En Sıcak Konular

'Blockchain' Teknolojisi A. B'nin Dağılmasına Neden Olabilir!

2 Haziran 2017 06:43 tsi
'Blockchain' Teknolojisi A. B'nin Dağılmasına Neden Olabilir! 'Blockchain' Teknolojisi Avrupa Birliğinin Dağılmasına Neden Olabilir!

Teknoloji adım adım tüm toplumsal katmanları dönüştürüyor. Bitcoin ile adını daha sık duyar olduğumuz Blockchain teknolojisi, Avrupa Merkez Bankası başkanına göre, Avrupa Birliği'ni bile dağıtabilir.

 

Gün geçmiyor ki geliştirilen yeni teknolojiler dünyada bir yenilik dalgası yaratmasın. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Merkez Bankası(ECB)’nın yaptığı basın toplantısında, banka başkanı Mario Draghi tarafından AB’nin dağılabileceğine ilişkin bir değerlendirme geldi. Draghi, son dönemde geliştirilmiş yeni teknolojilerden biri olan “blockchain”in, son birkaç yıllık verilerine bakıldığında, bunun Euro bölgesindeki ülkelerin birlikteliğine olumsuz etki yapabileceğini vurguladı.

 

Blockchain’in adı, Bitcoin’in gün geçtikçe yayılması ile günbegün hayatımızda duyulmaya başladı. Dağıtık bir veri tabanına sahip şifrelenmiş bir finansal işlem olarak tanımlayabileceğimiz Blockchain, bir merkeze bağlı olmadan işlem yapabilmemizi sağlıyor. Bu sayede de para transferinin yapıldığı taraflar arasında kimsenin izleyemediği bir işlem gerçekleştirilebiliyor.

 

ECB’ye göre bu teknoloji büyük bir tehdit. Çünkü vatandaşlar arasında Euro’nun kullanılmaması, Euro’nun ortak para birimi olmaktan çıkması sonucunu getirebilir. Bu da, zaten son dönemlerde AB’den çıkma eğiliminin gözlemlendiği birçok ülkenin daha cesur adımlar atarak birlik dışına çıkma yönünde ilerleyebilmesinin işaret fişeğini yakabilir. Geçtiğimiz yıl, İngiltere AB’den çıkma kararı almıştı.


http://www.webtekno.com/blockchain-teknolojisi-avrupa-birliginin-dagilmasina-neden-olabilir-h29600.htmlBu haber 3,961 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,004 µs