En Sıcak Konular

Iropıyon Mu?

17 Eylül 2019 08:44 tsi
Iropıyon Mu? Iropıyon Mu?

 Oktan Keleş Tengri'nin Türk'ü Kitabında Iropıyon'u Yazmıştı?

 

 

 

Teksas'ta çocuklara ve kedilere saldıran gizemli bir insansı yaratık “görüldü”


Gece yarısı gök gürültülü sağanak esnasında şahit olduğu şeyi kocaman bir maymun olarak tanımlayan kadın, “korkudan donup kaldığını” söyledi

Teksas sokaklarında gizemli bir yaratık dolaşıyor. Dehşet içindeki bazı tanıkların maymun, bazılarının şempanze, polisinse "her şey olabilir" diye tanımladığı yaratık sebebiyle bölgedeki endişe artıyor.

İddialara göre tanımlanamayan insansı yaratık Santa Fe şehrinde defalarca görüldü. Bir tanık canavarı kedi kapmaya çalışırken gördüğünü öne sürdü.

Konu hakkında ilk kez pazartesi gününün erken saatlerinde alarm verildi. Patricia de la Mora adlı bir kadın polisi arayarak şehrin güney batısındaki 24. Cadde'yle East Bellaire Caddesi'nin kesişiminde kargaşaya neden olan bir tür primat gördüğünü söyledi.

De la Mora, gece yarısı gök gürültüsü ve şimşek yüzünden uyandı. Sokaktan "tuhaf sesler" duyarak eşinden camdan bakmasını istedi. Daha sonra yataktan çıkıp perdeleri açan kadın "korkudan donup kaldı".

ABD haber kanalı KVUE'ye konuşan kadın, “Pencereden dışarı baktım ve orada olduğunu gördüm. Bir maymundu, büyük bir maymun" dedi.

Telefonunu almak için vakit bulamadığını, gördükleri karşısında sersemlemiş bir halde yatak odasının camında beklediğini söyleyen De la Mora sözlerini şöyle sürdürdü:


Bir şey bulmaya çalıştı. Oraya buraya bakıp durdu. Sonra ben de perdeyi kapadım. Beni görmesini istemedim.

Polis geldiğindeyse yaratık ortadan kaybolmuştu ve bir saatlik aramaya rağmen görüldüğü iddia edilen hayvanın tüm izleri de uçup gitmişti.

Ancak ortalığı karıştıran esrarengiz yaratık kısa süre sonra tekrar saldırdı.

Polis olayın ertesi günü şehrin aynı bölgesinde bir başka kadından benzer bir ihbar daha aldı. Kadın yaratıktan saklanmak için arabasında 20 dakika geçirdiğini iddia ediyordu.

Yerel haber istasyonu KHOU-TV, kadının Facebook'ta yazdıklarını alıntıladı:


Az önce e-posta’larımı kontrol ederken bir maymun bana saldırmaya çalıştı. Son 20 dakikayı arabamda geçirdim.

Polis bahsi geçen maymunun varlığını kanıtlayacak fiziksel deliller için yeniden beyhude bir arama başlattı.

Daha sonra bölgedeki başka sakinler de sosyal medyada maymun gördüklerine dair paylaşımlarda bulundu. Bir kişi yaratığın kedilerini kapıp kaçmaya çalıştığını iddia ederken başkası da bir çocuğun "saldırıya uğradığını" söyledi.


Polis hiçbir bilginin teyit edilemediğini söylerken doğruluk ihtimallerinin bulunduğunu da reddetmedi.

Birçok muhabir bölgeye gönderildi.

Fox News, “Yetkili primat ekipleri şu anda Santa Fe bölgesinde” diye bildirdi.

Fox'un bölgedeki muhabiri Natalie Hee izleyicilere, “Kolluk kuvvetleri aslında bölgede drone uçuruyor ancak bize gelen bilgilere göre herhangi bir maymun tespit edilmedi" diye anlattı.

Bölgedeki hayvan kontrolüyle ilgilenen Bayou Hayvan Servisi, iddiaların doğruluğunu destekleyecek hiçbir kanıt öne süremedi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:


Elimizde akla yatkın görünen iki ihbar var. Ancak herhangi bir makamda herhangi görsel bir kanıt bulunmuyor. Fotoğraf yok. Video Yok. Aksi onaylanmadıkça, bölgedeki sakinlerin güvenliği için ciddi bir vaka olduğunu varsaymaya devam edeceğiz.

Hayvan servisi ayrıca vatandaşlar yaratıkla karşılaşırlarsa nasıl tepki vermeleri gerektiğini anlatan bir liste yayımladı:

- Bahsi geçen başıboş maymunla karşılaşırsanız yaklaşmayın, onu kovalamayın veya yakalamaya çalışmayın.

- Bir fotoğraf çekin ve en kısa sürede hayvan kontrolünü çağırın. Fotoğraf onun ne tür bir maymun olduğunu tespit etmemize yarayacak. Bu maymunun türünü bilmek, sakinleştirmemiz gerektiği durumlarda onun sağlığını korumamıza da yardım edecek.

- Maymunu aramaya gitmeyin. Bu hayvanı aramaya çıkan her bir kişi yaralanma riskini artırıyor.

- Primatlarla baş etmekte uzman ekip şu anda bölgede ve hayvanı bulmamıza yardım ediyor. Çalışmalarımızı bölmeyin. Yardım etmeye çalışmayın. Profesyonel çalışıyor ve ne yaptıklarını biliyorlar.

- Lütfen hayvan kontrolü veya polisleri şahsen doğrulayamadığınız yanlış ihbarlarla çağırmayın. Bu yetkililer için de hayvan için de yardımcı olmayacaktır.

Polis sözcüsü Greg Boody de yaptığı açıklamada, “Maymun olmadığını söylemiyorum. Hatta başıboş bir maymun olduğuna eminim. Burada her şey mümkün” dedi.
https://www.independentturkish.com/node/70111/ya%C5%9Fam/teksasta-%C3%A7ocuklara-ve-kedilere-sald%C4%B1ran-gizemli-bir-insans%C4%B1-yarat%C4%B1k-%E2%80%9Cg%C3%B6r%C3%BCld%C3%BC%E2%80%9DBu haber 7,045 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,418 µs