En Sıcak Konular

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

22 Temmuz 2016 09:30 tsi
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Kalperen Ocağı Derneği Genel Başkanlığından açıklama...

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.


15 Temmuz 2016 günü  Türkiye Cumhuriyetimizin varlığına, bağımsızlığına ve bekasına, Yüce Türk Milletinin Birlik ve beraberliğine, kastetmiş cemaatçi/ftö/pdy/yabancı unsurların da  içinde olduğu şer odakları TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN içine sızan asker görünümlü hain çetenin cunta kalkışmasını  şiddetle lanetliyorum.

Elbette ki bu kalkışmanın önlenmesi öncelikle MİLLETİMİZİN,  TÜRK SİLAHLI KUVETLERİMİZİN Komuta kademesinin, Ordu komutanlarımızın, subay, astsubay ve Mehmetçiğimizin, SİVİL İDARENİN Devlet, Vatan, Bayrak, Millet ve Bağımsızlık uğruna ölmeyi en yüce mertebe sayan bir inançla sağlanmıştır. Yüce Türk Milletinin her bir ferdi bu inancı taşımaktadır. Ordu Millet Demek, Millet Ordu Demektir. Biz Ordu Milletiz.

Yine Aziz Türk Milletinin evlatları olarak, Asayiş ve Terörle Mücadelede Emniyet Mensuplarımızın ortaya koydukları mücadele takdire şayandır. Bu hain kakalkışmada ilk anlardan itibaren gösterdikleri özveri asla hafızalardan silinmeyecek ve minnetle anılacaklardır.

Nitekim bir bakanımızın  ABD destekli hain ftö/pdy çetesinin kalkışma haberleri tv ve internet haber(https://www.cihan.com.tr/tr/bakan-soylu-darbe-girisiminin-arkasinda-abd-var-2102375.htmttp://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/386420.aspxr  http://www.yenisafak.com/gundem/ihanet-eden-subaylar-televizyonlari-kandirdi-2494745 , http://www.birgun.net/haber-detay/basbakan-yildirim-darbe-girisimi-var-120101.html kanallarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu kalkışamaya taraf olmayarak karşısında mücadele haberleri verilmeye başlandığı anda halkımız taşıdığı inanç ve sahip olduğu değerler uğruna cuntacı hainlerin karşısına canlarını ve yüreklerini ortaya koyarak çıkmışlardır.

Bu hain, kökü dışarıda cuntacı  kalkışması karşısında Türk Silahlı Kuvvetlerimizden, Emniyet mensuplarından ve milletimizin evlatlarından şehit düşenlere ALLAH'tan rahmet diliyoruz, ailelerine başsağlığı ve metanet diliyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

İradelerini, vicdanlarını ve ruhlarını satarak, Türkiye   Cumhuriyeti Devletime, Cumhurbaşkanına, Milletine, Milletin İradesinin Temsil Makamı Olan Gazi Meclisine, Silahlı Kuvvetlerine, Emniyetine vs. diğer kurumlarına ve Mensuplarına kinle, nefretle ve gözü dönmüşlükle  hareket edip saldıran cunta kalkışması yapanları bir kez daha yüce milletimiz önünde lanetliyorum.

Jeostratejik konumumuz gereği emperyalizm, Siyonizm adına ne dersek diyelim bu bölgede güçlü bir devlet, birlik ve beraberlik içinde güçlü bir millet istememektedir. Bunlar birçok kez bizi bölmek, zayıflatmak ve hatta ortadan kaldırmak için dışarıdan ve içeriden hainlerle yapmaya  çalışmışlardır.

Ancak bu hevesleri Yüce Türk Devletinin ve Milletinin İman dolu göğsüne çarparak  dün nasıl yok olduysa  -Allah bir daha yaşatmasın- bilsinlerki yine yok olacaktır. Bu Aziz Millet hür doğmuş hür yaşamış ve hür yaşayacaktır.

Gazi Meclisimizin duvarlarında yazılı olan Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir sözü taşıdığı mana itibarı ile bunun kanıtıdır. Mevcut iktidar, milletin oyları ile seçilmiştir, yabancı devletlerin/unsurların zorla iktidardan indirmesine izin vermeyiz, bu bizim iç meselemizdir dışardan kimseyi karıştırmayız; biz beğeniriz veya beğenmeyiz, beğenmediğimiz taktirde de meşru yollardan sandıkta değiştiririz. Dolayısı ile bizim de Devlet Millet kaynaşması, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesi adına sorumluluk içinde davranmamız gerekmektedir. Düşmanlarımızı sevindirecek her türlü bölücü, yıkıcı, ayrıştırıcı, söz davranış ve eylemlerden kaçınmalı ve bunlara asla destek olmamalıyız.

Kalperen Ocağı Derneği Olarak Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Varlığı, Bağımsızlığı, Milleti ile bölünmez bütünlüğü ve bekası için emirlerinde olduğumuzu saygılarımızla arz ederiz.

Yener Dursun
Kalperen Ocağı Derneği Genel Başkanı Bu haber 6,272 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,929 µs