En Sıcak Konular

Hastalıkların Manevi Sebepleri

26 Şubat 2016 06:30 tsi
Hastalıkların Manevi Sebepleri Dr. Münir Derman Anlatıyor


Bel soğukluğu, frengi, tenasülü temasla geçer. Nesil söndürür. Vücut da mafsallarda birçok tahribatlar yapar, gayri meşru birleşmenin zinanın dünyadaki bir nebze azabıdır.

Mide kanseri: Rızkında haram olanlarda, bilmeden haram yiyenlerde çok görülür.

Rahim hastalıkları, çocuk düşürme, zina, ademi iktidar, erkeklik, noksanlığı, fazla zina yapanlarda görülür.

Kadınlarda yaşlandıkça şişmanlık; Tövbe edilmemiş günahlardan ileri gelir. Erkeklerde ise malına harâm sokanlarda şişmanlık zuhur eder. Aynı zamanda çocuklarına ailesine haram yoldan rızık getirenlerde...

Şeker hastalığı: Haramiyeti bildiği veya işittiği halde yapanlarda çok görülür.

Çocukları fena yollara sapanlarda:

Evlendiği zaman erkeğe yalnız iki rekât namaz lüzumiyeti vardır. Zifafdan evveldir. Onu kılmayanlarda fiili çocuk olacaksa Levhi Mahfuzdan ayrılacak çocuğun ruhuna, baba hürmetsizlik etmiş olur.

Sinir buhranı, sıkıntı, geçimsiz ailelerde muhakkak gusül yoktur. Veya gusül yapmadan yemek, su içmek, dünya kelâmı konuşmaktandır. Çocuklarda görülen anormal haller, saralar, ruhi denilen bozukluklar, çocuk doğunca plesanta veya eşi usulü veçhile toprağa vermeyenlerde. Her hastalık bir ihtarı rahmanidir. Kimse bunun farkında değildir.

Çok üşüyenler: Cehennem azabı var mıdır diye şüphe içinde olanlarda görülür. Bunlarda troid guddesi eksikliği görülür.

Kalp hastalığı: Allah'ı zikretmeyen kişilerde çok görülür.

Akciğer hastalıkları: Dinsiz, münafık, kumar, şehvet, dedikodu, haramiyet dolu muhitlerde veya o muhitlere yakın oturanlarda görülür.

Bir memleket de su çekilmeye başladığını görürseniz; o diyardan uzaklasın. Ümmetler kendi yerlerini ter kedip bir memleket de toplanmadan orada bereket kalmaz, Allah'a şükür kalkmıştır. Bir yerde kuraklık olursa; din adamları en küçüğünden en büyüğüne kadar mal servet para peşinde olduklarındandır.

Bir memleketteki halk geçim sıkıntısına düşerse zekât o memleketten Hak tarafından uzaklaştırılmıştır. Faiz çoğalmıştır. Herkesin rızkına Allah'ın men ettiği hoşlanmadığı haramiyet girmiştir.

Bir memlekette dilenciler çoğalırsa; o memleketin zenginlerinden insanlarından hayır da uzaklaşmıştır. O dilenciler de cehennemliktir.

Kabirlerin süslendiği, kadınların erkeklerin ayırt edilmediği, aleni cimaların, fuhuş arttığını gördüğünüz zaman beşeriyetin ahir zaman hududuna girmiş olduğuna hükmedebilirsiniz.

Bir diyarda yalancı mürşitlerin, tasavvufi bilgilerle süslenmiş bî namazların, cemiyetlerin, toplantıların çoğaldığını görürseniz, o memleketde bir afatı ilâhiyenin yakın geldiğine fehmedebilirsiniz. Allah'a sığınırız.

Livata yapanlarda; Rektum (anüs) kanserleri, livata oğlancılık yapanlarda prostat ve kanserleri olur.

Livata sevici kadınlar sonunda sürünürler, tımarhaneye düşerler.

Avcılık fırıncılık tehlikeli mesleklerdir. Gıda maddelerini tahsis edenler, hiyle yapanlar bunlar İslâm ise de cehennemliktir.

Büyü yapanlar, bunların zaten bu hareketlerinden dolayı dinleri gitmiştir. Şakası yoktur. Eğer islâm kisvesi altında namaz, oruç, yok, zekât yok, bütün hepsi bu dünyada felç olur gider.

Haram olduğunu bildiği halde, içki, kumar, zina yaparken ölenler muhakkak dinsiz olarak giderler. Zaten bu halleri yaptıkları anda mü'min değildirler. Çünki İslâmın güzelliği ve görünmez ruhaniyeti üzerlerinden o anda çekilir. Haberi olmadan mü'minlikten çıkarlar. Bu bir rahmeti ilâhiyedir.

Kumar, içki, zina yapanların donları daima sidik lekeleriyle doludur.

Ayak kokusu, teri kokanlar, hayatlarında bir devir geçirmiştir. İslâm değil, Hristiyan değil, her türlü haramiyete habersiz sarılmış olanlarda veya neslinde görülür. Hele devamlı haram olan şeyleri yiyenlerde daima mevcutdur. Haram yoldan mal ve rızkını temin edenlerde ve Allah'ı zikretmeyenlerde ağız kokusu vardır.

Bu bahis çok uzundur, yazmakla anlatmakla bitmez. Birçok hastalıklara, bütün dertlere Kur'anı Kerim şifadır. Okunan ayetlerle vücutda bulunan bir hastalığın terketmesi, manevi pislik giderilebilir. Veya uzvun, hasta yerin tövbesi temin edilir. Bunlara inanın gün gibi hakikatdır. Fakat insanoğlu bunun farkında değildir, ilâçlar da Hak'kın yarattığı devalardır. Bu devalarla o hastalığa bir nevi tövbe yaptırılmış olur. Bundan dolayı Allah tedavi olunuz emriyle bir hastalığı tedavi ettirmenin hastaya farz olduğunu bildirmiştir.

Hz. Ebubekir'in dişi ağrımış, Resulü Ekrem'e söylememiştir. Resulü Ekrem farkına varmış mübarek parmaklarıyla dokunur dokunmaz ağrı geçmiştir. Ya Ebu Bekir bana niçin söylemedin buyurduğunda, Allah'ı size mi şikâyet edeyim Ya Resulallah diyerek
Hak'dan geleni Hak ile kendi arasında gizlemiştir.

Kolera'nın Hindistan'da daima bulunmasının sebebi malûm olmakla, manevi sebebi çok büyük bir hikmetdir. Adeta Hak'kın insanlara haykırışıdır.

Ey insanlar görmüyor musunuz, utanmıyor musunuz bu hadiseden...

Dünya ahir zamandadır. Dua etme zamanı geçmiştir. Sabır zamanıdır.

Saralık (İcterus nova natorum)

1-Nikâhsız evlenmelerde
2-Gayri meşru birleşen çiftlerde
3-Mecburi evlenmelerde
4-Zifaf namazı kılmayanlarda
5-Guslü icap eden hallerde gusül yapılmamış mükerrer cimalarda.  


 Dr. Münir Derman


12/5/1977


Bu haber 31,261 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  18,711 µs