En Sıcak Konular

Su Taşı Üzerine Tefekkür

11 Ağustos 2019 07:20 tsi
 Su Taşı Üzerine Tefekkür Su Taşı Üzerine Tefekkür

 Su Taşı Üzerine Tefekkür

Her öz aynı gibi gözükse de suyun özü farklı değerdedir. En küçük yapı birimi quark dedikleri atom altı parçacığına insanın ruhu değer biçti. İnsanın ruhu ta kalu bela da biçtiği bu değeri bu gün yaradılışta suda içinde canlandırıyor. O yüzden kendine has ruhunda nurundan yaradılmış. İşlenmesi de ruhundan gelen fizikten bu güne işlemsel mantık sınırıyla işleniyor. Sınırlar ruhtan gelen ya sınırlama veya açıklık gücüyle belirleniyor. Ancak her şeyi ruh sınırlamıyor. Hatta bazen ruhun imkan fazlalığı bile bir anlamda sınırlama kapsamına girebiliyor. İnsan sınırsız gücünü sınırlı ilimle sınırlar. Bu bir bakımdan böyle.. Daha çok farklı durumlarda düşünebilecekler bunu düşünür inş Allah.. Bu ruhun yönergesidir. Bir de ruhun kendisi var. Ruh kapısı açıklığı insandan insan değişiyor. Ruhun kendisi ise bu ilmin en derinliğinde insana en bağlanmış olan tarafıyla en uzak tarafının aslında insanda harmanlanması bunun bir yaradılış yaklaşımı olarak cereyan ettiği tüm bireylerden ayrı olmanla tüm bireylerle bir olmanın hem en yakın hem en uzak olduğu andır. İnsan ruhu görünür işlerde görünür cevherlere dolanır ve bu dolanma onu ruhun kendisinin aslında ruhun imkan çeşitliliklerinin en maddi zahiri görünümü olduğunu anlatır. Bu maddiden kasıt aslında batını en geniş olandır. Dua ruhtan yaradılandır. İnsan ilmen yaşayandır. Ruhunu halk genişletendir. İşte insan ruhu hayatın ta kendisidir.  Yaşamın hayatla bağlantılarından birisi duadır. Bağlantılar ruhtan yaradılmayla beraber hakikattir ve ruhtandır..


Su taşı elimizden gelen gönlümüzden taşan doğanın elimizden gelmeyen tabiat arzusuyla bütünleştiği bütünleşme ötesi yeni özel ve bu bütünleşmeyle ruhani sesin tabiat ötesi yeni bir kaynağıdır. İçinde ki tabiatı keşfetmekle başla.. Başka tabiatları gör.. Onlarda ki deryayla beslen.. Ve kendine has tabiatı elde olan ve olmayanla harmanla.. Ancak bu paragrafın ilk cümlesinde ki tefekkür hayal edilemeyecek manalara açıldığını sanıyorum.. Ayrıda incelenmeli..

 Tabiat tabiat ötesinden kaynaklanıyor. Bu tabiat ötesi de su taşında canlanmış. Tan ormanları da tabiatın tabiatıdır. Tan ormanı ötesi ise su taşı.. Su taşı şehitlerin bile ulaşmak istediği menbağ olsa gerek.. Hangi şehit hangi değeri biçti de ona onda su taşını buldu.. Herkesin su taşı esası değil. Dövdüğün demirde ara su taşını demirci.. Acaba demirini su taşından mı su taşında mı dövdün.. Sen su taşını hak edecek dünya kurdun mu ? Acaba kurtçuk Tengri’nin Türkünde anlatıldığı gibi kılıcını döverken bir parça deldiği yerden mi edindi su taşı sırrını.. Yoksa onun bile sırrını özel onunda içinde ki kırmızı kitapta mı aramalılar. Belki de insan içi olmayan sırrı sonsuzlukta var ediyor. Gönlünü kızıla boya ki su taşından bakasın. Su taşı içinden bakılarak gönül güzelliğiyle yazılan ormanları kopyalamaya götüren sırlı harita gibi bilgi çözümü senin yönergelerine ipucu veren bir teknoloji belki de kim bilir. İnsan o tabiat kopya sırrını içinde var eden kurgusunun kendisidir. Demir dövmek sonsuzluğa açılan bitmeyen oluş uygulamadır. Uygulama der isen aslında uygun olmadı. Gönül sunmasıdır kainatın her cevherine seslenişlerle ol diyen sesinde seslenmeyle.. Oluşturma tasarlama cevherleri de bu seslerin bir parçasıdır ve ona gider zaten.. Demir dövmek gönlünü sunmaktır gönlün aktığı kainata. Hakkı söyler bu sunuşlar.. Hakk ölçüde uygulanışta ki aşkla parlar. Coşkusu adalet coşkusunda ki güneş huzur ve parlayışlardır. Demirci de ölçü ilim uygulanış vs malzemeler ve teknikler bitmez. Su taşının sırrında su sözü de olsa gerek.. Ağaç suyla beslenir ağaca söz söyle ama ağaçtan suyla kan çeken ruhunu besle.. Öyle bir yaz ki adaleti adalet taşı su taşından dem vursun. Yazılanlarla söylenilenleri bir kefede kullan demirden bir su taşının ölçüsünü meydana çıkar.. Taşların aşklarıyla tabiatta ki adaleti yaradan canlı düzenine dem vurur iken kimya silahında ki öz güveni Tengri bütünlüğüyle teraziden çık ölçüyü yeni düzende ki dünyana ilet.. Bu artık başka bir aşkın hayal ve kurgusu olsun.. İnsanın bittiği ölçüde nasıl bir farklı bakış ve adalet kavramından çıkış var. Aslında adalet anlayış ve görünümlerinden çıkıyorsun bu ölçüde.. Bu şekil bir hayatını tüm varlığınla adaman su taşına Tengri’nin Türk’ünü anlamana yardımcı olacak yeni dünyanı kurar. Dünyalar bitmez tabi.. Ağaçtan yerin altı su taşı.. Su yerin altına da gidiyor. Bitmez su taşı sonsuz hakikatin en değerli buluşlarıyla gönül buluşmanı birleştirmenle bulunur. Bu buluşlar buldurur. En değerli su taşı eğer böyleyse senin sahip olduğundur. İçinde bulunandır. O su taşı da için için gerekli..

Belki de bizden asıl istenen Okyay'dan yansıyandır. Bu yazdıklarımın hepsi ne bulursan Okyay sırrından Okuz Kağan sırrından bir yansımadır.O yüzden Okyay Kağan ve Okuz Kağan hayatları anlatılır bu kitapta.. Onların anlatım ruhuyla bul anlat diyen..Onların çağlarını yüreklerini bul incele diye.. Doğrular Allah'tan yanlışlar benden.. Hatalarımız affola..

Abdulkadir Volga Ayhan


Bu haber 3,638 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  12,048 µs