzeyi,yörüngesi veya yüzeyinin altında üs/üsler kurulabilir,ancak bulunacak tüm materyaller insanlığın ortak malı ve mirasıdır...

Bunun benzeri minvalde ilerliyor konular.

A) Bu antlaşmaya abd ,rusya,çin uydu mu?     B) Yoksa dünyayı uyuttu mu?

Cevap B şıkkı elbette. abd ; artemis projesi ile Aya geri dönüp yerleşmeyi umuyor...
Ben de sizi tekrar Ay'a geri döndürmek istiyordum,uzun bir zamandır oraya geri dönmek istiyordum,yazmak için en uygun zaman bu An'mış.

Çaylar tazelendiyse, Yıl 1969 Apollo 11 görevi...Apollo 11 aya iniş modülü olan Kartal Aya doğru alçalıyor... Fotoğrafı AY yörüngesindeki komuta modülünden Michael Collins çekmiş.

 

 

 Yeşil okların olduğu bölgelere iyice zum yapalım

 

 Kanal gibi yapılar.

Fotoğrafa ilk baktığımızda "eee ne var burada?" diyoruz. Ben de aynen öyle demiştim.
Yakınlaşalım.Varsa büyüteç ile bakmak,fotoğrafa dijital zum yapmaktan daha çok detayı veriyor. 


 

Apollo 11 görevi sırasında çekilmiş bu Nasa fotoğrafına fickr sitesi apollo11 mission başlığından ulaşılabilir. Adamlar,resmi beyaz filtreden geçirip,uygun yerleri adeta boyamışlar.Resim düzenleme programı ile uygun filtreleri uygulayınca,detaylar ortaya çıkıyor. "Mars anomalies and beyond" youtube kanalında ,bu fotoğrafı incelemiş Chris bey.Bende onun çalışmalarından yola çıkarak daha bariz olan yerlere dikkat çektim.

https://www.youtube.com/watch?v=dY8ZAY6WSEM

Amerikanın ; en azından 1 kez Ay'a ulaştığını ve inebildiğini varsayarsak, bu fotoğrafın orijinal olma ihtimali yüksek olur.Allahualem elbette.

abd ; Artemis projesi ile Aya geri dönmeyi umuyor demiştim.

Artemis kimdi yahu? tabi ki Apollo'nun ikiz kardeşi.Ne bekliyordunuz ki ?
Artemis, Etrüsklerdeki Artume'den geliyor.Ay tanrıçası.

Artemis kelimesinin anagramlarına bakalım:
AI terms = yapay zeka şartları
Smartie = Uyanık,zeki
A timers = zamanlayıcılar
Aim rest= geri kalana hedef al
East rim= Doğu yarığı(yer altı çatlağı anlamında)
Emits RA = RA'yı yayar
Mars tie= Mars bağı

Enteresan kelimeler ortaya çıktı!

Niyetinin şerli olduğu her işinden belli olan bazı kurumlar ; Aya geri dönüp yerleşmeyi ,insanlığın ortak çıkarı gibi göstermeye çalışıyorlar. Oraya ancak,yerdeki  Türkler ile Gökteki Türklerin izni ile gidebilirsiniz;bunun dışında ancak bilgisayar oyunu gibi özel efektli filmler çekip dünyanın bir kısmını kandırabilirsiniz...

 

Seçtikleri sembole bakınız! Bize ait olan Hilali almışlar, şeytani ejder dili ve 4 yıldız ile süslemişler.

Bu arkadaşlara , "bol şans" diliyorum  şimdiden...
Good luck, you gonna need it!

Şimdi ;benim asıl anlatmak istediğim konu olan ,Tengrinin Türkün'de de bahsi geçen "Uzay Antlaşması" ; mantık itibariyle ; zaman aşıcı Irkların , sahip oldukları ileri teknoloji ile zamana müdahale etmeleri karşısında ; Hızıri Bilgiye sahip An Muhafızlarının , Şerre karşı durması üzerine kurgulanmış olmalı. Sultan Babam, "her çağ kendini yaşamaya devam eder" yazmıştı kitabında. Her çağın kendini Hak ile yaşayabilmesi için bu An'lara muhafızlık eden bir Ordu var demek ki.

Ne mutlu ki bize, bizim çağımızda o Kutlu Muhafızlardan birisi ,bize Yol başçılığı ediyor.

Antlaşmaya geri dönelim.

Törecinin ,Şerliye uzay antlaşmasına aykırı hareket ettiğini hatırlatması üzerine ,şerli Iropiyon ; "ilk siz başlattınız" diyerek üste çıkmaya çalışıyor. Demek ki, Adil olan Tek Yaradan şerlilerin de mühletini ve haklarını vermiş. Bu da demek olur ki, Gök Türkler ile şerli uzaylı ırklar arasında da, bu antlaşmaya uyulduğunu gösteren işaretler olması gerekir. Bu durum bir çeşit "uzay diplomasisi" gerektirir ki, bunu anlatan bazı yabancı kaynaklar var.Doğruluğundan %100 emin olamasak bile , Corey Goode'un anlattıklarını bir dinleyelim. Belki bizim ile ilgili olan kısımlara değiniyordur.

Yine, mahalledeki abilerin anlayacağı şekilde yazıcam,kelime kelime bu adamın hayatını anlatmak istemiyorum.Bir çay daha alayım geleyim.

Corey Goode der ki ; "Benim dedem zamanında,gizli devlet görevlerinde bulunup,bazı deneylere katılmış birisiydi. Bu deneylerin amacı,insanlardaki bazı psişik yetenekleri ortaya çıkartmak ve arttırmaktı. Ben de bu deneylerin bir ürünüyüm. Çocukluğuma ve gençliğime ait olan hatıralarım bana bilinçli bir şekilde unutturulmuştu.Ta ki ben dişçi koltuğunda korku şoku ile tekrar hatırlayana kadar!. Hatırladığım şeyler beni öyle ürkütmüştü ki,aylarca ailemin de desteği ile kendime gelmeye çalıştım.Geçen zamanda ,hipnoz seansları ile geçmiş hafızamın büyük kısmını geri kazandım ve şimdi size anlatacaklarımın hepsi gerçek. Dünyada çeşitli devletler ve gruplar,dünya içi ve dışı bilinçli uzaylılar ile temas halinde.Bu gruplar şöyle özetlenebilir.

1-Amerikan deniz kuvvetlerine ait secret space program(SSP) ; şerli uzaylılardan aldıkları görece eski teknoloji ile,güneş sistemi içinde ve yakın galaksilerde devriye atıyor. 

2-Eski nazi artıklarının ; şerlilerden ikinci dünya savaşından hemen önce elde etmiş olduğu teknolojik ve doktrinsel yardım ile ; savaşı kaybettiklerini anladıklarında,önce antarktikaya oradan da Aya kaçıp,orada bir üs kurduklarını biliyorum. Aydaki bu nazi üssü artık diğer bir grup olan LOC( lunar operations command) tarafından kullanılıyor.

3- LOC yani Ay operasyonları Komutanlığı = Dünya içi,yakın çevresi ve bazı galaksilerden gelen bilinçli uzaylılar tarafından yönetilen bir çeşit uzaylı Birleşmiş Milletleri.Bu grubun içerdiği uzaylı Irkları çok detaylı tarif ediyor Corey Goode.İnsanımsılar,İnsan gibi olanlar,yaratıklar vs...Burada düzenlenen toplantılara hem İyiler hem de şerliler katılıyor.Diplomasi faaliyetleri yapılıyor.

4- Alliance= Şerlilerin kontrolündeki dünya devletlerinin ört bas faaliyetlerine karşı kurulmuş olan ve içerideki adamlardan oluşan ,kontrollü ifşa'yı savunan bir grup. Asıl niyetleri belirsiz."

Corey'in anlattıkları şimdilik bu kadar yeter! İnanıp inanmamak bize kalmış.Önemli olan,parçaları birleştirmeye çalışmak.

Uzay Antlaşmasını kim dikte ettirip,bu ırklara kabul ettirebilir? Düşünelim. Bu ırklar, Kulbak Bilge romanında anlatıldığı kadarıyla gökteki HUN Tufanı denen olayda savaşmışlar,şerliler neredeyse Marsı,Ayı yok etmişlerdi...Ayda bir yerlerde bu eski savaşa ait olduğu sanılan enkaz alanı anlatılır...Bu enkaz alanına saygı duyarlar aynı Japonların Hiroşimadaki yok edilen alana saygı duydukları gibi.

 

Uzay Antlaşmasını bir daha böyle büyük bir yıkım yaşanmasın diye yapmış olmalılar! 1945 yılında abd , hiroşima ve nagazakiye atom bombası attığında, eski felaketleri hatırlayıp,tedbir almaya geldiler. Çünkü,yıkım silahları ve negatif enerjiler şerlileri besliyordu...Kulbak Bilge kitabındaki ; ateşten,yıkımdan beslenen cinneti hatırlayın.

 

 -Bir antlaşma.

-doğasının gereği şer ile bu antlaşmayı bozmak isteyenler.

-Her Anı muhafaza eden Allah'ın ; yerlerdeki göklerdeki Türk Muhafızları...

 

 

O Kutlu Muhafızlara selam olsun.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere Allaha ısmarladık.

Hamdi Cenk Düzgit
Bu haber 6,053 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,140 µs