En Sıcak Konular

Pence: Ay'a Bir Sonraki Gidişimiz Kalıcı Olacak

2 Ağustos 2019 13:51 tsi
Pence: Ay'a Bir Sonraki Gidişimiz Kalıcı Olacak Pence: Ay'a bir sonraki gidişimiz kalıcı olacak, yeni kaynaklar ve teknolojiler geliştireceğiz


Pence: Ay'a bir sonraki gidişimiz kalıcı olacak, yeni kaynaklar ve teknolojiler geliştireceğiz

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ülkesinin Ay'a astronot gönderme programına 'yüzde 100 bağlı olduğunu' açıkladı ve "Ziyarete değil, kalmaya ve yeni kaynaklar geliştirmeye gidiyoruz" dedi.


ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ülkesinin 2024 yılında Ay'a astronot gönderme konusundaki planlara 'yüzde 100 bağlı olduğunu' açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın NASA'nın mevcut stratejisine karşı olduğu iddialarını yalanlayan Pence, "Trump her zaman daha hızlı, ve daha ileri gitmek istiyor. Ve burada bulunan Buzz Aldrin ile Mike Collins gibi isimlere sorular sorarak ve görüşlerini alarak ilerliyor, başkan böyle çalışıyor" ifadelerini kullandı.

"Uzay programımız konusunda başkan yardımcısından daha sabırsız olan tek kişi başkanın kendisidir" diyen Pence ayrıca şunları söyledi:

"Başkan Trump, ABD'yi Mars'a astronot göndermek üzere geri dönülemez bir rotaya sokmak istiyor. Be hepimiz bunu yapmak için önce Amerikan toprağından havalanan ABD roketlerine ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Ve tam olarak, önümüzdeki seneyle birlikte uzaya ABD'den çıkacak astronotlarımız olacak."

Ay göreviyle ilgili de konuşan Pence, "Ardından bir varlık yaratacağımız Ay'a gideceğiz. Bu seferki gidişimiz daha büyük olacak, ziyaret için gitmeyeceğiz. Kalmayı planlıyoruz. Orada yeni kaynaklar, yeni metodlar ve yeni teknolojiler geliştireceğiz. Ondan sonraki görev ise Mars olacak" dedi.


https://tr.sputniknews.com/abd/201907241039751622-pence-aya-bir-sonraki-gidisimiz-kalici-olacak-yeni-kaynaklar-ve-teknolojiler-gelistirecegiz/Bu haber 2,909 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,524 µs