En Sıcak Konular

Tefekkür

9 Ağustos 2019 20:37 tsi
Tefekkür Tengri'nin Türk'ü üzerine

Düşüncelerimi fikir ve görüşlerimi anlatmaya  Bismillah diyerek başlıyorum.Sultan Babamızın bu eserini biz Kalperenler uzun zamandır bekliyorduk. Defalarca sorduğumuzda "az kaldı bitirmek üzereyim" diyordu. Bizler bu muhteşem bilgileri öğrenmek için sabırsızlanıyorduk. Sanki bu eseri derlemek toparlamak kolaymış gibi.

2 ya da 3 sene öncesiydi yine ben Kalperen Ocağında kalmıştım artık tesadüf mü denir ona yoksa nasip mi, Sultanımızın o günün akşamı İzmir'den İstanbul'a döneceğini öğrendik. Başkanımız Yener Bey; sultanımızın 1 saate kadar ocağa geleceğini söyledi. Bizlerde hemen nargile ve çay hazırlığı yaptık.Sultanımızı uzun zaman sonra görmenin heyecanı vardı hepimizde. Sultanımız ocağa geldi ve yanında çantası vardı. Hal hatır faslını geçtikten sonra yeni bir kitaba başladığını söyledi derken çantasından yazıya döktüğü o ilk 10 sayfayı çıkardı  gösterdi. O an Ocakta 7 -8 kişiydik.Başkanımız tek tek satırları okudu ve bizlerde hem dinliyor hem fotoğrafları inceliyorduk.

Gerçekten kendi adıma çok nasipliydim o gece. Bir ara sultanımız oğlum anlayabildin mi dedi bende bazı yerlerini anladım bazı yerlerini anlamadım dedim.Birkaç gün sonra zaten sitemizde (Onaltıyıldız)'da  yayınlandı.Defalarca okuyup inceledim ama aklım hep devamındaydı. Çok şükür artık kitap elimizde artık. Kitap 31.07.2019 günü geldi diğer bir şansımda kitaplarımı genelde kidegadan almamdı. 


Bu muhteşem eserde sultanımız sayesinde ilk yaratılmışlıktan bilgimiz oluyor ve Türklerin kim olduğunu daha iyi öğreniyorduk. Türk ismini Tengri'nin verdiğini hatta Türklerin nasıl Tengri'nin yanında olduğunu, töreye nasıl sahip çıktığını onun nizamına canı pahasına sahip çıktığını kitaptan öğrenmiş olduk. Türk Ordusunun nasıl kurulduğunu da yine aynı şekilde öğrendik. Bir de Tengri Buyruğu ile kurulan ilk ordunun Türk ordusu olduğunu ve  Ertuğ kelimesinin  Ordu anlamına gelmesi beni oldukça etkilemişti.

Hele birde Tengri Masası vardı gerçekten çok muhteşem yazarken bile heyecanlanıyorum .Tengri her yeri görür buraya bakar. Ötüken'deki gerçekleri  Okyay Kağanımız sayesinde öğreniyorduk. Türk'e neden düşman olduğunu daha iyi anlıyorduk baş körmezin. Yer Türkleri ile Göktürklerin işin ehilleri ile bir anlamda erenler ile sürekli temasta olduğunu gördük.Tire'de yaşanan olaylarda bendeniz de oradaydım yaşamayan bilemez. Hala şahsım adına idrak edemediğim çok şey var o geceden bildiğim tek şey galip gelmemiz. O yüzdendir ki yeryüzü ve gökyüzü TÜRK Ordusuz olmaz .Türk Milleti Orduna Sahip çık .

Selam olsun değerli manevi büyüklerimize Kalperenlere...


Ertuğrul ORDU 
Ötükende Kutalmış.

Bunları yazıya dökerken komando Marşı içime birden şöyle doğuverdi.

Korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri.
Yuva yaptık göklere baş döndüren yerlere.
Engel taşımaz aşarız yüce engin dağları.
El verir uzanırız mor siyah bulutlara.
Ben Türk Komandosyum düşmanı pars pençemle ezerim her yerde ben varım.
DÜNYADA 
AY'DA
GÜNEŞ SİSTEMİNDE 
SAMANYOLUN'DA
ANDROMEDA'DA 
UZAYDA 
EVRENDE
HER ZAMAN VE HER YERDE 
TENGRİ OKYAY KAĞAN VE KALPERENLERİNİ KORUSUN.


Bu haber 2,955 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,825 µs