En Sıcak Konular

Bilderberg'e Mehmet Şimşek Katıldı

12 Haziran 2016 13:46 tsi
Bilderberg'e Mehmet Şimşek Katıldı Gizemli 'Bilderberg Toplantıları'na hükümeti temsilen Mehmet Şimşek katıldı


Gizemli 'Bilderberg Toplantıları'na hükümeti temsilen Mehmet Şimşek katıldı


CIA koruması altına alınan ve 1 kilometre yakınında bile kuş uçurtulmayan 5 yıldızlı lüks bir otel... Gazete patronları, kral ve kraliçeler, başbakanlar, finans piyasalarına yön veren kişiler... Hepsi otelin konferans salonunda her yıl tek bir gizemli toplantı için bir araya geliyorlar. ‘Dünyayı yöneten gizli topluluk’ olarak nitelendirilen Bilderberg Grubu, bu yıl Avusturya’nın Dresden kentinde bir araya geliyor.

Bilderberg Toplantıları’nın 63’ncüsü Almanya’nın Dresden şehrinde bugün başlıyor. 130 kişilik katılımcı listesinde Türkiye’den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yazar Soli Özel ve Bilgi Üniversitesi’nden Senem Aydın Düzgit yer alıyor.

İsmini ilk yapıldığı Hollanda’nın Oosterbeek kasabasındaki Bilderberg Oteli’nden alan dört gün sürecek toplantının katılımcı listesinde Belçika, Hollanda ve Saksonya başbakanlarının yanı sıra 30 uluslararası şirketin tepe yöneticileri de bulunuyor. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen toplantıya Alman İçişleri Bakanı Thomas de Maziere, Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble ve IMF Başkanı Christine Lagard da katılıyor.

Önceki yıllarda daha gizemli olan toplantılar son yıllarda katılımcı listesi ve gündemi basına servis edilerek gerçekleşiyor.

GİZEMLİ TOPLANTIYA AK PARTİ'DEN MEHMET ŞİMŞEK KATILDI

Daha önce Ali Babacan’ın müdavimi olduğu toplantıya bu kez Ak Parti hükümetini temsilen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldı. Bir numaralı gündem maddesi, 23 Haziran’da yapılacak olan ‘Brexit’ yani İngiltere’nin AB’den çıkış referandumu olacak.

 Toplantıda Microsoft, Coca Cola, HP gibi dünya devi şirketlerin CEO’ları ve uluslararası medya kuruluşlarının patronlarının İngiltere’nin AB’de kalması yönünde net tavır koyacakları belirtiliyor.

Yaklaşan yanacak

Bilderberg’i her yıl protesto için dünyanın dört bir yanından gelen eylemciler bu kez de toplantıyı boş geçmedi. Dresden’de toplantının yapılacağı otele giden yollar üzerinde kamp kurarak arka arkaya gelen lüks araçlara tepki gösterdiler. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilecek 3 günlük toplantı boyunca 2 bin polis görev yapacak. Otelin çevresinde ve hava sahasında da uçuşlar yasaklanacak.

http://www.milligazete.com.tr/haber/Gizemli_Bilderberg_Toplantilarina_hukumeti_temsilen_Mehmet_Simsek_katildi/411599#.V109eWdJljoBu haber 7,283 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,424 µs