En Sıcak Konular

Barzani'yi Parlatanlar

17 Kasım 2017 06:10 tsi
Barzani'yi Parlatanlar Barzani'yi Parlatanlar

 Oktan Keleş 4 Ekim'de Barzani'yi parlatma sevdasında olanlar konusunda uyarmıştı:

 "Barzanici kanat, Türkiye’de ilişkili olduğu kesimlerce Mesut Abilerine toz kondurmayarak, Barzani’nin Türk Devleti’nin adamıymış gibi yüksek perdeden söylentiler yaymaktadırlar. Bu söylentileri yayanlar bilmelidirler ki İsrail Bayrağı, Barzani’nin yattığı yatağın yastığını süslemektedir...

...

Barzani’yi ve pislik aşiretini evliya gibi gösteren yabancı istihbaratların kucağına düşmüş bazı tarikatlar bunu görmelidir. 

... 

Dış dünyadan koparılmış bir Türkiye, sanki Barzani’ye bağımlı hale getirme algısı oluşturulmak istenmektedir. Neymiş, Barzani’yi kaybedersek Türkiye bölünürmüş.

.... 

 http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=490

 

Barzani 25 milyon dolar dağıtmış

Mesut Barzani, 25 Eylül’deki korsan referandumda lehine lobi için para akıttı. İstanbul’da şube açan Hollanda merkezli Free Press Unlimited (Sınırsız Medya Özgürlüğü) isimli kuruluş, 86 farklı dernek, vakıf ve 140 medya kanalıyla işbirliği yaptı. Irak’ı parçalayacak kukla devlet için 25 milyon dolar harcandı. 

Mesud Barzani’nin korsan referandumu için İstanbul’da şube açarak süreci manipüle etmek isteyen ‘Sınırsız Medya Özgürlüğü’ adlı Batılı kurum, kukla devlet kampanyasına 25 milyon dolar harcadı. 


Mesud Barzani’nin korsan referandumu için İstanbul’da şube açarak süreci manipüle etmek isteyen ‘Sınırsız Medya Özgürlüğü’ adlı Batılı kurum, kukla devlet kampanyasına 25 milyon dolar harcadı. Hollanda merkezli ‘Free Press Unlimited’ (FPU) isimli kuruluş, 25 Eylül sürecinde Türkiye’de 86 farklı dernek-vakıfla işbirliği yaptı. İstanbul’da 3 kişilik bir ekiple haziran ayı başında korsan referandum konusunda kamuoyu oluşturma faaliyetlerine başlayan FPU, önceden belirlenen isimlerle görüşerek projeler için teklifler topladı. Kampanya sürecinde etkili olmak amacıyla Facebook ve Twitter grupları kurma çalışması başlatan Hollanda merkezli kurum, bu yolda İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Ankara’da pek çok isimle bağlantıya geçti. Saha elemanları ve sosyal medya konusunda FPU’ya ilk destek, Osman Kavala’ya ait Anadolu Kültür A.Ş.’den geldi.  

YAZAR SATIN ALDILAR 

FPU, İstanbul ve taşra ekiplerini oluştururken PKK yanlısı ve liberal isimlerle ilk görüşmeleri Anadolu A.Ş. referansıyla yaptı. Aralarında bazı köşe yazarlarının da yer aldığı kadro, temmuz ayı sonrası kampanya faaliyetlerine hız verdi. Medya manipülasyonlarına başlayan saha elemanları, merkez ve taşra ekipleri için ayrı ayrı strateji belirledi. Önce, “Türkiye Barzani’yi desteklemeli” tezinin işlenmesi talimatı veren FPU, Ankara’nın referandum karşıtı söylemin dozunu artırmasıyla birlikte taktik değiştirerek şu mesajı geçti: “Türkiye’nin tepkisi taktiksel. Aslında Erbil ile Ankara arasında gizli anlaşma var...” Yeni talimat sonrası FPU bağlantılı bazı yazarlar, köşe yazılarında bu teze ağırlık vermeye başladı. 

Yeni Şafak, kampanya sürecinde FPU’nun taşrada görev verdiği bir isme ulaştı. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen kaynak, Free Unlimited ile temmuz ayı başından itibaren çalıştıklarını, Hollanda merkezli kuruluşla yapılan toplantıya Irak, Suriye ve Türkiye’den birçok ismin katıldığını belirtti. Birtakım şahıs ve internet sitelerine 1000 ya da 1500’er dolar ödendiğini, bazı yazarlara da 70-80 bin dolar gibi aylık ödenekler tahsis edildiğini belirten kaynak, “Süreç boyunca bazı konu başlıkları etrafında propaganda ve yayın yapmamız istendi” diye konuştu. Kendi ulaştığı bilgi dahilinde 86 kurumun ve şahsın bu süreçte yer aldığını belirten kaynak, sürecin Suriye ve Irak ayağında ise 140’dan fazla medya kuruluşunun aynı merkez tarafından yönetildiği bilgisini verdi. 

‘BARZANİ SÜNNİ HAMİSİ’ 

Hollanda merkezli FPU’nun talimatıyla haziran-ekim döneminde süreci sabote eden kuruluşlar, “Barzani bölgedeki Sünnilerin temsilcisi. Şii Kerkük ve diğer beldelerde ise Haşdi Şabi güçleri katliam ve işgal faaliyeti yürütüyor” gibi iddialar başta olmak üzere birçok proje konu, kampanya ve slogan belirledi. 

http://www.yenisafak.com/dunya/barzani-25-milyon-dolar-dagitmis-2810655

http://www.gazetevatan.com/barzani-25-milyon-dolar-dagitmis-1119422-dunya/Bu haber 3,918 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,784 µs