En Sıcak Konular

İyilik Duvarına Tuğla Koyanlar

24 Temmuz 2017 08:26 tsi
İyilik Duvarına Tuğla Koyanlar Zonguldak’ta 50 yaşındaki Ayten Oktay, felçli köpeği Pamuk’a gösterdiği özenle insanlık dersi veriyor.


Felçli köpeğini eşinin ilaçlarıyla yürütecek


Zonguldak’ta 50 yaşındaki Ayten Oktay, felçli köpeği Pamuk’a gösterdiği özenle insanlık dersi veriyor. Bir dönem felç tedavisi gören eşinin kullandığı ilaçları şimdi Pamuk’a veren Oktay, olumlu sonuç aldı. Hayvansever kadın, elleriyle beslediği köpeğine, tekrar yürüyebilmesi için her gün egzersiz yaptırıyor.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi’nde yaşayan 50 yaşındaki Ayten Oktay’ın evinin arka bahçesinde, 1.5 yıl önce bir sokak köpeği doğum yaptı. Gazete Habertürk'ten Hayati Arıgan'ın haberine göre çiftçilik yapan eşi Mehmet Oktay, oğlu ve kızı ile yaşayan Ayten Oktay, sokak köpeğinin 9 yavrusunu sahiplendi. Yavru köpeklerden biri, aile için diğerlerinden çok farklıydı. Pamuk adını verdikleri yavru köpek, kısa sürede ailenin ferdi haline geldi. Köpeklerin 8’ini Alaplı Belediyesi Hayvan Barınma Evi’ne gönderen Ayten Oktay, “Kendini sevdirdi, o kadar güzeldi ki!” dediği Pamuk’u ise göndermeye kıyamadı.

Pamuk 3 aylıkken felç geçirdi. Ne yürüyebiliyor, ne görebiliyordu. Veteriner, “Tedaviye başlarım ama garantisi yok. İstersen uyutalım” dedi. Eşinin aldığı aylık bin 200 TL emekli maaşıyla geçimlerini güçlükle sürdüren Oktay’ın aklına 2009’da felç geçirdikten sonra iyileşen kocası geldi. Hayvansever kadın, eşinin kullandığı hapları ezerek sütle karıştırıp Pamuk’a içirmeye başladı. İlaçlar Pamuk’ta kısa sürede etkisini gösterdi. Bitkisel hayattaki Pamuk’un arka ayakları düzeldi, gözleri görmeye başladı. Ön ayakları da artık tepki veriyordu.
Oktay, “Köpeğin omuriliğinde problem var. Ameliyat olsa ayağa kalkacak, sağlığına kavuşacak. Benim tek isteğim, köpeğimin tekrar ayağa kalkması” diyor

‘ŞİMDİ ÇOK İYİ’

Dişleri olmayan köpeğini süt ve tavuk suyu ile beslediğini anlatan Oktay, “Eşim beyin felci geçirmişti. Yüreyemiyor, konuşamıyordu. Şimdi sağlığı çok iyi. ‘Bu da felç, o da felç’ dedim. Normalde kımıldamıyordu. Köpeğime bal yedirdim, vitamin hapları verdim. Günde 3 kez yürütmeye çalışıyorum” diyor. Hayvanları çok sevdiğini belirten Ayten Oktay, Pamuk’u çocuklarından ayırmadığını söylüyor.
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1573317-felcli-kopegini-esinin-ilaclariyla-yurutecekBu haber 3,392 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,883 µs