En Sıcak Konular

Tengri’nin Türk’ü Üzerine

29 Ağustos 2019 10:18 tsi
Tengri’nin Türk’ü Üzerine Tengri’nin Türk’ü Üzerine

Tengri’nin Türk’ü Üzerine

Esirgeyen ve bağışlayan “O”

Böylesine güzel bir kitabı Türk Dünyasına sonra da insanlığa hediye eden Deruni Babama selam olsun. Bu yola inciler bulabilmek ümidiyle ve duasıyla koyuldum…

Sultan Baba bir sohbetinde, gelecekten ziyade geçmişimiz üzerine tefekkür etmemizi istemişti. Bizler Yüce Allah’ın ‘Ben sizin Rabbiniz değil miyim?’ sorusuna muhatap alınacak ve cevap verecek kadar yakındık. İşte bu kitap, geçmişimizdeki bu yakınlığı anlayabilmek için inanılmaz bir fırsat.

Okyay 7 gün 7 gece sırrını öğrenmek üzere Ötüken’den, sevdiğinden ayrıldı…Bir SABİKUN olarak.7 gün gündüz sırrını öğrendi. AD aldı. OKYAY KAĞAN oldu.7 gece sırrının izinde şimdi. Ayuk Ata ne demişti: “Seni ya obana ozan ya yurduna bilge ya da bir kağana danışman yaparlar ya da kağan. “Buna Okyay karar veremezdi. Ulular istedi, tek tek oldu… Okyay, Ötüken’den ayrılan bizler, yurdumuzdan ayrı gayrı öksüz, görevli değil miyiz?

Okyay’ın Tan Ormanlarında tanıdığı OMG’lar ve Ong’lar bana yüzüklerin Efendisinden tanıdığımız ve filmde, varlıkların en arif olanları olarak tanıtılan Elf’leri anımsattı. Yine bir sohbette günümüzde nasıl teknolojide ilkel olan ya da ileri olan kavimler varsa diğer gezegenlerin bir kısmında da durumun böyle olduğunu anlıyoruz.
Kuran’ı Kerim’de haddini aşan kavimlerin kendi sonunu getirdiği örnekler var. Bu kavimlerin sadece dünyada değil diğer gezegenlerde yaşadığını ve kendi helaklarını getirdikleri bir gerçek. Bazı gezegenlerde yaşam olmamasının sebebi bu olabilir. (Körmez taraftarları binengeçleriyle gelip kendilerini Tanrı ilan ettiler(syf 53). Kopuz Ata 3 yazı dizisinde okuduğumuz gibi lazer çağı zirkon çağları var.

İki vadiyi ayıran uçurumun, Dünya ile Göksoyluların bulunduğu gezegen arasındaki gidiş yolu olduğu düşüncesindeyim. Od Ata suretinden bahsedilmesi ise; Dünya’dan diğer gezegene gidişte Od Ata’dan edinilen bilgiler sayesinde mümkün olabiliyor. Kopuz Ata serisinde, Od Ata’nın baş kısmından yüz kısmının çıktığı, yüze tutulduğunda bilgi transferi sağlaması sayesinde Göksoylulara ulaşma bilgisi gerçekleşiyor.

Manevi derecelerle varılan yerlerden biri Kristal Otağ. Buradaki teknoloji şerlilerin kullandığı teknolojiden üstün. Gor kayalıkları boyutlar arası geçişlerde geçilmesi gereken bir yer, sırat köprüsü gibi.

İt Barak soyuna gelince, bu yaz okuduğum Türk tarihi ile alakalı bir kitapta Kuman Türklerinin ilk eşlerinin ve yasal çocuklarının Türk anneden doğanlar olduğu bilgisi. Türk anne yerde o dönemlerde bozulan soyun temizliği için böylesi bir kast sistemine ihtiyaç duyulmuş gibi. Kopuz Ata serisinde bahsedildiği gibi Cumartesi yasağını çiğneyen şehir halkı ile it barakların aynı insanlar olduğu kanaatindeyim. Bu arada insanoğlu büyük bir açgözlülükle yeri kaz(dırılı)ıyor. Şerliler altını başka gezegenlere taşıyor. Körmez yapacağı teknolojide altını mı kullanıyor? Ya da altının insana sağlayacağı yararı mı engelliyor?(Bu yarar maddi değil insan beyni, sağlığı ya da kullanacağı önemli bir durum için olabilir.)

Ötüken’i Dünyada arama dünyanda ara. Okyay o çağda mıncırıkla bu çağda başka bir aletle bunları yaşadığına göre, kendi hayatlarımızda Ötüken’in yansımasına inanılmaz bir vurgu. Bizler Türklüğe hizmetin neresindeyiz? İyilik duvarını yapanlardan mı yoksa yıkanlardan mıyız?

Kadının Ay, erkeğin Güneşi temsili, Türk ve Türk mitlerinden etkilenen diğer milletlerin kültüründe bulunur. Kral güneşi Kraliçe ayı temsil eder. Bu amansız mücadele kâinatta her şeyin zıttıyla var olacağının güzel bir göstergesidir. Her şey zıttı ile güzeldir, böylece ikisinin de kıymeti anlaşılır.

Artık biliyoruz ki her çağda Ötükenliler var ve her daim şerle mücadele halindeler. Zaman çarkına giren Ötükenliler başka çağlarda başka isimlerle ama aynı misyonla bu kutlu yolda yürümekteler.

Allah’ın yarattığı hiçbir şey yok olmayacağı gibi yaratılan insanlar, canlı cansız her şey, çağlar zamansızlık ve mekansızlık da kendi yerlerindeler.

İlkel gördüğümüz teknolojiler gerçekten ilkel mi? Teknolojinin sıfırlandığı anlarda onlara ihtiyaç duyuyoruz.

Kadim Türk ordusunun başındaki manevi komutanın İlhami abi olduğunu görmek inanılmaz bir güven ve mutluluk verdi. En başta Ona, Sultan babamıza ve isimsiz tüm kahramanlara selam olsun. Şerliler doğru yolda değiller ki töreye anlaşmalara uysunlar. Bu arada sokak hayvanlarına ne kadar çok şey borçlu olduğumuzu şer uzaylılarla yaşadıklarımızdan anlıyoruz.

Bir kez daha gördük ki Türk demek Tengri’nin yanında olan demek! Bu sebeple Türk yeryüzünden kaldırılmak isteniyor ki, sıfırladıkları hafızalara kendi şer bilgilerini yerleştirsinler. Sultan babanın ilk kitaplarından bu yana anlıyoruz ki çöpçüsünden generaline, bu yolda herkes görevli ve canını vermeye hazır. Allah hepsinden razı olsun.

2000 yıllık Türk’ün ilk kırmızı kitabı açıklandı. Bu yepyeni bir çağa başladığımızı işaret ediyor. Türk’ün egemen olduğu çağ.

Okyay ile Ilduz Ece’nin aşkı tüm asırlara güzel bir emsal değil mi? Her çağda birbirini seven, sabreden bekleyen bir çift. Tengri’ye ulaşmak için AŞK bir vasıta. Okyay Kağan bu aşkla Allah’a mı ulaşıyor?

Sanırım öyle Ötüken’de Tengri Dağı’nda aşklar sevenlerin gözyaşları ile sulanır. Onun için kökleri sağlamdır.

En doğrusunu “O” bilir.

Tefekkürümü burada tamamlarken herkesi sevgiyle kucaklıyorum. Ötüken’de var olabilmek duasıyla

ECE AKDOĞANBu haber 3,722 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,096 µs