En Sıcak Konular

300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye

26 Haziran 2017 07:48 tsi
300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye 300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye: Lanetli Ekmek Olayı!

Halüsinasyon Gıdalar

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1332


300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye: Lanetli Ekmek Olayı!

1951 yılında Fransa’da yaşanılan bu olay, 300 kişinin delirmesine ve 7 kişininde ölmesine sebep oldu.

Fransa’nın Pont-St. Esprit köyünde herkes birbirini tanıyor ve mutlu bir şekilde yaşıyordu. Ancak tarih; 16 Ağustos 1951 yılını gösterdiğinde beklenmedik olaylar yaşanmaya başladı. 

Bu küçük köy halkının insanları, sabah delirmiş bir şekilde uyanmışlar. Aynı zamanda mide rahatsızlığı ve fiziksel ağrılarda baş gösteren bu olayda; köy halkının neredeyse tamamı halüsinasyonların etkisi altındaymış.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre 11 yaşında bir çocuk büyükannesini boğmaya çalışmış, kimileri kendilerini ölü ve ejderha sanmış. Sadece sanmakla kalmayıp bir de hayali canavarlarla savaşmışlar.

Doktorlar bu olayı duymasıyla birlikte 250 kişiyi inceleme altına almış ve 50 kişide ağır akıl hastalığının başladığı gözlemlenmiş. Bununla birlikte bu 50 kişi de akıl hastanesine yatırılmış.

8 gün sonra hastaların durumları iyi'cene ağırlaşmış ve hastanede yatan bir hasta kendini uçak sanıp 3. kattan atlamış. Garip olansa bu hasta yerden kalkarak sağa-sola koşmaya başlamış. Son olarak; tedavi gören hastalardan 6’sı da intihar ederek yaşamlarına son vermişler.

Doktorlar incelemelerden sonra olayın başlangıç noktasının köydeki fırın olduğuna kanaat getirmiş. Çünkü fazla ekmek yiyen kişiler daha şiddetli halüsinasyonlar görmüş ve az yiyenlerse sadece fiziksel şikayetlerde bulunmuşlar.

Ekmeğin lanetli olmasının nedeni ise fırıncı olan Roch Briand’ın uyuşturucu etkisi olan ergot mantarını yanlışlıkla ekmek hamurunun içerisine karıştırmasıymış.

Olaylardan 2 yıl sonra köyden birisi intihar ederek yaşamına son vermiş ve bununla birlikte her şeyin sadece bir ekmekten kaynaklanmadığı düşüncesi ortaya çıkmış. Ortalığı daha da karıştıransa CIA’nin ortaya çıkan belgeleri olmuş.

Gittikçe sırlar dünyasına dönen bu olayı gazeteciler araştırmış ve bir ilaç firmasının, CIA ile arasında geçen görüşmeleri yayınlanmış. Belgelerde; köydeki insanların LSD sebebiyle delirdikleri yazıyormuş.

Bu haberlerin yayılması ardından, CIA’nin bu köydeki insanları kullanarak zihin kontrolü deneyi yaptığı vurgulandı. Tabii bu sadece bir iddia ve aradan geçen onca yıllara rağmen aydınlatılamamış. Son olarak; asıl bomba ise bu olaylar birileri tarafından ört bas edilmeye, yani unutturulmaya çalışılmış. Yani iddiaların doğru olma olasılığı yüksek gibi görünse de, unutturmayı başardıkları için bir daha ilgi konusu olmamış.
http://www.webtekno.com/300-kisilik-koyun-tamaminin-delirdigi-garip-hikaye-lanetli-ekmek-olayi-h30425.htmlBu haber 4,036 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,214 µs