En Sıcak Konular

Tengri'nin Türk'ü Hakkında

20 Ağustos 2019 09:05 tsi
Tengri'nin Türk'ü Hakkında Tengri'nin Türk'ü Hakkında

Bismillahirrahmanirrahim.

Allah'ın selam hepinizin üzerine olsun.

Böyle bir seri bize sunduğu için Sultan babamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah Ondan, tüm Eren babalardan ve tüm Kalperenlerden razı olsun. 

Sultanımızın tüm eserlerini okudum.Hepsi ayrı ayrı tefekkür konusu belki binlerce sayfa sürer yazmak. Başta Sultanımız ve Erol abimiz olmak üzere tüm  okuyuculardan yazacağım ve düşündüğüm yanlışlar için şimdiden özür dilerim.Haklarınızı helal ediniz.Tesadüf mü desem bilemedim yazıya başlamadan tarihe ve saate bir göz attım 19.08.2019 gece 00:16 idi.Tüm Onatılara selam olsun.Eserin kapağı bile ayrı bir tefekkür konusu Ok-Uz ataya selam olsun.

Eserin ilk bölümünde Sultanımız bizlere Tengir,Baş Yalvaç ve Yalvaç kavramlarını açıklıyor.Tüm hayvanların Ötüken için yaşıyor olması beni derin düşüncelere itti.

Biz insanlar ne için yaşıyorduk bunun cevabını hep arayıp durduk.Öyle ya biz hayvanlardan üstün olmak istiyorsak Tengri'ye ulaşmak için yaşamalıydık bunun yolu da Ötükenden geçiyor olmalı.Baş Körmez (Görsay)'ın ilk ihanetini ve nasıl Körmez olduğunu öğreniyoruz ilerleyen sayfalarda.Ulu Ataları ve Ulu Ataların meleklerden üstün olduklarını öğreniyoruz. İlk yaratılan hayat kaynağının 4 yapraklı hayat ağacı olduğunu öreniyoruz.(burada aklıma Ulu Ataların da hayat ağacından yaratılmış olması düşüncesi geldi).Türk Ata'nın emanet aldığı tohumu Ötükende dikmesi ve ulu bir ağaç meydana gelmesi Türk Atanın mezarının bu ulu ağacın altında olması bana Türk Atanın mezarının Ötüken'de olduğu fikrini sundu. Okyay'ın hikayesi gerçekten çok hüzünlü.Allah ondan razı olsun. Ona çok şey borçluyuz. Omg'ları ve Ong'ları tanıyoruz.(burası da bana yüzüklerin efendisi filmini hatırlattı.Öyle ya bizim yaşayan gerçeklerimizden neler çalmadılar ki).İnsanların sapkınlık sonucu Aymunlarla çiftleşmesinden meydana gelen ırkları(yaban adamları)tanıyoruz.İnsanlığı nasıl felakete sürüklediklerini Baş Körmezin oyunlarına şahit oluyoruz.Su şehri gökteki şerliler tarafından yeryüzünde kurulan şehrin Amerika kıtası olabileceğini düşündüm.(Amerika kıtası da talan edilmişti.)

Türk'ün Kırmızı Kitabı Kantun(Kadın) ve Kantur(Erkek)kavramları oldukça düşündürücü.(hala kadınlarla erkekler birbirlerini tam olarak anlayamıyorlar.bunu zaten uzun zamandır düşünüyordum hikmeti buymuş demek ki).GDO ve Yapay Zeka(zürriyetlerinden söz alınmayanlar) tehlikesi her çağda insanlığın başına bela olmuş belli ki. Hitler'in şerlilerle iş birliği yaptığı onlardan teknoloji(sınırlı) aldıklarını öğreniyoruz. İçimizi rahatlatan bir şey var ki dış uzaydan gelecek olanlardan (GÖK-TÜRKLER)şerlilerin korkuyor olması.Adem beyin İropiyonla ırkıyla(çağ delici şerli)olan savaşı gözlerimizi doldurdu.ALLAH ondan razı olsun.Her çağda insanlığın hizmetine koşuyor ölüm korkusu olmadan sanki hiç ölmeyecekmiş gibi(öyle ya Türk ölümden korkmaz, ölmeden ölenler ölümden korkar mı hiç).Ok-yay pusatı Okyay'ın üzerine ne de güzel yakışmış. Tengri Türk'ü,Türk Ordusunu,Türk Milletini korusun.Belli ki Türk ve Ordusu her çağda her an Baş körmez ve avanesiyle savaşa hazır beklemekte.Tek Tengri bizleri Türk Ordusuna bir nefer kılsın tek dileğim budur.

Ali KÜÇÜK


Bu haber 1,415 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.





  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,638 µs