En Sıcak Konular

Yarasa Adamlar Devrede mi?

20 Haziran 2013 08:33 tsi
Yarasa Adamlar Devrede mi? Bakandan şok açıklama: Bütün Türkiye'yi elektriksiz bırakacaklardı...


Oktan Keleş'in Kitaplarında topluca elektrik kesilmesinin perde arkası şu şekilde anlatılmıştı:  

 "Cezmi türbenin kenarında bir kağıt çıkardı. Bir şeyler okudu ve arkasından şunları söyledi:

 - Firavun ve Şeytanîler 13 ayinini yaptılar. Yarasa adamları indirme denemesi yapacaklar. Yer İstanbul Boğazı. Bir yük gemisinde yarasaları taşıyorlar. Üsküdar açıklarında gemiden inmemeliler. Hava da lodos. Ben ancak bu kadarını biliyorum.

  Bunun üzerine Latif Baba sebepler âlemi aracı bizlere göstererek:

 - Hemen gitmeliyiz. Çabuk olun dedi.

 - Baba. Dua ordusu sizinle.

 Cezmi'nin içimizi rahatlatan sözlerinden sonra hemen arabaya atladık ve Üsküdar sahiline vardık. Araçtan indik. Kız Kulesi karşımızda, çaprazımızdaydı.

 Latif Baba işaret parmağıyla ileride, açıkta bir gemi gösterdi:

 - İşte yarasa adamlar onun içinde.

Kıyıda bağlı birkaç kayık vardı. Fakat hava lodoslu olduğundan hepsi dalgaların çarpmasıyla adeta havalanıyor gibiydi.

 - Yapacak hiçbir şey yok. Sebepler âlemini kullanacağız. Tek yol bu kayık. Hadi binin.

Hava gerçekten çok esiyordu. Kayığa bindik. Kürekleri çıkardık. Batmamak işten bile değildi. Gemi 250-300 metre açıktaydı. İstanbul'un bu sularında ilerlemek mucize olurdu.

 - Besmele çekin. Cezmi'den Aziz Mahmut Hüdâî Hazretleri'nin duasını aldık. "Hüdâî Yolu"nu kullanacağız.

 ....

Kayıkla Kız Kulesi'ne çıktık. O gece şunları öğrendim:     

 Türkiye'de 13 vilayette, Cumhuriyet tarihinde ilk kez aynı anda elektrikler kesilmiş. Bu "13 ayini" bir kod olabilir miydi acaba? Bu konuda bilgim bu kadardı. Onun dışında hiçbir şey bilmiyordum. Latif Baba'ya dönerek:

 - Firavun'u ve gemidekileri neden serbest bıraktık?

 - Muradullah oğul. Bazen sebepler "Muradullah dairesi"nde; elimiz, kolumuz bağlanıyor. Bak buraya araçla geldik. Muradullah...

   Latif Baba'nın verdiği bu bilgi bana çok şey anlatıyordu. Her yerde tasarruf olmuyordu. Zaten tasarruflar da Muradullah dairesindeydi.

*

Bakandan şok açıklama: Bütün Türkiye'yi çökerteceklerdi

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Gezi Parkı ile başlayan olayların organize bir saldırıya dönüştüğünü belirterek, “Vahim sonuçlar doğuracak, ülkeyi elektriksiz bırakacak, finans yapısını çökertecek saldırılar oldu. Ancak püskürtüldü” dedi. 

 Devletin kritik alt yapısına yönelik siber saldırılar oldu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım , Gezi Parkı olayları sırasında devletin kritik alt yapısına yönelik siber saldırılar olduğunu söyledi. Tüm Türkiye’yi elektriksiz bırakacak, finans yapısını tamamen çökertecek sistemlere, polise yönelik siber saldırılar olduğunu belirten Yıldırım, “Bizim işimiz yasaları göz ardı ederek insanların toplumun huzurunu bozmak için içeride veya dışarıda kişi veya kurum bu mecrayı kullanmaya kalkarsa bunun tedbirinin almak. Bu ülkenin bu devletin görevidir. Almazsa o zaman hukuk devletinden söz edilemez, ülkede düzenden dirlikten söz edilemez. O sürelerde bütün kritik alt yapımıza saldırı yapıldı. Kurumlara. Vahim sonuçlar doğuracak, bütün ülkeyi elektriksiz bırakacak, bütün ülkenin finansal sistemini çökertecek, güvenlik altyapısını çökertecek, polisi kilitleyecek saldırılar yapıldı. Bütün bunların mücadelesi yapıldı. Bu iş herkes fırsat kolluyor. Aman Türkiye’de bir olay çıksın da nasıl zayıflatırız nasıl diz çöktürürüz” dedi.

Altyapıya saldırılar oldu


Star'da yer alan habere göre, olaylar boyunca devletin elindeki kritik noktalara saldırılar düzenlendiğine dikkat çeken Yıldırım, “O sürelerde bütün kritik alt yapımıza saldırı yapıldı. Kurumlara. Vahim sonuçlar doğuracak, bütün ülkeyi elektriksiz bırakacak, bütün ülkenin finansal sistemini çökertecek, güvenlik altyapısını çökertecek polisin saldırılar yapıldı. Bütün bunların mücadelesi yapıldı. Bu iş herkes fırsat kolluyor. Aman Türkiye’de bir olay çıksın da nasıl zayıflatırız nasıl diz çöktürürüz. Siber alemde çok büyük organizasyonlara gerek yok. Bir kişi İran’ın nükleer programını dört yıl geciktirebildi, Gürcistan’a diz çöktürdü, Litvanya ortada. Siber alemdeki tehdit için büyük ordular organizasyonlar kurmaya gerek yok, akıl eliyle yapılan bir şey. Aklı iyi yolda da kötü yönde de kullanabilirsiniz” dedi.


Olayların olacağı önceden sosyal medyada yer aldı

Yıldırım, “Uluslararası odaklarca sanal alemin kullanılması tespit edildi mi?” sorusu üzerine olayların olacağının önceden sosyal medyada yer aldığını, bu yöndeki tespitlerin yapılmaya çalışıldığını söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu: “Hazırlık dönemi olduğu gözüküyor. Bu olayların yapılacağına dair bir takım sosyal medyada bilişim suçları dairesinin tespitleri var. Bu olayları ne kadar tetiklemiştir bunun ayrıca analiz edilmesi lazım. Bizim amacımız anayasada teminat altına alınmış, insanların kişisel verilerinin korunması, mahremiyetin özel hayatın korunması ve ülkenin bütün kurumlarının bilgilerinin ehliyetsiz insanların kötü niyetlerinin gerek başka ülkeden gerek yurt içinden bu ülkenin birliğine beraberliğine karşı planlı düşünceleri olan insanların eline geçmesine engel olmak. Yani siber güvenliği ülkede temin etmek, siber tehditlere karşı gerekli tedbirleri almak. Bizim görevimiz bu. Yoksa kim kimle ne konuştu, iş mi yaptı birlikte seyahat mi ettiler, fun kulübü mü kurdular bunlar bizim işimiz değil.  Bizim işimiz yasaları göz ardı ederek insanların toplumun huzurunu bozmak için içeride veya dışarıda kişi veya kurum bu mecrayı kullanmaya kalkarsa bunun tedbirinin almak bu ülkenin, bu devletin görevidir. Almazsa o zaman hukuk devletinden söz edilemez, ülkede düzenden dirlikten söz edilemez. Herkes kendi güvenliğini tedbirini alma gibi vahim bir yola girer.”


 Samanyolu Haber

 Bu haber 6,305 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,428 µs