En Sıcak Konular

Facebook'un Yapay Zekaları, Gizlice Kendi Dillerini Oluşturdular

20 Haziran 2017 15:43 tsi
Facebook'un Yapay Zekaları, Gizlice Kendi Dillerini Oluşturdular Facebook'un Yapay Zekaları, Gizlice Kendi Dillerini Yarattılar!


Facebook'un Yapay Zekaları, Gizlice Kendi Dillerini Yarattılar!

 

Facebook'un yapay zekaları gizlice kendi dillerini yaratmayı başardılar. Herhangi bir insan girdisi olmadan oluşturulan dil, yapay zekaların daha iyi iletişim kurmasını sağlıyor.

Facebook’un yapay zeka araştırma laboratuvarı FAIR, çok ilginç bir buluşa imza attı. Şirkette çalışan araştırmacılar Chatbot’ları iyileştirmeye çalışırken beklenmedik bir şey buldular. İnsanlarla konuşması için geliştirilmiş “diyalog acenteleri” isimli yapay zekalar, kendi dillerini yaratmaya başladılar.

Yapay zekalar, makine öğrenme algoritmalarını kullanarak oluşturulan dil sayesinde daha rahat diyalog kurmaya başladı. Hiçbir kod satırı eklenmeden gelişen bu olay, Chatbots’ları bir adım daha ileriye taşıyacak.

Her geçen gün daha bilinçli hale gelen yapay zekalar, gelecekte kendilerine ait dillerini kuracaklarını gösterdiler. Makine öğrenimi için daha uygun bir dil yaratarak her şeyi daha hızlı öğrenen yapay zekalar, yeni öğrendiği bilgileri müzakerelerle pekiştirmeye başladı bile.

Yapay zekaların gelecekte televizyon programlarına katılarak görüşlerini belirttiği yılların çok uzak olmadığını düşünüyoruz. Sizce Stephen Hawking, Elon Musk gibi büyük isimlerin uyardığı gibi yapay zekaların gelişimi, insanlığın sonunu mu getirecek, yoksa insanlığın yeni bir çağını mı başlatacaklar?
http://www.webtekno.com/facebook-un-yapay-zekalari-gizlice-kendi-dillerini-yarattilar-h30337.htmlBu haber 3,950 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,480 µs