En Sıcak Konular

NASA, Dünya Dışı Yaşamla Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!

14 Nisan 2017 08:46 tsi
NASA, Dünya Dışı Yaşamla Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu! NASA, Dünya Dışı Yaşamla İlgili Belki de En Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!

NASA, Dünya Dışı Yaşamla İlgili Belki de En Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!  

Dünya dışında yaşam olup olmadığıyla ilgili uzun süredir araştırmalarını sürdüren Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bugüne kadar dünya dışı yaşamla ilgili ulaştığı en önemli bulguları bugün düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. NASA tarafından paylaşılan yeni bilgiler, dünya dışında da bir yaşamın var olduğu konusunda insanoğlunun ulaştığı en dikkat çeken kanıtlardan biri olarak görülüyor.

NASA'nın açıklamalarına göre Jüpiter gezegeninin bir uydusu olan Europa'nın üzerinde bir okyanus bulunuyor. Bunun yanı sıra Satürn gezegeninin uydularından biri olan Enceladus'ta da okyanus bulunduğunu ve bu okyanus üzerinde kimyasal faaliyetlerin gerçekleştiğini söylüyor. Bir yerde kimyasal faaliyet gerçekleşmesi için canlı organizmaların olması gerektiğini de hesaba kattığımızda NASA burada ya yaşam olduğunu ya da daha önce yaşayan canlı varlıkların olduğunu öne sürüyor.

Tekrardan Europa uydusuna gelecek olduğumuzda bu uydunun çekirediğinin Jüpiter ile arasındaki çekimden dolayı sıcak olduğu ve buzullarının altında bir okyanus olduğu söyleniyor. Bu da gezegenin teoride yaşam için en elverişli gezegenlerden biri olduğunu simgeliyor. Ayrıca bilim insanları, bu gezegende yaşam olsa da yaşamın ateş ve buz arasında olduğunu diğer bir değişle sonsuzluğa sıkıştığını belirtiyor.

NASA tarafından yapılan bu açıklamalar insanoğlunun dünya dışındaki yaşamları keşfetmeye oldukça yaklaştığının bir işareti. NASA, yeni keşifleriyle ilgili "Bir canlının ihtiyacı olan hemen hemen her şey bu uydularda var" diyor. Açıkçası NASA'nın yaptığı bu kritik açıklamalara baktığımızda dünya dışı bir yaşamın tarihteki en önemli bulgularından birine, belki de en önemlisine ulaşıldığını görüyoruz.

http://www.webtekno.com/nasa-dunya-disi-yasamla-ilgili-belki-de-en-onemli-bulguya-rastladigini-duyurdu-h27841.html
Bu haber 3,382 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,018 µs