En Sıcak Konular

Ray Kurzweil Yine Sahnede

18 Haziran 2018 09:37 tsi
Ray Kurzweil Yine Sahnede Ray Kurzweil Yine Sahnede

Ray Şeytanisini yine ilk kez Oktan Keleş deşifre etmişti:

 'En güvenilir insanların bizzat bu işlere, deneylere kendilerini kobay olarak kullandırtmasıyla "güvenilirliğin" arttırılması... Bu işin başındaki adam Ray (Raymond) Kurzweil'dir. Ray Kurzweil, Dünya Büyük Şeytanî Organizasyonu'nun 9'lar konseyi adayıdır. İlk 21 kişi arasında… Bilim dünyasının karanlık prenslerinden biri...   http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=33

  Ray Kurzweil Yine Sahnede:

 Google'da adını duyuran Ray Kurzweil, günde 150 adet hap içerek ölümsüz olmayı planlıyor. Kurzweil'in planı, ölümsüz olamasa bile ölümsüzlük bulunana kadar hayatta kalmayı başarmak.
 


70 yaşında olan Google mühendislik direktörü Kurzweil, ölümsüzlüğü bulmamıza çok yaklaştığımızı düşünüyor. Ünlü isim günde 150 hap alarak, vücudunun dinçliğini önümüzdeki 20-30 yıl boyunca korumaya devam etmeyi, böylece ölümsüzlük veya hayat süresi uzatan teknolojilere eriştiğimizde, hala hayatta olmayı bu teknolojilerden faydalanmayı istiyor.


Ölümsüzlüğe gidecek yolun nanoteknolojik devrimlerden geçtiğini düşünen Kurzweil, ölümsüzlüğe giden yolun iki önemli kilometre taşı olduğunu düşünüyor. Bunlardan ilki düzenli ve sağlıklı beslenmek ile egzersizden geçiyor. Bunlara ek olarak günümüzde üretilen faydalı ilaçları kullanarak, ilk aşamayı atlatabileceğimizi düşünüyor. İkinci kilometre taşı ise biyoteknolojik devrim neticesinde biyolojik yapımızı hastalıklardan uzak kalacak şekilde yeniden programlayacak teknolojiye erişmek.


Kurzweil'in kullandığı haplar pek çok işleve sahip. Kalp sağlığını korumaktan beyin sağlığı korumaya, göz sağlığını korumaktan cinsel gücünü korumaya kadar pek çok amaca yönelik haplar kullanıyor.


Peki bu hapların içerikleri nasıl?


Koenzim Q10 adı verilen ve vitamin benzeri bir madde olan, son zamanlarda popülaritesi de giderek artan antioksidan etkili bir madde haplarının içinde bulunuyor. Bunun dışında haplardan birinde metmorfin de yer alıyor. İnsülin direncine iyi geldiği belirtilen bu madde, Kurzweil'a göre yaşlanma önleyici ve kanser riski düşürücü özelliklere de sahip.


Bunlar dışında bir başka madde ise bebeklerin hücre zarında bulunan bir yağ molekülü olan ve deriyi daha yumuşak hale getirdiği düşünülen fosfatidilkolin. Kurzweil'a göre bu molekül, organların daha iyi çalışmasına da yardımcı oluyor. Tüm bu maddeler dışında ekstra olarak hormon takviyesi yaptığını da belirtiyor.
Tabii Kurzweil sadece haplara güvenmiyor, sağlıklı bir yaşam sürmeye ve yediklerine içtiklerine dikkat etmeye özen gösteriyor. En sağlıklı yiyecekleri alıyor, hep taze olarak tüketiyor.


Son olarak Kurzweil'in bu sonsuzluk reçetesinin, ona yılda yaklaşık 1 milyon dolara patladığını belirtelim. Bizler için pek uygulanabilir değil anlayacağınız.
http://www.webtekno.com/gunde-150-hap-icerek-olumsuz-olmayi-planlayan-unlu-google-yoneticisi-ray-kurzweil-h48098.htmlBu haber 5,508 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,634 µs