En Sıcak Konular

Ünlü Güvenlik Şirketinin Kurucusu John McAfee’ye Suikast Girişimi!

26 Haziran 2018 08:02 tsi
Ünlü Güvenlik Şirketinin Kurucusu John McAfee’ye Suikast Girişimi! Ünlü Güvenlik Şirketinin Kurucusu John McAfee’ye Suikast Girişimi!


Ünlü Güvenlik Şirketinin Kurucusu John McAfee’ye Suikast Girişimi!


McAfee güvenlik yazılımları şirketinin kurucusu ve yöneticisi, kripto para dünyasının en çok tanınan isimlerinden olan John McAfee, bir suikast girişimi atlattı. Hayata son anda tutunan McAfee, iki gün boyunca komada kaldığını açıkladı. 


Dünyanın en bilinen teknoloji yatırımcılarından olan, son yılların en tartışmalı buluşu kripto paraları sonuna kadar savunan John McAfee, uzun bir süredir yatırım tavsiyeleri de veriyordu. Mevcut popüler kripto para birimlerinin yanı sıra, piyasaya yeni giren ve henüz borsalarda listelenmeyen kripto paralar olan ICO’lar için de tavsiyeler veren McAfee, geçtiğimiz hafta ICO konusunda artık tavsiye vermeyeceğini iletmişti. 

Bu açıklamasının ardından ABD’nin Kuzey Karolina bölgesinde bir suikast girişimine maruz kalan McAfee, 22 Haziran’da getirildiği ve iki gün boyunca bilinçsiz şekilde gözetim altında tutulduğu Vidant Tıp Merkezi’nde kendisine geldiğini açıkladı.


“Üç günlük yokluğumdan dolayı özür dilerim ama iki gün boyunca Kuzey Carolina'daki Vidant Tıp Merkezi'nde bilinçsizdim ve yeni uyandım. Düşmanlarım, daha önce musallat olduğum bir şeyi yeniden ortaya çıkarttılar. Bununla birlikte, hayal edebileceğiniz herhangi bir kişiden daha zor ölürüm.Geri döndüm."

John McAfee, olması gerekenden daha çok kişiyi rahatsız ettiği teknoloji kariyeri boyunca ilk defa böyle bir durum yaşamadı. 2012 yılında kendisi bir kişinin ölümüyle suçlandı, Guetamala’da yakalandı ve bir süre hapis cezasına çarptırıldı. Kendisinin bölgedeki kartellerle ciddi sorunlar yaşadığı söyleniyordu. Hapishaneden çıktıktan sonra ciddi derecede korumalı bir yaşam geçirmeye devam etti.


Bu saldırı, kripto paralar konusundaki “Artık ICO tavsiyesi vermiyorum” açıklamasının hemen ardından geldi. Dolayısıyla konunun bu açıklamayla ilgili olduğunu düşünmek kolay, yine de McAfee’nin çılgın hayatındaki bir başka sorun da ortaya çıkmış olabilir.

Geçtiğimiz hafta McAfee’nin ICO’lar konusunda kararlarını etkileyen ABD’nin yetkili kurumu SEC, Ethereum ve Bitcoin’i bir menkul kıymet olarak nitelendiremeyeceğini açıklamıştı. ICO’ların yasadışı faaliyetler göstermek için bir araç olabileceğini söyleyen SEC, McAfee’nin tavsiye vermesini de istememişti. Yine de Bitcoin ve Ethereum hakkındaki açıklamalar, popüler kripto para birimlerine yatırım yapanların içini rahatlattı.
http://www.webtekno.com/unlu-guvenlik-sirketinin-kurucusu-john-mcafee-ye-suikast-girisimi-h48499.htmlBu haber 2,863 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,876 µs