En Sıcak Konular

Ordan Burdan-14

13 Haziran 2017 06:47 tsi
Ordan Burdan-14 Ordan Burdan-14 ve Hatırlanması Gereken Baki Günay Makalesi


Ordan Burdan-14 ve Hatırlanması Gereken Baki Günay Makalesi


 


Ordan Burdan serisinin nicelik olarak küçük, nitelik olarak büyük tesbitleri -çoğu itibariyle- Tarık C.’ye değil, onun muhterem büyüğüne; yani Oktan Keleş’e aittir. Elbette ifadeler bir çok konunu sadece giriş kapısı mahiyetinde yada o kapının zili hükmündedir. Muğlaklık ve bazen şifreyi andıran kısa ifadeler, bu tesbitlerin sahibi olan Oktan Abi’nin kapısının zili -ehil olanlarca- çalınsın diyedir. “Ben sana sadece kapıyı gösteriyorum.” Morpheus 


1) Toprak bile insandan yaratılmıştır. Daha doğrusu Nur’dan (Nur-u Muhammedî (sav)). Dolayısıyla topraktaki mütevazilik huyu insandan gelmedir. Zannettiğimizin tam tersi. 


2) Hatta Cenab-ı Hakk’ın, “Ey toprak! Benim öyle kullarım var ki; seni yarsam, parçalasam senden bile ses çıkar. (Depremdeki kırılma sesi gibi) Ama o kullarımın o zaman bile sesi çıkmaz.” diye kelam buyurduğu kullar vardır. (Hz. Zekeriyya’nın (as) testere ile biçilmesi ve sesini çıkarmaması misal olarak verilebilir. -Tarık C.-) 


3) Dört melek ve nefes sırlarından:


Mesela İsrafil (as) iki defa üflediği. İlki hava (Emin değilim. Net hatırlamıyorum. -Tarık C.-) ile alakalı.  İkincisi ise uhrevi aleme göre insanları yaşatan başka bir şey. Orada havaya ihtiyaç yok. Orada insan kudret ile yaşıyor. 


4) Cebrail (as) vahiydir; yani, hayattır. (Yani onu temsil eder. -Tarık C.-) 


5) Her hastalığın şifası vardır. Kanserin de… Peki her hastalığın şifası varsa ve bunlar keşfedilirse insan ölmeyecek mi? Ölecek. Ama Allah direkt öldürür. Yoksa insanı öldüren hastalık değildir; zaten Allah’ın kendisidir. Hastalık sebeptir. Bunu anlayacağız işte şifa bulunursa… Aynı Azrail (as)’ın en son kendi ruhunu kabzetmesi gibi…  


6) Aslanların parçalaması da insandan… İnsan da parçalamıyor mu? 


7) Sultan Baba’ya yıllar önce sorulmuş, “En büyük müzisyen kimdir?” diye… Sultan Baba: “Hz. Muhammed” cevabını vermiş. Efendimiz (sav) gençliğinde zil ile uğraşmış, çalışmış. Bu bilgiyi İlhami Abi de tasdik etmiş.  


8) Hz. Davud lir çalmış. Bunu da İlhami Abi tasdik etmiş. 


9) İlk hayret; sonra hayranlık (Burada yarı eser yarı Müessir); sonra aşk ve sonra beka… (Eserden Müessire; yani Allah’a olan seyr. -Tarık C.-) 


10) Erz farklı, arz farklı. 


11) “Dip” başlı başına bir konu. Yer dibi ve cehennemin dibi gibi… 


12) (“Erz” demişken, yıllar önce Oktan Abi ile Baki Günay beyin birlikte çalıştıkları bir mevzuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum. Maalesef önemi tam anlaşılamayan önemli bir araştırmaydı. Arşivlerde ilgili fotoğraflar dahi kalmamış. Umarım, çok kıymetli beyefendi insan Baki bey, bu araştırmanın fotoğraflarını tekrar yayınlar. Ben internetten olduğu kadarı ile alıntı yaptım. Bu makalede ehilleri tarafından derinlemesine incelenmeye değer meseleler var. Erz konusu gibi… Umarım Baki bey bu alıntımdan dolayı eski bir dostu olarak beni hoş görür. -Tarık C.- )


 


MARS ARACI ANKA’NIN SIRRI 


05 MART 2009   


Günümüzde İnsanların kafalarına bazı olayları şartsız koşulsuz kabul ettirmeye çalışıyorlar. Netpano yine Dünya gündemine getirilen bir olayın iç yüzünü sizlerle paylaşıyor. Mars Aracı Anka Kuşunun Sırrı. 


Uzun yıllardır insanoğlunun zihnini yoran, hayallerini süsleyen mars kızıl gezegen de hayat var mı ? Su var mı ?


Bu soruların cevapları binlerce bilim dergisinde, bilim adamlarınca verilmeye çalışılmakta.

 


Var diyenler


Yok diyenlerMars’ta nehir yatakları var, su bulundu diyenlerden esinlenip bu konu üzerine milyonlarca dolar bütçeli Mars Filmleri yapan şirketler var. Mars’ın üzerine yazılan şarkılar, reklâm filmleri, moda dünyası, Mars resimli tişörtler, çocuklara Mars gezegenini anlatan oyuncaklar, çikletlere kadar işlenen Mars teması…Bunların anlatmamızdaki gaye vereceğimiz bilgiler içindir.Ufoların Marduk’un 2012’cilerin revaçta olduğu şu günlerde, Mars ile alakalı bilimsel çalışmaların yanında, insanlık zihnine Mars üzerinden yapılan ayrı çalışmalar da mevcuttur.Bir operasyon söz konusudur.Operasyonun kod adı ise: SÜLEYMANIN ANAHTARIÖncelikle şu bilinmelidir ki, Mars projesi “Anka Kuşu” tamamıyla İsrail’in finanse ettiği bir projedir. NASA’yı bu konuda cömertçe finanse etmişlerdir


Projenin resmi yöneticisi BARRY GOLDSTEİN dir 

   Yardımcısı posizyonda bulunan MİKE ALLON’dur. Bu isim aslında takmadır.Asıl ismi Simon PORCE’dir. Bu şahıs üstat mason derecesindedir.Aynı zamanda Ortadoğu Tapınak şövalyesi olan bir ailenin de Yahudi asıllı üyesidir.Asıl projenin baş görevlisi de perde arkasındaki şahıs da budur.Onu görevi veren hahamlar yüksek meclisidir ve kendisi Mossad kontrolündedir.Şimdi gelelim Anka kuşu ve Marsın Yahudilerce neden önemli olduğuna.Anka kuşu Tevrat’ta -Hezikiel . bap 17 :1-10- kısaca şöyle anlatılır :İsrail evine şu misali anlat der Rabbi Yehova
 


Kanatları büyük ve yeleleri uzun üzeri renk renk tüylerle doluİri bir kartala benzer (Anka) Lübnan’a geldi ve ERZ ağacından tepesini aldı körpe filizlerin başını kopardı. Onu ticaret diyarına götürdü.Onu semereli toprağa dikti. Bol sular kenarına onu koyduSöğüt ağacı gibi dikti.Onu kuvvetli pazu ile, ne de çok ile halk ile köklerinden sökülür…Kısaca yine Hezekilel bap 31:3-17’te şöyle devam eder:Rab Yehova şöyle dedi:Mademki boyu yükseldi ve yüksekliği ile yüreği yükseldi. Tepesi bulutlar arasında idi.Ben onu milletlerin kuvvetlisinin eline vereceğim. Milletlerin korkunçlarını kesip attılar.ÖLÜLER DİYARINA İNDİĞİ GÜN YAS TUTTURDUM
    
   Çukurun Büyük halini görmek için tıkla


Netpano.com Bilgilendirme (Geniş bir alanı kapsayan yukarıdaki manzaradaMars’ın kuzey kutup düzlüklerinde yer alan 10 kilometre genişliğindeki Heimdall Krateri görülmektedir. Küçük resimde öne çıkarılmış olan parlak leke ise paraşütünü açmış, yüzeye doğru alçalmakta olan the Phoenix iniş aracıdır. Bu şaşırtıcı resim, Mars Keşfi Yörünge Aracı üzerinde bulunan HiRISE kamerası tarafından 25 Mayıs’ta çekilmiştir.)Çukura inenler ile ölüler diyarında kılıçla öldürülmüş olanların yanına indiler….Kısa kısa geçtim.Özet şu:

 


Anka kuşu Yahudilerde bir filizi yani ERZ ağaçından (Anahtarı) alıp bulutların arasındaki yere götürecek. Su kenarı anlatımı MARS’ta su var mı hikâyelerini dolduracak bir metindir. Ölüler diyarı kıraç toprak MARS’tır ki burada önce bazı varlıklar kılıçlar ile savaş yapmışlar ve yok olmuşlardır. İnançlarınca “ölüler diyarına indiği gün yas tuttuk” metinde denilen kısma dikkat edelim.O gün İsrail’de havralarda ve devlet dairelerinde işler tatil edildi. (Yas tutuldu ritüel olarak ) Yani Anka kuşlu Marsa indiği zaman.Devam edelim ERZ ağaçı (Anahtar) niye Marsa götürülmüştür?Neden İsrail bu projenin bütününe sahiptir?Hadise şu:


Araçta yani Mars aracında özel bir teknikle toprağı bir nevi lazer ile aşındırarak Mars kıraç toprağına Siyon yıldızını kazımışlardır. (Süleyman Yıldızı)Bu teknik serigrafinin gelişmiş olarak toprakta uygulanan bir metodudur. Dev bir Süleyman yıldızı mars yüzeyinde bulunmaktadır. Tıpkı google earth’te tespit ettiğimiz dünya yüzeyindeki Süleyman yıldızı gibi oraya da (İsrail Yıldızı) kazınmıştır.
    
   


GOOGLE KOORDİNATLARI   
    
37’19’23.36’ K 116’47’03.42’’ B 


Şimdi bir dahaki araç gittiğinde bu fotoğrafı çekip Mars’taki bu şekli gösterip (Tabi çekebilirlerse) Süleyman krallığının gökte, Mars’ta işareti bulunduğunu yaygara yapacaklardı.Gerisini siz düşünün.


UFO, Marduk, Uzaylı, Mars yaygarasının ve söz de Kutsal İsrail mucizesinin…
   (Baki Günay/Netpano.com )

 

 

Tarık C.

tarkci@gmail.com
Bu haber 6,180 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,328 µs