En Sıcak Konular

Tengri'nin Türk'ü Üzerine

16 Ağustos 2019 11:22 tsi
Tengri'nin Türk'ü Üzerine Tengri'nin Türk'ü Üzerine

Selam Okyay kağanıma sultanıma, eren babalara tüm koldaşlarıma ve bizleri ilgi ile takip eden gönüldaşlarıma olsun.

Bismillah...

Türk ve Tengri bilgisi ile ve Körmez ile aramızın açıldığı o anlar daha önce sitemizde yayınlanmış idi.

Türk’ün ant dairesel vizyonu ve misyonu ile Türk olarak kendimizi hissetmemizin ulu duygularını keşfettik. Aslında kaynağa yakınlığın beraberinde tehlikeleri de getirdiğini o yerlerin bilgisini hazım edemeyenlerin tard edildiğini Körmez durumuna düştüğünü hem zahirde hem batında gösterdi sultan baba.

Her satırı bir kitap her sahifesi için belki onlarca Çalıştay yapılabilecek bilgileri bizler de hazım etmek de zorlanıyoruz. inşALLAH daha iyi anlamak nasip olur.

Bir meczubun rüyası ile başlayan bu serüvene başladığımda böyle bir bilgi deryasına yuvarlanacağımı sezmiştim. Ancak Kulbak Bilge’den sonra Kopuz Ata Kambala ve Tengri’nin Türk’ü sezgilerimin çok ötesinde hakikatler şelalesi gibi sardı etrafımı. Dost eli tuttu elimi, zahir yok oldu. Görünen hep O derlerdi anladık elhamdülillah.

Başı yok ki sonu olsun derlerdi, gördük elhamdülillah. Sultan babanın gönlü bir ant dairesi; bizi gezdiriyor diyarlarında, kendi geziyor aslında kendinde bize de tattırıyor şerbetinden gereğince. Çağlar kendi için de devran eder her çağ bir küçük devran, hepsinde gezenler büyük devrana dalmış bilgeler ulu kişiler Türkler.

Türk bir ırk olmanın ötesinde ant dairesinde Allah’ın iş gören yardımcıları, nizam verenler, soy başlatanlar, soy bitirenler gemiyi delenler Musa’ya yoldaş olanlar Muhammedî bilenler Ali’yi anlayanlar. Bu ant dairesinde hedef elif olmak ya diğer ant dairelerinde. Allah’a isteseniz de şirk koşamazsınız derdi sultan babam defalarca gösterdi ki koşulamaz. Bildim dediğin ne kadar ki bu bilgi ile oldum dersin daha iyisini yaparım dersin ey nefis. Ey körmezin kulları uyanın açın gözünüzdeki bağları, çözün kulaklarınızdaki perdeleri körmez sizi sahte vaadler ile aldatmakta.

Kuran bir sivrisineği örnek gösterir, asayı kemiren bir kurt alemlere kapı açar. O delikten hangi ışığın tayfı sızar, kurtun çıkardığı ses hangi şerleri bağlar. Fıtratı dışında yaşama zorlanan biz şehir insanları hangi sesler ile ışıklar ile renkler ile büyülenmişiz. İçimizdeki köy ve dağ özlemi nerden geliyor? Ötüken’i özlüyor arıyoruz içimiz orada olmak istiyor, bu şehir hapishane gibi her şeye ulaşabiliyoruz zahiren ama tatsız renksiz kokusuz geliyor. GDO ile zehirlenmiş yiyecekler neslimizi mahvediyorlar, biz kıramıyoruz kabımızı, sisteme yenik düşüyoruz. Hala debeleniyoruz ve batıyoruz. Kadim bilgeler, yola ışık tutsa da yola gidecek cesareti bulamıyoruz kendimizde. Şeytan süslü göstermiş bize bu yerleri, oyunda olduğumuzu göremiyoruz.

Biz de mağaramıza çekilip bir yol bulmalıyız Ötüken’e. Yol çetin, düşman her yerden saldırıyor. Sistem labirenti karmaşık. Bir yol var, bir mağara var bir de yol gösterici var. Bir kendine çeken var, bir gidilecek yer var. Cesaret ile gir içeri. Demirci üzerine sıçrayan ateşleri dost bil, al çekici vur örse. Vurduğunun aynı cevherden olduğunu bil. Ateş, su, hava, toprak hepsi sendedir. Sendedir kainatın yapı taşları, sendedir temir. “Biz her canlıyı sudan yarattık” der yaratanların en güzeli. Su, taş (toprak) su taşı. Canlı hayatı başlatmaya yarayan Tengri buyruğu ile uzayda yağmur yağdıran gezegene hayat veren suyu oluşturan kudretli bir mekanizmaya güç veren bir taş mı  acaba? Su, toprak, hava, ateş ile yoğrulmuş insan ve onun doğası. Gittiği yere de götürmek ister tabiatını yeni hayatlar kurmak için.

Bu gdo meselesi acaba aymun denen nesli geri getirmek için de olabilir mi diye bir soru geldi aklıma. İnsanlara bakıyorum, insan olmanın getirdiği erdemlerden uzak; çok çabuk kızan ve öldüren aklını mukayese yeteneğini kaybetme noktasında her an yalan söyleyebilen her an şehvetten azabilen kendi menfaati için diğerini ezen gücü eline geçirdi mi zulüm eden değişik bir mahlukata doğru evriliyorlar. Körmez sanki Türk ATA’ların başlattığı gelişen insan neslini gdo ile durdurup tersine bir evrim yapıyor gibi.

Tengri’nin Türk’ünde bir siyah araba var. Yıllar evvel bir rüya görmüştüm aynı araba idi. Sultan babama anlatım. Hatırlayacaksınız hepiniz dedi. inşALLAH hatırlamak Ötüken’de var olmak nasip olur bizlere.

Bazı diziler var; DARK, STRENGER THINKS burada da çağlar meselesi ve karanlık yer gibi konular işlenmiş. Tabii ki körmezin üfürük bilgisi ile. Yine de izlenmesi iyi oluyor, hayal etmek için yazılanları.

GÖKTÜRKLER bilge soyumuz. Yine geldiler biz amcaoğullarına yardıma. Kara yerden ve AY’dan sırları ile. Göktürkler ile Yertürkler birleşti düşmana şans kalmadı galibiyet  için .

KAM-BALA’lar, erenler,  Göktürkler an’da birleşir. Bir ATATÜRK’ün ardınca yol tutar yanlarında kurtları olduğu halde. Vurdu mu kopuza Kulbak Bilgem şahlanır Türk’ün oğlu. Yalnız bu dünyada değil ant dairesinde de hakim olmak ister TÜRK. Tengri muradıdır bu olmuştur olacağın içinde.

Boşuna değil Türk’ün ordusu ile bu uğraş.784000 kişilik ordu 280000’e düşürüldü. Ordu millet bilgisi olan askerlik paralı hale getirildi. Bu geçici değişiklikler ile başarılı olacaklarını sananlar var. Bilmedikleri Türk’ün geninde var ordu askerlik bilgisi. İlk orduyu kuran gereğince her zaman da ordusunu kurar. Rütbesiz namsız şansız görevde olan bu ülkenin çocuklarına selam olsun.

“Biz filmin sonunu gördük, merak etmeyin sonu güzel” derdi Sultan babam. Bu çağda da körmezleri ilk alt edişi değil besbelli. Biraz sıkıntılı olacak ama güzel olacak. Dünya da aranmayan DÜNYAN'DA aranan iç dünyamızı güzelleştirelim, iyilik yapalım titreşimleri bizlere uygun müzikler dinlemeye gayret edelim.

BİLGE OKYAY ÖTÜKENDEKİ KIRK KEMERLİ BAHÇESİNDEN SEYREDİYORDU ANILARINI GÖK KURDUYLA.ÖNÜNDE CAN BULMUŞTU MAZİ.

“OLAN OLMUŞTUR OLACAK OLAN OLMUŞUN İÇİNDE.”

Sevgi saygı ve hürmetlerimi sunarım.

BÖRÜBAY/DEDE...Bu haber 3,547 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Derviş Ozan Tüyap'ta

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,393 µs