En Sıcak Konular

Disneyland, Star Wars Evrenini Gerçek Hayatta Yaşatacak Bir Park Hazırlıyor!

25 Nisan 2017 08:15 tsi
Disneyland, Star Wars Evrenini Gerçek Hayatta Yaşatacak Bir Park Hazırlıyor! Disneyland, Star Wars Evrenini Gerçek Hayatta Yaşatacak Bir Park Hazırlıyor!

Disneyland, Star Wars Evrenini Gerçek Hayatta Yaşatacak Bir Park Hazırlıyor!

Star Wars kutlama gününde resmen duyurulan Disneyland Star Wars Land'in detayları da açığa çıkıyor. Serinin tüm yapım haklarını elinde bulunduran Walt Disney'in açıklamaları, Star Wars hayranlarının Disneyland'den beklentilerini zirveye taşıdı. Yeni Disneyland'in amacı Star Wars evrenini olabildiğince gerçeklikle buluşturmak ve bunu başaracağa da benziyor. 2019'de açılacak özel Disneyland parkında uzay gemileri, uzaylılar ve droidler gibi bazı tanıdık unsurlar göreceksiniz. Öte yandan yepyeni ögeler, yeni gezegenler ve silahlar zevkinizi zirveye çıkaracak. Bu deneyimler sırasında sanal ve artırılmış gerçeklikten "güç" alacaksınız. Eğlence parkında ziyaret edeceğiniz çeşitli alanlar mevcut. Bu alanlardan en önemlilerine değinelim:

Star Wars evreninin en yaşlı gezegenlerinden biri olmasına rağmen filmlerde kendine yer bulamayan bir yeri ziyaret etmeye hazırlanın. Adı açıklanmıyor ama söz konusu diyar; ödül avcılarının, kaçakçıların, haydutların ve kesinlikle bulunmak istemeyen kişilerin buluşma alanı. 

Bu alanda, sadece ve sadece Direniş ve İlk Düzen oluşumları ile karşılaşacaksınız. Direniş'e yardım etme fırsatınız olduğu gibi, yolunuzu Karanlık Taraf'a dönüp İlk Düzen'e de destek olabilirsiniz. Parkta yeni üçlemedeki en kritik karakterler ve en etkileyici gemiler ile tanışmaya hazır olun.

Star Wars evreninin açık ara en ünlü gemisi Falcon'u kullanma şansına ne dersiniz? Disney tasarımcısı Asa Kalama, bunun bilgisayar oyunları gibi basit bir deneyim olmayacağını söylüyor. Kalama'ya göre Falcon mürettebatı ile çalışacaksınız. Başarıya ulaşmak sadece sizin değil, uçuş arkadaşlarınızın da elinde.

Mekanlar birbirleriyle bağlantılı. Bir alanda yaşadığınız tecrübe, sizi başka bir bölüme yönlendirecek. Eylemleriniz ve başarılarınız, sizi olmanız gereken Star Wars karakterine dönüştürecek. 

Oyuncak dünyasında pek çok ışın kılıcı kopyası ile tanıştık. Lakin Disney yöneticisi Scott Trowbridge önemli bir noktaya parmak basıyor: “Yeni ışın kılıçları üretmemiz şarttı. Üstelik bu kılıçları, piyasadaki oyuncaklardan çok daha gerçekçi kılmamız da şart.”


http://www.webtekno.com/disneyland-star-wars-evrenini-gercek-hayatta-yasatacak-bir-park-hazirliyor-h28241.html
Bu haber 2,872 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,025 µs