En Sıcak Konular

Ruslar, Gizli Yapay Zeka Geliştiriyor!

26 Temmuz 2016 10:55 tsi
Ruslar, Gizli Yapay Zeka Geliştiriyor! Ruslar, Gizli Kapaklı Sağlam Bir Yapay Zeka Geliştiriyor!


Ruslar, Gizli Kapaklı Sağlam Bir Yapay Zeka Geliştiriyor!

New York’ta düzenlenen yapay zeka konferansında konuşan AI eksperleri Rusya’nın büyük bir yapay zeka üzerinde çalışıyor olabileceğinden bahsediyorlar.


Yıllardan beri dünyanın en güçlü iki devleti olarak gösterilen Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya arasındaki savaş, kimi zaman gerçek manada savaş kimi zaman ise soğuk savaş olarak devam ediyor. Soğuk savaş noktasında hangi devlet stratejik bir hamle yaparsa diğerinin de kısa sürede benzer şekilde cevap verdiği dünyada teknoloji noktasında da kapışan devletlerin yeni kozları yapay zeka olacak gibi görünüyor.

Daha öncesinde atom bombasına kadar varan bilimsel ve teknolojik gelişmeler noktasında günümüzün geliştirilmekte olan popüler teknolojisi yapay zeka için sağlam adımlar atan Amerika’ya Rusya’dan çok sağlam cevap gelebilir.

New York’ta düzenlenen Yapay Zeka Konferansı’na katılan ve Rusya’daki Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi’nin Sibernetik Departmanı’nda görev alan Profesör Alexi Samsonovich’in Sputnik’e aktardığı bilgilere göre Rusya, yapay zeka noktasında büyük bir adımın eşiğindeymiş.

İnsan duygularını tıpkı bir insan gibi hissedebilecek ve insanlar gibi duygusal tepkiler verebilecek bir yapay zekanın üzerinde çalıştıklarından bahseden Samsonovich, önümüzdeki 18 ay içerisinde oldukça gelişmiş bir yapay zekayı tüm dünyaya duyurabileceklerinden bahsediyor.

Her ne kadar yapay zeka çalışmaları önem arz ediyor olsa da görünüşe göre korkmamız gereken şey yapay zekanın dünyayı ele geçirmesinden ziyade ABD - Rusya arasındaki çekişmenin ve soğuk savaşın yapay zeka tarafında geçmesi ile oluşabilecek sorunlar olması gerektiği kanısına vardım. Siz ne düşünüyorsunuz?
http://www.webtekno.com/ruslardan-teknoloji-atagi-koca-devlet-gizli-kapakli-saglam-bir-yapay-zeka-gelistiriyor-h18906.htmlBu haber 4,151 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,634 µs