En Sıcak Konular

The Umbrella Academy

20 Şubat 2019 16:19 tsi
The Umbrella Academy Yeni Bir Şeytani Dizi

Yeni Bir Şeytani Dizi


 Son bir haftadır netflix platformunda yayınlanmaya başlayan The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi) adlı diziyi izledim. Dizinin ismi ilk başta aklıma Oktan hocamın kitaplarında anlattığı şemsiyeli kadını çağrıştırdı. İçeriği incelediğimde konun daha da derin yerlere değindiğini gördüm.

Dizi şöyle başlıyor: Dünyanın farklı yerlerinde 48 kadın bir gün içerisinde sebepsizce hamile kalıyor. Ve aynı gün içerisinde 48 çocuk doğuruyor. Bu çocukların 7 tanesinin yerini tespit eden Rus milyarder ailelerinden satın alıp yetiştiriyor. Doğan her çocuğun doğa üstü güçleri olduğunu fark ediyor. Her birine eğitim verip bir evde yetiştiriyor. Çocukların isimlerini sayılardan koyuyor. 1 numara, 2 numara gibi. İşin ilginç yanı ilk 1 numaranın sahnesi 1 numara büyümüş ve AY'da yaşamaya başlamış. Ay'da bir evi var. Dizideki çoğu sahnede göndermeler var. Ehil olanlar anlayacaktır. Değişik sahnelerden biri ise 5 numara adını verdiği diğer çocuk. Bu çocuk zamanda ve mekanda atlamalar yapabiliyor. Bir kafeye gidip kahve içerken bunu izleyen bir ekip baskın yapıyor ve onu yakalayıp götürmeye çalışıyor. Tabi doğaüstü güçleri olan 5 numara küçük bir çocuk fiziğinde olmasına rağmen bütün adamları vahşice öldürüyor. Asıl can alıcı nokta tam adamlara saldırdığı anda Istanbul Not Constantinapol adlı 1970'li yıllarda yazılmış bir parça çalmaya başlıyor. Amerika'da geçen bir dizide İstanbul'la ilgili bir parça olması direk bir gönderme anlamı taşıyor. Zaman zaman bu şeytanilerin böyle mesajlar gönderdiğini öğrenmiştik. Ama bu kadar aleni yapıldığını ilk defa gördüm. Gerçekten her sahnesinde ayrı bir mesaj taşıyan bir şeytani dizi.

Lost adlı dizide bunu yapmışlardı. Bu dizide son günlerde en popüler diziler arasına girdi. Ve tamamen Türkçe dublajlı yapılmış durumda. Bütün Kalperen dostlarıma ufak da olsa bir bilgi vermek istedim. Yanlışımız varsa af ola. Serdar YücelBu haber 5,758 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,962 µs