En Sıcak Konular

NASA'nın Dünya Dışı Yaşamı Duyuracağı İddia Edildi

27 Haziran 2017 10:52 tsi
NASA'nın Dünya Dışı Yaşamı Duyuracağı İddia Edildi Anonymous, NASA'nın Dünya dışı yaşamı duyuracağını iddia etti

Kubak Bilge ve Kopuz Ata'dan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kulbak Bilge'nin önsözünde bir cümlemiz vardı:

" KULBAK BİLGE; pek çok Devlet’in, kurumların, kişilerin eteklerindeki taşları dökmesi konusunda domino etkisi yaratacak. " demiştik.

Er ya da geç açıklayacaklar. Biz biliyoruz, bilmeyenler öğrenecek!

 

Anonymous, NASA'nın Dünya dışı yaşamı duyuracağını iddia etti


NASA'nın Dünya gezegeninin dışında yaşam arayışlarında somut bulgulara ulaştığını iddia eden ünlü hacker ve aktivist grup Anonymous, açıklamanın yakın olduğunu belirtti

Uluslararası aktivist ve bilgisayar korsanı grubu Anonymous, hazırladığı son video ile Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi ( NASA) tarafından dünya dışı gezegenlerde yaşam bulunduğunun açıklanmak üzere olduğunu bildirdi. Hacker grupla ilişkili Youtube hesabı üzerinden yayımlanan videoda iddianın detayları aktarıldı.

Anonymous açıklamasında bilhassa Nisan ayında NASA yöneticisi Thomas Zurbuchen'ın katılımıyla gerçekleşen "Yaşam Arayışındaki Gelişmeler" isimli kongre oturumundan bazı söylemleri paylaştı.

Dr. Zurbuchen, ABD kongresinde "Medeniyetimiz evrende uzaylı yaşamının keşfinin eşiğinde." diyor ve bunun tarihteki en emsalsiz ve derin buluş olduğunun altını çiziyor.


Hazırlanan videoda son dönemde gerçekleşen diğer keşiflere de yer verildi. Cassini uzay aracı tarafından Satürn uydusunda hidrojen bulunması, Jüpiter'in uydusu Europa'daki okyanus varlığı bunlardan bazıları.

NASA, geçtiğimiz hafta Güneş Sistemi dışında olan 219 yeni gezegenin keşfedildiğini de duyurmuş ve bunlardan 10 tanesinin Dünya ile benzer özelliklere sahip olduğunun altını çizerek yaşam olabileceği imâsında bulunmuştu.

 

50 GEZEGENDE YAŞAM İHTİMALİ

Dünya gibi kayalık olan gezegenler, iddiaya göre kendi sistemleri içerisinde "Goldilocks Alanı" içerisinde yer alıyor. Goldilocks alanı sıvı formda su bulunabilmesi için gezegenin güneşe olan ideal uzaklığını ifade eden bir kavram. Bu bölge içerisinde yer alan gezegenler ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu için su ihtimali güçleniyor.

Kepler Uzay Teleskobu tarafından keşfedilen Güneş Sistemi dışındaki gezegen sayısı 4034 sayısına ulaştı ve bunlardan 50 tanesi yaşam ihtimali bulunan Dünya boyutuna yakın gezegenler içeriyor.

Nasa tarafından yapılan açıklamada "Kepler verileri kullanılarak ulaşılan sonuçlara göre küçük gezegenlerde iki farklı boyut kümelenmesi gözlemlendi ve bunlar yaşam arayışında önemli göstergeler içeriyor." dendi.

Anonymous, aynı zamanda 39 ışık yılı uzaklıktaki ultra soğuk cüce yıldız TRAPPIST-1 etrafında yörüngelenmiş 7 adet Dünya benzeri gezegen olabileceği de söylendi. Daha önce bu sayı 3 olarak açıklanmıştı.
http://www.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/1543221-anonymous-nasa-dunya-disiBu haber 3,688 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,712 µs