En Sıcak Konular

Korkma!

7 Ocak 2017 10:46 tsi
Korkma! İstiklal Marşımız ‘Korkma!’ diye başlar anlayana...

 Türk Devleti'nin Doktrin Kitabı'ndan:

 

İstiklal Marşımız gibi meselâ. Marşımız ‘Korkma!’ diye başlar anlayana. Tâhâ suresi 21. ayette Yüce Allah şöyle diyor: ‘KORKMA, BİZ ONU ESKİ HALİNE DÖNDÜRECEĞİZ.’ Ne kadar işgal olsa da o gün Anadolu’da, düşman her yeri kaplasa da, ilahi bir mesajla kurtuluş başlar. Korkma, eski gücüne, eski şanlı tarihine döneceksiniz, der. Âriflere bu savaşlar için ne gereklidir: Ordu. Türk’ün ordusu her zaman güçlü olmalıdır. Orduya sadece kurumsal olarak bakma, çekirdeği düşün. Ordu sensin; Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Ayşe, Fatma, Aykız, Asena, Tolga, Cem… Yani millet. Onun için asker millet denir. Bu ruhu da yok etmeye çalışıyorlar.

Efendim millet ayrı, ordu ayrıymış, tabi bunu orduyu sadece kurumsal olarak görenler söylüyor. Sanki bir meslek kolu imiş gibi görenler. Elbette kurumsal kimliği de var. Asker, savaş sanatını bilmeli, profesyonel olmalı. Bu işin bir yönü. Yani Türk ordusu savaşçı ve profesyonel bir kurum olmalı. Bunu da göz önünde tutmak şart. Ordu kurumu en az zaafı olması gereken kurumdur. Hataları her kurumda olduğu gibi millete bakan yüzü itibarı ile en az olmalıdır. Benim ordu dediğim çekirdek, yani Türk Milleti.

İşte bu çekirdeği yok etmeye çalışıyorlar. Düşün bir şeftali var, dışı kurumsal yapı olsun. Bazen istenildiği renkte olmayabilir. Şartlardan veya yanlışlardan dolayı zedelenme görülebilir. Bundan sebep işte, böyle şeftali olur mu diye meyvenin dışını örnek gösterip, içine kurt sokup çekirdeği yok etmeye çalışıyorlar. Ama bilmiyorlar, o çekirdekte ne varsa, var. Hem çekirdekteki bilgi o meyveyi kendi zaten dizayn edecektir. Rengi de düzelir, bozuk kısımlarını tamir eder. Çekirdek ordu Türk’ün ruhudur. Ordu sadece kurumsal yapıdan ibaret değildir. Düşün, düşman işgale gelmiş, ‘aman ordu var, onlar baksın icabına.’ Bu millet bunu der mi, eline ne geçirse o ruh canlanır. Kurumsal ordu ile bütünleşir, düşmanı yok eder! Tıpkı tarih boyunca milis kuvvetlerinin ordumuzun dağıtılmaya çalışıldığı günlerdeki gibi analar bebeklerini bırakıp mermi taşır, genç fidanlar cepheye koşar, işte bu ruhu yok etmeye çalışıyorlar. Ama nafile işte, ordu şeftalinin dışı, içi, ağacı gibi bir bütündür. Türk ordusuz yaşamaz, bilinen hiçbir tarihte ordusuz Türk var mı? Asker millet denen şey işte o ruhtur Âdem Bey.

Hem kurumsal ordu bindiğimiz daldır. Ağacın bir yerine kurt girdi diye bindiğimiz ağacı kesmek olur mu, tedavi edersin. ‘Bu orduyu lağvedelim’ diyenler neye hizmet ediyor düşün. Türk devletsiz yaşamaz, milletsiz yaşamaz, millet ordusuz yaşamaz.” dedi.

 

Oktan Keleş

Deruni Devlet-Kutsal Halı Kitabından (2012)

Sh.156Bu haber 5,955 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,690 µs