En Sıcak Konular

Üsküdar'daki Esentepe Cami yıkıldı

4 Ekim 2018 13:38 tsi
Üsküdar'daki Esentepe Cami yıkıldı Üsküdar Belediyesi, Kirazlıtepe'de bulunan Esentepe Cami'ni yıkmak için harekete geçti.


Üsküdar'daki Esentepe Cami yıkıldı İmam cemaati direnişe çağırdı

İSTANBUL Üsküdar'da ilginç bir yıkım olayı yaşandı. Üsküdar'daki Esentepe Cami için yıkım kararı alındı. İmam cemaati direnişe çağırınca belediye ekipleri camiyi yıkamadan geri döndü. Belediye ekipleri polis eşliğinde herkes uyurken gece yarısı cami yıktı.

İSTANBUL Üsküdar'daki Esentepe Cami, belediye ekipleri tarafından sabaha karşı yıkıldı. 4 yıl önce restorasyonu yapılan cami için dün yıkım kararı alınmış ancak cami imamının cemaati direnişe çağırmasıyla belediye ekipleri camiyi yıkamadan geri dönmüştü.

Sabaha karşı yeniden bölgeye gelen ekipler, TOMA'lar ve polis ekipleri eşliğinde tarihi camiyi yıktı. Belediye cami yıkımıyla ilgili şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

İstanbul’da Üsküdar Belediyesi ekipleri, Kirazlıtepe’de bulunan Esentepe Camii’ni yıkmak için dün sabah saatlerinde harekete geçti.


İMAM, CEMAATİ DİRENİŞE ÇAĞIRDI: İmam ise cami hoparlöründen mahalle halkını direnişe çağırdı. Mahallelinin cami önünde toplanmasıyla belediye ekipleri yıkım yapamadan geri döndü.


VATANDAŞLAR UYUYUNCA GECE DÖNDÜLER: Üsküdar Belediyesi’ne bağlı yıkım ekibi, dün gece saatlerinde Esentepe Cami’ni yıkmak için yeniden bölgeye geldi.İş makineleri gece yarısı caminin yıkımına başladı. Caminin yıkım görüntülerini CHP Milletvekili Mahmut Tanal yayımladı. Yıkım ekibine TOMA’lar ve çevik kuvvet ekiplerinin de eşlik ettiği görüldü.

YIKIMA TEPKİ GÖSTERENLERE GÖZALTI: Yıkıma tepki gösteren halka biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edilirken, 30'a yakın kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.Mahalledeki yıkıma tepki gösterip gözaltına alınanlar arasında Ankara katliamında hayatını kaybeden Selim Örs'ün kardeşi Yakup Örs’ün de olduğu öğrenildi.

VEKİLLER ALANA SOKULMADI: Mahalleye gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Hüda Kaya ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mahmut Tanal da yıkımın olduğu noktaya sokulmadı.

4 YIL ÖNCE RESTORE EDİLİP İBADETE AÇILMIŞTI: Bu sabah yıkılan Esentepe Camii, Üsküdar Belediyesi tarafından restore ettirilmiş ve 2014 yılıl Eylül ayında Başkan Hilmi Türkmen'in katıldığı törenle yeniden ibadete açılmıştı. Açılış töreninde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar'daki camilerimizin tefrişatıyla yakından ilgileniyoruz. Önümüzdeki günlerde camilerimizin lavabolarında, abdesthanelerinde, bir Üsküdarlıya yakışır pırıl pırıl tertemiz lavabolar inşa edeceğiz ve önce merkezdeki camilerden başlayacağız.” demişti. Cami çıkışında ise törene katılanlara, etli pilav, ayran ve tulumba tatlısı ikram edilmişti.

http://www.internethaber.com/uskudardaki-esentepe-cami-yikildi-imam-cemaati-direnise-cagirdi-1908456h.html

 https://odatv.com/akpli-belediye-camiyi-boyle-yikti-04101848.htmlBu haber 4,056 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,191 µs