En Sıcak Konular

Quantum Bilgisayarlar Meydan Okuma

11 Temmuz 2018 08:08 tsi
Quantum Bilgisayarlar Meydan Okuma Tefekkürler: Quantum Bilgisayarlar Meydan Okuma

QUANTUM BİLGİSAYARLAR MEYDAN OKUMA

Şeytan ve avaneleri ininiz birbirinize düşman olarak hitabından buyana ifsatlarına durmaksızın devam etmektedirler. Günümüz bilgi çağı olarak nitelendirilmektedir. Yani bilgiye sahip olmak ve onu kontrol etmek…Böylelikle yaratılışa hükmetme zannı…Çılgınca bir Quantum tabanlı bilgisayar geliştirme çılgınlığına giriştiler. İşte en son gelişme;

ABD'nin yeni süper bilgisayarı Summit'in (Zirve), bu alanda şu anda dünya lideri olan Çin'in Sunway TaihuLight bilgisayarından iki kattan daha fazla hızlı olduğu açıklandı.

Summit, saniyede 200 trilyon ya da 200 fetaflop hesaplama yapabiliyor. Şu ana dek dünyanın en güçlü bilgisayarı olan Sunway Taihulight süper bilgisayarının ise 93 petaflop işlem gücü vardır. Summit ilk olarak astrofizik, kanser araştırmaları ve sistem biyolojisi alanlarında kullanılacak.Tennessee eyaletindeki Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı'nda (ORLN) bulunan bilgisayar IBM ve NVidia'in ortaklığıyla geliştirildi.Süper bilgisayarlar, özel hesaplama yoğunluklu işler için tasarlanan ve onbinlerce işlemciden oluşan büyük ve pahalı sistemler.Summit'te 4.608 bilgisayar sunucusu ve 10 petabayt hafıza bulunuyor.

Görüleceği üzere sayılar, rakamlar, sonsuz işlem gücü vs…

 


SUMMİT….Zirve demek. İsimden de anlaşılacağı üzere yine bir iddia, yine bir meydan okuma…Bu haberi okurken hemen summit yazılışı dikkatimi çekti.Hiç bir detayı öylesine yapmaz bu köftehorlar burada da öyle yapmışlar sanki, ne dersiniz kurcalayalım mı? 

Baktığımda, yazı karakterleri bana İbrani alfabesini çağrıştırdı. Bu karakterleri ibrani harf karşılıklarına göre yazıp, çeviri programıyla bakınca,

 

 


Eğer tespitim doğru ise çıkan kelime oldukça manidar : HALKA…Yani çember , daire, ANT dairesi…Ant dairesindeki tüm çevrimi , iş ve oluşu kontrol altına alabilme iddiası.
Ayrıca zirve kelimesini de karıştırıp bakınca sözde asıl ulaşabilecekleri yer zannı da görülmekte : ZİRVE---- VEZİR  O’na şerik olabilme arzusu…..

Biz biliyoruz şükürler olsun O’nun hükmüne saltanatına hiç bir şey ortak olamaz, müdahale edemez.

Ankebeut-22: Siz yerde de, gökte de (Allah'ı) aciz bırakamazsınız. Sizin Allah'ın dışında veliniz yoktur, yardım edeniniz de yoktur.

Secde-5: İş ve oluşu gökten yere doğru çekip çevirir; sonra o O'na yükselip çıkar: Bir günde ki, süresi, sizin saymakta olduğunuz günlerden bin yıla denktir.

Secde-5 ayetinden de anlaşılacağı üzerine ilahi program yerin programcılarına 1000 katı bir ölçekle karşılık verecektir her ulaşılan aşamada. Nafile bir çaba olmaya mahkumdur şerlilerin ettikleri. Ama bu demek değildir ki gayretten uzak bir ataletle durup seyredeceğiz, bizlerde boş durmayıp misliyle karşılık verelim ki Rabbimiz de bizim çabamızı 1’e 10’luk mikyasla şereflendirsin. Hepinizi sevgi ve coşkuyla kucaklar, atabeyim kıymetli hocama hürmetlerimi arz ederim.

Orkun AKAR

Bu haber 5,560 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,227 µs