En Sıcak Konular

On Yıla Yayılacak Grip Salgını Geliyor

2 Ocak 2017 16:44 tsi
On Yıla Yayılacak Grip Salgını Geliyor Bill Gates: On yıla yayılacak grip salgını geliyor

Oktan Keleş 20 Aralık'ta açıklamıştı:

 Dikkat Salgın Hastalık Olasılığı

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5670

 diye açıklamıştı. Bill Gates'de benzer açıklamalar yaptı:

Bill Gates: On yıla yayılacak grip salgını geliyor

Bill Gates, dünya ülkelerini önümüzdeki on yılı etkileyecek bir grip salgını ortaya çıkabilecweğini söyledi. Gates, salgına karşı küresel bir işbirliği gerektiğini söylüyor.  
 
Ünlü milyarder Bill Gates, dünya ülkelerini önümüzdeki on yılı etkileyecek grip salgınına karşı uyardı.  Gates, özellikle gelişmekte olan ülkelerde antibiyotiğe dayanıklı böcekler vasıtasıyla yayılacak olan yeni bir salgın tehdidi altında olduklarını söyledi.

İngiltere’de Kamu Sağlığı İdaresi Başkanı Sally Davies’in ev sahipliği yaptığı radyo programına konuk olan Bill Gates, antibiyotikle elde edilen başarıların bir rehavet yarattığını söyleyerek bu durum sayesinde insanların artık ilaçlara karşı mikrobal direnişi arttırdığını ifade etti.
 
“KÜRESEL İŞBİRLİĞİ GEREKİYOR”

The Guardian’ın haberine göre Gates dünya ülkelerinin elinde bir yandan iyi mücadele araçları olduğunu ama bir yandan da hızlı yayılacak bir grip salgınına karşı da korunaksız olduklarını vurguladı. Bill Gates gelişmiş ülkeleri grip salgınlarına adım atmalarının sadece insani sebeplerle ilgili değil, kendi sağlık güvenlikleri için de önemli olduğu konusunda uyardı. Bill Gates küresel işbirliğinin çocuk felci ve çiçek hastalığının ortadan kaldırılması başarısını sağladığını da hatırlatarak daha da yoğunlaşması gerektiğinin altını çizdi.

Eylül ayında BM Genel Sekreteri Ban Ki Mun antimikrobiyal dayanıklılığın küresel sağlık için temel bir tehlike halini aldığı konusunda bir uyarı yapmıştı. İlaca dayanıklı enfeksiyonlar sebebiyle  her sene 700 bin kişinin öldüğü tahmin ediliyor. Küresel bir izleme sistemi henüz kurulamamış olduğu için rakamların daha da yüksek olması ihtimalinden korkuluyor. Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi son hat antibiyotikleri (bütün antibiyotiklere dayanıklı olduğu anlaşılmış patojenlere karşı kullanılmak üzere rezervde bekletilen antibiyotikler)   olarak bilinen ilaç grubuna karşı direnen hastalıkların da yükselişte olduğunu açıkladı
http://www.gazeteduvar.com.tr/saglik/2016/12/30/bill-gates-on-yila-yayilacak-grip-salgini-geliyor/
http://www.independent.co.uk/news/world/americas/bill-gates-deadly-flu-epidemic-world-not-prepared-ebola-zika-virus-crisis-melinda-gates-foundation-a7501536.htmlBu haber 5,342 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  13,466 µs